Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xkazik

ktorrą plyte gl wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

W najblizszej przyszłości chce złożyć drugi komputer do domu, z racji takiej ze kompa zmieniam raz na kilka lat to procesor który chce kupić to Ryzen 1600 lub 1700 by znowu mieć na pare lat spokoj, to jeszcze kwestia do zastanowienia, ale nie jestem zdecydowany co do plyty gł. rozważam 3:

1. ASRock X370 Taichi

2. ASRock X370 PROFESSIONAL GAMING

3. Asus CROSSHAIR VI HERO [ ver z wi-fi ]

 

prawdopodobnie do moich potrzeb wystarczyłby jakaś za polowe ceny tych wybranych, ale zawsze jak skladałem kompa to wychodziłem z założenia ze płyta gł to podstawa i nie powinna być dziadowska, a lepiej dorzucić i mieć możliwości na przyszłość.

Zastosowanie komputera to przegladanie internetu, filmy, gry

 

Jakieś pytania? czegoś nie dopisałem? piszcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zastosowanie komputera to przegladanie internetu, filmy, gry

 

To dlaczego chcesz płytę dla maniaka OC?

Jak chcesz płytę z porządną sekcją zasilania to wybierz

Asus PRIME X370-PRO lub MSI B350 GAMING PRO CARBON

Jak byś był maniakiem OC to byłby sens brać jakąkolwiek płytę którą wymieniłeś, na dzień dzisiejszy gry wykorzystują max 4 rdzeni i 8 wątków, biorąc R5 1600 i MSI pro carbon będzie aż nadto, dla R7 ASUS będzie z trochę lepszą sekcją i obsługą SLI, o którym nie wspominałeś. Lepszych płyt niż te co wymieniłem nie ma sensu brać, (bo są droższe), chyba że OC i komputery to twoje "drugie życie", ale jak uważasz, kto bogatemu zabroni :D BTW R7 są skierowane głównie do osób będących w stanie wykorzystać 16 wątków, nie graczy. Maszyna przyszłościowa starcza na max 4lata :E do tego czasu spokojnie na 90% na tej samej(każdej AM4) płycie dasz radę wymienić procesor na "Ryzena 2"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak ARGB to https://proline.pl/koszyk/6c75512a   Jak bez ARGB to zmieniłbym jedynie budę na ZENPC Z3 Mesh 4x120 mm - ProLine
    • po części masz rację, qd oledy mają w teorii mniej bandingu i rzadko mają tinting, więc pod tym względem są na pewno lepsze niż woledy, ale wystarczy wejść na forum avs forums i zobaczyć, że banding w qd oledach jednak występuje i 2 generacja tych paneli do TV zaliczyła mały krok wstecz pod tym względem w porównaniu do pierwszej generacji poza tym Samsung ma gorszą quality control niż LG Sony w tym roku to już w ógole ma dość oledów i w topce stawia na mini ledy 😄
    • Najnowsze sterowniki chipsetu AMD to aktualnie V6.03.19.217 i pobierasz je stąd ROG CROSSHAIR X670E HERO | Gaming motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global (asus.com) https://drive.google.com/file/d/15Zd-70Im0NCVtWUR04aqrGrzJwsEs-Cm/view?usp=sharing Najnowsze sterowniki do kart sieciowych Realtek pod Windows 11 64 bit ze wsparciem dla Power Saving Mode (nie pobieram tych bez wsparcia tej funkcji którą i tak wyłączam) Realtek BIOS do MOBO ściągasz maksymalnie najnowszą wersję dla swojego modelu danego producenta. Najnowsze sterowniki do dźwiękówki znajdziesz tu Realtek Sterowniki graficzne najnowsze pobierasz w wersji Game Ready ze strony NVIDII jak karta NVIDII.      
    • Nie, ale poprzeglądaj reddit i na pewno na taki temat trafisz jeśli grasz w większości w gry online bierz 27 cali, jak zalezy ci na 4k, robiącym lepsze wrażenie hdr i grasz w większosci w gry single player to kupuj C3 42  - zrobi większe wrażenie i zapewni większa immersję, na C3 nawet ultrawide dobrze wygląda (custom rozdziałka), zastanów się tylko czy masz miejsce i dobrą odległość od ekranu jak myślisz o 42 calach na biurko, bo moim zdaniem minimalna odległość od jego ekranu do komfortowej pracy to 80cm  ja tez mam za słabe gpu do 4k obecnie (4080), ale niedługo wyjdą nowe karty i 4k (dlss) i 120fps będą bardziej realne jeśli chodzi o rozdzielczość to jest róznica w ostrości miedzy 4k (dlss q), a 3440x1440 (dlss q) w grach (mam oba ekrany w domu)
    • Myślałem, że będzie gorzej. Okazuje się, że w tych wymagających tytułach zapewnia cinematic experience 30+ fps, a w niektórych tytułach 60+ fps.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...