Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

serVian

Laptop do filmów z systemem do 2200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przeglądałem juz forum w zamkniętych tematach, jednak mam kilka pytań odnośnie sprzętu i w związku z tym chciałem założyć nowy wątek. Otóż, przymierzam się do kupna laptopa mojej kobiecie do oglądania filmów/seriali gdzie maksymalna kwota to 2200zł wraz z systemem oraz Wi-Fi. Opcjonalną kwestią jest karta graficzna, i tutaj pojawia się ten produkt : http://www.komputronik.pl/product/373004/asus-r541uj-dm451t-czerwony.html

Jednak, kolega twierdzi, że znalazł mi model laptopa gdzie nie ma karty graficznej, jednak jest lepszy procesor : http://www.komputronik.pl/product/389935/asus-r541ua-dm1287t.html

Czy rzeczywiście jest aż taka różnica w wydajności pomiędzy tymi procesorami ( i3-7100U oraz i3-6006U) ? Wydawało mi się, że Intel ma lekki przestój (a raczej miał, bo teraz AMD wypuściło Ryzen'y) i co nowa generacja procesorów to przyrost wydajności w granicach ledwo 10% względem poprzedniej... A sam i3 w laptopie do filmów już jest wystarczający.

Druga rzecz - czy odbiornik Wi-Fi jest już standardem w laptopach, czy może nie wszędzie się on pojawia? Niestety nie widzę wzmianki w opisie tych dwóch komputerów odnośnie wi-fi.

I ostatnia rzecz, czy ktoś mógłby polecić laptop do tej kwoty, jeśli te dwa powyższe są wątpliwej jakości ?

Laptop będzie do filmów/seriali, internetu, musi mieć system (windows) i odbiornik wi-fi. Karta graficzna to kwestia poboczna (w tej kwocie to raczej mało prawdopodobne), jednak gdyby ktoś znalazł coś godnego uwagi, byłoby bardzo miło.

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas i udzieloną pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć i i3-7100 i dedykowaną kartę graficzną, oba warunki spełnia:

Acer Aspire 5 i3-7100U/4G/500/Win10 GT940MX FHD za 2299zł

Ma procesor i3, 4GB ramu (max. 12GB więc z czasem można dołożyć kolejne 4GB), wyposażono go też w dedykowaną kartę graficzną GF 940MX z 2GB pamięci. W cenie jest Windows 10. To na co warto zwrócić uwagę w tym laptopie to:

-matowa matryca FHD typu IPS-czyli z dobrymi kątami bocznymi,

-złącze M.2, dzięki temu można zamontować w nim dysk SSD nie rezygnując z pojemnego "twardziela".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo Ci dziękuję za link i informacje, prawdopodobnie zdecyduję się właśnie na ten model :)

Pytanie odnośnie procesora kierowane już zwykłą ciekawością - czy i3-7100U jest znacznie wydajniejszy od i3-6006U ? Czy to po prostu to samo, z tym że wyżej taktowane o innej architekturze ? Różnica w wydajności miedzy nimi jest znacząca czy może jest to kwestia kilku/kilkunastu procent ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica taktowań pomiędzy i3-6006U, a i3-7100 to 400Mhz, co oznacza że ten drugi jest taktowany o 20% wyższym zegarem.

Dlatego też moim zdaniem warto brać w miarę możliwości i3-6100U lub 7100U i pomiędzy tymi procesorami różnica jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie za pomoc, tego Acera zamówię pewnie na dniach :)

W razie jakichś problemów z nim związanych, napiszę w tym wątku, jednak myślę, że na ten moment nie mam już więcej pytań, jeszcze raz dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica taktowań pomiędzy i3-6006U, a i3-7100 to 400Mhz, co oznacza że ten drugi jest taktowany o 20% wyższym zegarem.

Dlatego też moim zdaniem warto brać w miarę możliwości i3-6100U lub 7100U i pomiędzy tymi procesorami różnica jest niewielka.

 

Tylko, że i7 posiada zestawy instrukcji przydatnych w renderowaniu video jak i obróbce grafiki więc do takich zastosowań jak oglądanie przez żonę filmów raczej i3 wystarczy i nie ma sensu dopłacać do i7 :) Za różnicę z dopłatą wziąć dysk ssd na M.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że i7 posiada zestawy instrukcji przydatnych w renderowaniu video jak i obróbce grafiki więc do takich zastosowań jak oglądanie przez żonę filmów raczej i3 wystarczy i nie ma sensu dopłacać do i7 :) Za różnicę z dopłatą wziąć dysk ssd na M.2

 

Ja nigdzie nie napisałem o i7, co najwyżej i3-7100U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Niedawno zamówiliśmy wyżej wymienionego laptopa, otrzymaliśmy go wczoraj, jednak laptop potwornie muli... okropnie :( System wolno się uruchamia, przeglądanie internetu jest praktycznie niemożliwe, komputer ma nawet problem z płynnym wyświetlaniem pisanego tekstu, literki wyskakują po sekundzie lub dwóch od naciśnięcia klawisza ... Usunąłem wszelki bloatware od Acera, nadal to samo, usunąłem Nortona, który był dołączony i... pomogło. Jednak stwierdziłem, że lepiej jeśli jakiś antywirus będzie na komputerze, więc pobraliśmy Avirę i znowu to samo, niby odrobinę lepiej, jednak nadal muli. Ktoś ma jakiś lekki antywirus do polecenia, który nie zamuli tego laptopa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

Po co wklejasz skoro autor kupił już laptopa.

 

Do autora

Zobacz czy nie kończy się pamięć ram bo 4GB to troszkę mało teraz zwłaszcza przy Win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić czy po zainstalowaniu innego antywirusa zostaje wyłączony systemowy Windows Defender. Niby powinien zostać wyłączony automatycznie po wykryciu innego oprogramowania antywirusowego, ale to tylko Windows więc wszystkiego można się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę z nową bolączką niestety. Przepraszam za długi okres bez odzewu jednak miałem sporo na głowie i chciałem w pełni zweryfikować co się konkretnie dzieje z laptopem. Otóż pojawił się nowy problem w nowym laptopie, a mianowicie laptop wyłącza się samoczynnie nawet jeśli bateria naładowana jest w 100%. Słychać tylko ciche "pyknięcie" i laptop umiera :P Najczęściej nie uruchamia się ponownie i trzeba to zrobić samemu. Problem znika dopiero po podłączeniu urządzenia ładowarką do zasilania. Wtedy laptop działa normalnie. Ostatnio nawet lapek wyłączył się, a przy ponownym uruchomieniu załączyło się "przygotowanie automatycznej naprawy" przez którą laptop nie mógł przejść ponieważ ciągle się wyłączał podczas tej operacji. Pomogło dopiero podłączenie kabla od ładowania.

Rozumiem, że laptop na reklamację ? :/ Uszkodzona bateria ?

 

Co do pytań odnośnie antywirusa - poradziliśmy sobie z tym pozostając przy Windows Defenderze i systemowej zaporze :)

Co do ilości wolnego ramu, wyglądało to następująco :

Pamięć wolna - ok 430mb

Wstrzymana - ok 1400mb

W użyciu około 1800mb itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Acera F5, miał podobny problem, system diagnozował to jako kernel power 41. Serwis wymienił płytę główną, teraz padł moduł WiFi, na szczęście reklamowany z tytułu rekojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też reklamowałeś w sklepie x-kom ? Użyłeś formularza podanego na stronie ? Czy sam po prostu zaadresowałeś paczkę i wysłałeś ze swoim pismem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też reklamowałeś w sklepie x-kom ? Użyłeś formularza podanego na stronie ? Czy sam po prostu zaadresowałeś paczkę i wysłałeś ze swoim pismem ?

 

Poszło PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...