Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

laczek1234

Problemy z dzwiękiem samson c01u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam samson c01u i nie umiem kompletnie obrabiać dzwięku przy tym mikrofonie towarzyszy szum i jak chce go usunąć dzwięk się robi jak z mikrofonu laptopa

Chciałbym się zwrócić do osób co znają sie na obróbce audio jakie programy polecacie i jakie ustawienia programu jak i mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy algorytm usuwania szumu powoduje pogorszenie jakości nagrania. Jeśli szum nie jest duży, to Audacity usunie go swoim algorytmem powiedzmy w miarę znośnie. Chociaż jeśli szumy są tak małe, że głos je zagłuszy, to byłym za użyciem bramki szumów zamiast algorytmu odszumiania.

PS: Co do odszumiania w Audacity, to jest to bardzo proste - zaznaczasz szum i pobierasz jego próbkę i potem zaznaczasz wszystko, co chcesz odszumić. Są poradniki jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy algorytm usuwania szumu powoduje pogorszenie jakości nagrania. Jeśli szum nie jest duży, to Audacity usunie go swoim algorytmem powiedzmy w miarę znośnie. Chociaż jeśli szumy są tak małe, że głos je zagłuszy, to byłym za użyciem bramki szumów zamiast algorytmu odszumiania.

PS: Co do odszumiania w Audacity, to jest to bardzo proste - zaznaczasz szum i pobierasz jego próbkę i potem zaznaczasz wszystko, co chcesz odszumić. Są poradniki jak to zrobić.

Wiem jak sie odszumia nagranie ale ta bramka szumów ona jest do kupienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy algorytm usuwania szumu powoduje pogorszenie jakości nagrania. Jeśli szum nie jest duży, to Audacity usunie go swoim algorytmem powiedzmy w miarę znośnie. Chociaż jeśli szumy są tak małe, że głos je zagłuszy, to byłym za użyciem bramki szumów zamiast algorytmu odszumiania.

PS: Co do odszumiania w Audacity, to jest to bardzo proste - zaznaczasz szum i pobierasz jego próbkę i potem zaznaczasz wszystko, co chcesz odszumić. Są poradniki jak to zrobić.

interesuje mnie uzyskanie takiego dzwięku

https://www.youtube.com/watch?v=UKDaz-Dlv9g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bramka szumów jest dostępna w postaci darmowej wtyczki do Audacity.

Gość na filmie ma za mocno podbite wysokie tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bramka szumów jest dostępna w postaci darmowej wtyczki do Audacity.

Gość na filmie ma za mocno podbite wysokie tony.

Zauwazyłem jak nagrywam programem action prawie wgl szumów nie ma a w audacity są

tutaj jest nagranie bez obroki nagrane w action.http://www55.zippyshare.com/v/xQiirRzV/file.html

A tu z obrobka w audacity tez nagrane w action

http://www23.zippyshare.com/v/5ToQYjqu/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja Audacity odszumia to nagranie całkiem ok. Jeśli masz starszą wersję - zaktualizuj do najnowszej. Jeśli nie bawisz się w wzmacnianie nagrania i dawanie kompresorów itp, to odszumianie rób na samym początku. Surowe nagranie brzmi całkiem naturalnie, więc nie ma co za dużo poprawiać. Możesz ewentualnie dodać trochę wysokich tonów. Po Twojej obróbce nagranie ma za dużo basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja Audacity odszumia to nagranie całkiem ok. Jeśli masz starszą wersję - zaktualizuj do najnowszej. Jeśli nie bawisz się w wzmacnianie nagrania i dawanie kompresorów itp, to odszumianie rób na samym początku. Surowe nagranie brzmi całkiem naturalnie, więc nie ma co za dużo poprawiać. Możesz ewentualnie dodać trochę wysokich tonów. Po Twojej obróbce nagranie ma za dużo basu.

Ogólnie na nagranie daje bas i sopran korekcja graficzna i plugin compress dynamics 1.2.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na nagranie daje bas i sopran korekcja graficzna i plugin compress dynamics 1.2.6

Próbuje jeszcze raz odszumić ale robi sie taki płaski dzwięk jak z laptopa ogólnie co wyslałem link do tego filmu bloomyofficial tam najbardziej mi sie podoba dzwięk masz może jakiś poradnik czy coś na yt żeby uzsykać podobny dzwięk adobe czy coś.

Czy trzeba do tego wzmacniacz kupic itp

pop filtra nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno gdy miałem ten sam mikrofon bardzo narzekałem na poziom szumu nagrywane za pomocą audacity, niestety nie znalazłem złotego środka a odszumowanie również trochę zmieniało naturalny dźwięk

Czyli to nie była wina mikrofonu a programu Audacity :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno gdy miałem ten sam mikrofon bardzo narzekałem na poziom szumu nagrywane za pomocą audacity, niestety nie znalazłem złotego środka a odszumowanie również trochę zmieniało naturalny dźwięk

Czyli to nie była wina mikrofonu a programu Audacity :mad2:

Polecasz akiś inny program i opce w nim na polepszenie dzwięku?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że bardziej profesjonalne programy będą płatne :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audacity nie powoduje szumów. Ten program nagrywa surowy sygnał mikrofonu razem z szumami jego przedwzmacniacza. Każdy inny program nagra to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy laptop może generować wieksze szumy zależnie od modelu gdy samson jest zasilany pod USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...