Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Solmyrek

Ryzen 1200 vs Phenom II X4 B50 (ZEN vs Deneb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie - chciałbym porównać te dwa procesory.

Ja posiadam w tym momencie AMD Phenom II X2 550, 2 rdzenie, 3100 MHz, 1,375V ale w każdym momencie mogę wrócić do BIOSu i go przestawić na pełnego Deneba, 4 rdzenie, 3100 MHz, napięcie 1,4V.

 

Na codzień procek działa mi na ustawieniach - zależnie od mojego humoru - albo 2 rdzenie, 3100 MHz, 1,375V. Albo 1600 MHz, 1,2V, albo 1200 MHz 1,1V.

Najwięcej weszło OC = 4 rdzenie na 4140 MHz przy napięciu 1,68V, najniżej zszedłem na 2 rdzenie, 800 MHz przy napięciu 0,8V, ale komp mi się zawiesił przy odtwarzaniu filmów i nie zrobiłem Valida. Nie pomyślałem o screenach, po prostu się bawiłem.

 

Płyta główna MSI 790GX-G65, zintegrowany Radeon HD 3300, ustawiony na default.

 

Chciałbym porównać te oba procesory. Mam non stop podłączone 5 albo 6 dysków twardych.

 

************************************************************************************************

 

Prośba do użytkowników, którzy mają tego Ryzena.

Dogadamy się, instalujemy te same systemy, te same sterowniki, te same programy i testujemy.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kto się na to pisze?

 

REDAKCJA nie chciała zrobić testów a nie raz o to prosiłem więc trzeba to zrobić samemu.

 

Pozdrawiam, Patryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po jakievo grzyba skoro wiadomo ze ryzen jeodblokowaniu i oc...st szybszy... Twoj phenom to poziom co najwyzej i5 750 po odblokowaniu i oc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Work in progress. Phenom X6 vs Ryzen 6c (z SMT ON i OFF).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Work in progress. Phenom X6 vs Ryzen 6c (z SMT ON i OFF).

kiedy pierwsze testy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce to puscic w formie artykulu (jak o celeronach z mojej stopki) wiec to bedzie mnostwo pracy (testow bedzie mniej wiecej trzy razy wiecej niz celeronow) wiec troche to potrwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce to puscic w formie artykulu (jak o celeronach z mojej stopki) wiec to bedzie mnostwo pracy (testow bedzie mniej wiecej trzy razy wiecej niz celeronow) wiec troche to potrwa ;)

 

Kain - a będziesz mieć możliwość porównania architektur Zen vs Deneb - Ryzen vs Phenom II ???

I kolejne pytanko - ile procków zamierzasz przetestować. Tamten artykuł o celkach mi się podobał - konkretne rzeczowe wnioski.

Czytając Twoje testy widać że jesteś hobbystą i starasz się robić wszystko konkretnie i obiektywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :)

Wkrotce pojawi sie pare innych artykulow jeszcze.

A to porownanie o ktore pytasz zrobie, jakis FX sie tam znajdzie tez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie najpierw test zegar w zegar czy na stocku? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być porównanie architektur to tylko zegar w zegar. Wtedy będzie widać co AMD zmieniło w konstrukcji procków.

Później można stock - nie każdy kupując proca robi OC lub Downgrade. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to porównanie nie do końca szczęśliwe, raz athlon dostał 2 razy mniej pamięci dodatkowo ma o jeden rdzeń mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu i zycia na takie porownania to juz lepiej porownac Threaddrippera z ryzenem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy in progress, nie trwa to na szczęście tyle co na zabytkach gdzie test w BOINCu trwa dobę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Kaina za kupę dobrej roboty, czas i sprzęt do testów. :)

Czekam spokojnie na testy, wyniki, wnioski itd.

Bez napinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ales mnie dopiescil :) Dziekuje!

 

Testy sie przeciagnely bo po updacie BIOSu do najnowszego plyta sie zbrickowala :kwasny: Szczesliwie ogarnalem juz temat.

Jakies specjalne benchmarki/testy ktos sobie zyczy? Mam swoj duzy zestaw ale skoro juz i tak testuje wszystko do moge dodac co chcecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej stronie - www.kva.pl , cała o dziwnych porównaniach których nie ma gdzie indziej w necie ;) Wczoraj wrzuciłem artykuł o VIA C3 i VIA C7. Następny będzie właśnie o Ryzenie i Phenomie. Testy Ryzena skończyłem, P II są w trakcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schludna strona bez tony reklam itd. Brawo :thumbup:

Czekam na testy ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...