Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ja.sz

[6500] Laptop gamingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w opisie, byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu jakiegoś lapka mniej więcej do 6500 zł, przede wszystkim chcę by można było pograć w nowe tytuły i starczył na trochę czasu. Nie mam jakiś szczególnych wymagań co do specyfikacji, aczkolwiek fajnie by było gdyby miał jakiś dysk SSD.

 

Sam szukając zwróciłem uwagę na takiego Asusa: http://allegro.pl/asus-rog-gl502vs-i7-6700hq-16gb-1tb-256ssd-gtx1070-i6828240627.html

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y720-15 i7-7700HQ/16GB/1000 GTX1060 5929 złotych

Świetna jakość wykonania i użytych materiałów i bardzo dobry system chłodzenia to główne zalety tego laptopa. Masz slot M.2 na PCI-E, więc możesz dołożyć szybki SSD. Matryca FHD IPS nie jest zła. Według mnie jest ponad przeciętna. Lenovo ma niezbyt dobry serwis gwarancyjny.

Asus z linku wyżej jest szybszy, ale ma tylko rok gwarancji, bo jest z Outletu. Po za tym, chłodzenie ledwo sobie radzi z GTX1060, więc na 1070 będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zwrócić uwagę na bardzo dobrego MSI GT 62VR:

http://allegro.pl/la...6799018545.html

Ma dobre chłodzenie i GTX'a 1060 w wersji 6GB. Nie ma co prawda SSD, ale laptop jest poniżej budżetu więc starczy jeszcze spokojnie na jakiś dysk ~256GB.

 

W budżecie mieści się też taka wersja Y720:

Lenovo Legion Y720-15 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10X GTX1060 za 5969zł

Podzespoły są b. podobne do tego wymienionego wyżej Y720, z tym że w tej wersji masz 8GB (zamiast 16GB), a za to w cenie znalazł się oryginalny system operacyjny-Windows 10. Ten laptop również jest poniżej budżetu możesz więc zakupić do niego szybki dysk Samsung 960Evo 250GB za 559zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y720-15 i7-7700HQ/16GB/1000 GTX1060 5929 złotych

Świetna jakość wykonania i użytych materiałów i bardzo dobry system chłodzenia to główne zalety tego laptopa. Masz slot M.2 na PCI-E, więc możesz dołożyć szybki SSD. Matryca FHD IPS nie jest zła. Według mnie jest ponad przeciętna. Lenovo ma niezbyt dobry serwis gwarancyjny.

Asus z linku wyżej jest szybszy, ale ma tylko rok gwarancji, bo jest z Outletu. Po za tym, chłodzenie ledwo sobie radzi z GTX1060, więc na 1070 będzie jeszcze gorzej.

 

 

Możesz zwrócić uwagę na bardzo dobrego MSI GT 62VR:

http://allegro.pl/la...6799018545.html

Ma dobre chłodzenie i GTX'a 1060 w wersji 6GB. Nie ma co prawda SSD, ale laptop jest poniżej budżetu więc starczy jeszcze spokojnie na jakiś dysk ~256GB.

 

A więc biorę pod uwagę te dwa modele, tylko pytanie moje teraz brzmi jak dużą różnice robi w tym przypadku 8GB więcej RAMu, no i procesor 7700 zamiast 6700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc biorę pod uwagę te dwa modele, tylko pytanie moje teraz brzmi jak dużą różnice robi w tym przypadku 8GB więcej RAMu, no i procesor 7700 zamiast 6700?

 

Pytanie jest czy laptopa chcesz z systemem, czy bez.

I7 6700 i 7700 mają podobną wydajność,

Niektóre gry potrzebują już więcej niż 8GB ramu, ale pamiętać trzeba że akurat ten element laptopa można rozbudować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tak dorzucił stówkę to masz nowego Dream Machines z GTX 1070.

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1070-g1070-15pl10-992143/

Masz tutaj i7 6700HQ, 8GB RAM, SSD 120GB + 1TB HDD, matowy IPS FHD no i GTX 1070.

 

Jeśli będziesz zamawiał w morelach to możesz sobie dorzucić bezprzewodową myszkę i podkładkę po złotówce za sztukę

Myszka -> https://www.morele.net/mysz-everest-sm-443-975586/

Podkładka -> https://www.morele.net/podkladka-a4-tech-xgame-x7-200mp-406995/

W przypadku obu powyższych przedmiotów w polu "kod promocyjny" wpisz

59MX1KP0OH

I naciśnij obok "wyślij". Wtedy cena obu przedmiotów zmieni się na 1 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest czy laptopa chcesz z systemem, czy bez.

I7 6700 i 7700 mają podobną wydajność,

Niektóre gry potrzebują już więcej niż 8GB ramu, ale pamiętać trzeba że akurat ten element laptopa można rozbudować.

 

 

Ok, więc po namyśle doszedłem do wniosku, że na system mam osobne fundusze, więc raczej wartość samego lapka nie mogłaby przekroczyć 6500-6600.

 

Polecam mocny Hyperbook N85 https://www.x-kom.pl/p/378696-notebook-laptop-156-hyperbook-n85-i7-7700hq-16gb-1tb120ssd-win10x-gtx1060-ips.html

Intel Core i7-7700HQ (4 rdzenie, od 2.80 GHz do 3.80 GHz, 6 MB cache)

VIDIA GeForce GTX 1060 6144 MB GDDR5

Podświetlana klawiatura RGB

Microsoft Windows 10 Home PL

 

Na razie najlepsza opcja jak dla mnie, choć dziwi mnie dość niska cena w porównaniu do innych laptopów o podobnych podzespołach, czy ma to przełożenie na jakość wykonania, chłodzenie, głośność?

 

Gdybyś tak dorzucił stówkę to masz nowego Dream Machines z GTX 1070.

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1070-g1070-15pl10-992143/

Masz tutaj i7 6700HQ, 8GB RAM, SSD 120GB + 1TB HDD, matowy IPS FHD no i GTX 1070.

 

Jeśli będziesz zamawiał w morelach to możesz sobie dorzucić bezprzewodową myszkę i podkładkę po złotówce za sztukę

Myszka -> https://www.morele.net/mysz-everest-sm-443-975586/

Podkładka -> https://www.morele.net/podkladka-a4-tech-xgame-x7-200mp-406995/

W przypadku obu powyższych przedmiotów w polu "kod promocyjny" wpisz

59MX1KP0OH

I naciśnij obok "wyślij". Wtedy cena obu przedmiotów zmieni się na 1 złotych.

 

Też ciekawa opcja, ale szczerze mówiąc pierwszy raz spotykam się z firmą Dream Machines, więc jestem trochę sceptycznie nastawiony, nie znam się zupełnie więc byłbym wdzięczny za parę słów więcej na temat wykonania, działania laptopów z tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DM jak i Hyperbook to kadłubki Clevo. Generalnie laptopy są ok tak samo jak i serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyperbook, Dream Machines i wiele innych opierają się o kadłubki Clevo. N850 w przypadku 15" i N870 w przypadku 17". Generalnie nic specjalnego. Ciekawa alternatywa dla lapków poniżej 4 tysięcy, ale w wyższych półkach lepiej dołożyć do czegoś markowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT62VR to dobry sprzęt, sama posiadam :). Skoro masz osobny budżet na system, to może do wersji podanej w linku @przemekan warto dołożyć jeszcze 8 GB RAM-u?

 

- dobrze wykonany, nic nie trzeszczy ani się nie ugina

- matryca IPS prezentuje się naprawdę dobrze

- ma 4 sloty na pamięć RAM, więc zawsze można dołożyć jeszcze więcej

- wygodna klawiatura Steelseries z cicho klikającą spacją, klawisz windows ma po prawej stronie - da się przyzwyczaić ;)

- czas pracy na baterii: granie to około godziny, przeglądanie internetu około 3 godzin (dokładnie nie sprawdzałam)

- świetne chłodzenie, do tego ma przycisk do "turbo chłodzenia", poza tym prędkość wentylatorów można dostosować do własnych potrzeb (ja swoje nieznacznie podkręciłam, głośność sprzętu pozostała bez zmian)

- cichy pod obciążeniem

- głośniki moim zdaniem grają nieźle

- laptop ma G-Sync (ale żeby działał, trzeba w BIOS-ie ustawić "UEFI" lub "UEFI with CSM" - miałam "Legacy" i robiłam przez to reinstall :E)

- można włożyć dysk na M.2, obsługuje dyski NVME

 

Jedyne co to obudowa lubi się trochę palcować, ale to jest bolączka wszystkich lapków z aluminiową obudową.

 

Mogę wieczorem sprawdzić, jakie parametry ma RAM dawany fabrycznie (co prawda mam dwie różne pamięci, ale jedną dokładał mi sklep).

 

Gdybyś miał też pytania odnośnie laptopa, pytaj :).

 

EDIT e0439d2908df9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT62VR to dobry sprzęt, sama posiadam :). Skoro masz osobny budżet na system, to może do wersji podanej w linku @przemekan warto dołożyć jeszcze 8 GB RAM-u?

 

- dobrze wykonany, nic nie trzeszczy ani się nie ugina

- matryca IPS prezentuje się naprawdę dobrze

- ma 4 sloty na pamięć RAM, więc zawsze można dołożyć jeszcze więcej

- wygodna klawiatura Steelseries z cicho klikającą spacją, klawisz windows ma po prawej stronie - da się przyzwyczaić ;)

- czas pracy na baterii: granie to około godziny, przeglądanie internetu około 3 godzin (dokładnie nie sprawdzałam)

- świetne chłodzenie, do tego ma przycisk do "turbo chłodzenia", poza tym prędkość wentylatorów można dostosować do własnych potrzeb (ja swoje nieznacznie podkręciłam, głośność sprzętu pozostała bez zmian)

- cichy pod obciążeniem

- głośniki moim zdaniem grają nieźle

- laptop ma G-Sync (ale żeby działał, trzeba w BIOS-ie ustawić "UEFI" lub "UEFI with CSM" - miałam "Legacy" i robiłam przez to reinstall :E)

- można włożyć dysk na M.2, obsługuje dyski NVME

 

Jedyne co to obudowa lubi się trochę palcować, ale to jest bolączka wszystkich lapków z aluminiową obudową.

 

Mogę wieczorem sprawdzić, jakie parametry ma RAM dawany fabrycznie (co prawda mam dwie różne pamięci, ale jedną dokładał mi sklep).

 

Gdybyś miał też pytania odnośnie laptopa, pytaj :).

 

EDIT e0439d2908df9.png

 

 

Łał, dzięki za taką wyczerpująca odpowiedź, chyba się zdecyduję na tego MSI, choć nadal waham się między nim a tym Lenovo Legion Y720. Nie potrafię podjąć męskiej decyzji, a jutro planuję już zamówić :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał, dzięki za taką wyczerpująca odpowiedź, chyba się zdecyduję na tego MSI, choć nadal waham się między nim a tym Lenovo Legion Y720. Nie potrafię podjąć męskiej decyzji, a jutro planuję już zamówić :-D

No i co zamówiłeś w końcu? Jak wrażenia, chętnie poczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał, dzięki za taką wyczerpująca odpowiedź, chyba się zdecyduję na tego MSI, choć nadal waham się między nim a tym Lenovo Legion Y720. Nie potrafię podjąć męskiej decyzji, a jutro planuję już zamówić :-D

Ja nawet nie brałam Lenovo pod uwagę ze względu na fatalny serwis... A w świetne chłodzenie MSI uwierzyłam dopiero, jak włączyłam Wiedźmina 3 na uber :E. Jak się nieco podkręci wiatraki to jest tylko lepiej. Jak już wybierzesz, to daj znać, jesteśmy ciekawi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co zamówiłeś w końcu? Jak wrażenia, chętnie poczytam :)

 

 

Ja nawet nie brałam Lenovo pod uwagę ze względu na fatalny serwis... A w świetne chłodzenie MSI uwierzyłam dopiero, jak włączyłam Wiedźmina 3 na uber :E. Jak się nieco podkręci wiatraki to jest tylko lepiej. Jak już wybierzesz, to daj znać, jesteśmy ciekawi :).

 

 

Dzięki wszystkim za rady i propozycje laptopów. Ostatecznie zdecydowałem się na tego MSI w wersji z i7700 i dodatkowym RAMem, teraz tylko czekam na kuriera, jak dostanę go w swoje łapska to napiszę jak wrażenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...