Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damian7331

upgrade pentiuma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zrobić upgrade w moim sprzęcie a mianowicie wymienić procesor z pentiuma g4560 na i7-6700K. I tutaj mam kilka pytań:

 

1. Ten procesor nie ma załączonego chłodzenia więc będę musiał dokupić swoje. ( SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 (SPC145) ) Czy Takowe chłodzenie da radę do niepodkręcanego procesora? I czy takie chłodzenie da radę w oboduwie zalman z3+? płyta asus h110m-k

 

2. Mój stary procesor czyli pentium miał aktualizowany bios na morele w marcu 2017 r gdyż wtedy go kupowałem. Czy będę musiał aktualizować bios? Bo pentium4560 to Kaby Lake (2017) a i7-6700k to Skylake (2015). Więc skoro pentium jest nowszy to chyba nie ma potrzeby aktualizacji biosa.

 

3. Czy ten procesor będzie kompatybilny z płytą Asus H110m-k? Wiem że płyta nie ma możliwości podkręcenia procesora lecz planuję taki zakup na przyszłość.

 

4. Czy mój zasilacz Vero L1 500w pociągnie ten procesor oraz gtx 970 g1 gaming? Nie mam możliwości obecnie zmiany zasilacza, lecz czy on wystarczy? Nie planuję żadnego overclockingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety killer nie mam szerokiej wiedzy, czego nie wiem to pytam, po to jest chyba forum. Nie dostałem odpowiedzi na kilka pytań, kilka jest nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 tak

2 tak (poza tym, że bios aktualizuje się w płytach głównych, a nie w cepach)

3 tak

4 tak

 

Szkoda i7 K pchać na tak budżetową płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dwójkę już pytałeś i dostałeś odpowiedź. Dlatego najpierw zadbaj o własną pamięć, a potem dopiero zabawki typu komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Na stronie producenta KLIK numer wersji bios pod i7-6700k to 0302 a pentiuma g4560 to 3016 więc chyba nie ma potrzeby aktualizacji biosu.

 

Tekst producenta: W przypadku kiedy numer wersji BIOS na płycie głównej jest większy niż wersji BIOS dostępnej na stronie, nie ma potrzeby aktualizacji. Jeśli jednak wersja BIOS na płycie głównej jest niższa niż jedna z dostępnych na liście należy wybrać najnowszą wersję z listy w celu dokonania aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiesz. Jesteś ponad moje siły, a już na pewno ponad ilość tekstu, którą musiałbym napisać, aby Ci to wyjaśnić. Nie chce mi się, tym bardzie nie chce mi się, że te informacje sam możesz znaleźć w necie spisane wielokrotnie w dziesiątkach języków w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc bielas....... , skoro jesteś na forum to aby zadawać pytania albo na nie odpowiadać. ty jesteś tu z grupy pomocników a nie osób które nic nie wiedzą. ja chcę się o tym dowiedzieć od kogoś kto coś o tym wie, bo kupię proc za 1500 peelenów i pójdzie się j3b$$ bo nie będzie coś działało. po to wbiłem na forum aby się dowiedzieć, a jak ktoś jest dla ciebie uciążliwy to zamknij jego temat a nie komentuj bez potrzeby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o jakimś pytaniu a żadnego w poście nie zadałeś...

 

Jeżeli masz bios który obsługuje nowszy procesor, to obsługuje on wszystkie wydane wcześniej procesory.

 

Nie kupuj 6700k w cenie sklepowej bo nie ma to sensu. Bierz używki skoro i tak nie będziesz kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mitycznyjeż dziękuję za konkretną odpowiedź! mimo że nie będę kręcił to wolę mieć nówkę pewną z papierami i gwarantowane nie ruszanie procesora (OC). Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...