Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lukas14

Ryzen 1500X czy 1600X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. No dniach będę kupować nowy komputer.

Zastanawiam się nad procesorem Ryzena. Zastanawiam się nad 1500X lub 1600X. Różnią się ilością rdzeni i wątków. Tylko ze mój komputer będzie tylko służył do gier. Wiec z tego co wiem to 4 rdzenie i 8 wątków w przypadku 1500X powinno wystarczyć. Na płycie MSI tomahawk lub mate powinien podkręcić go do 3.9. A jak się ma to do R1600X? :hmm:

 

Czy wiele rdzeniowy i wielowątkowy procesor jest lepszy do gier? np R 1600X Czy 1600X podkręcę więcej niż 1500X

 

Mówię odrazy ze wyższe modele ryzena nie wchodzą w grę bo mam ograniczony budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę Ci X jak chcesz podkręcać?

 

Bierz 1600 bez X będzie ok za 900zł łączysz przyjemne z pożytecznym.

 

4 rdzenie są całkiem ok, ale jedyną zaletą ryzena jest wielowątkowość, więc czemu nie skorzystać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 1600 ma 3.2 GHz a 1600X 3.6 GHz. 1600 Pewnie ile w maksie podkrece? do 3.6? A pewnie w 1600X dojde do 4.0 Zawsze 400MHz więcej. a różnica 50-80 zł :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 1600 ma 3.2 GHz a 1600X 3.6 GHz. 1600 Pewnie ile w maksie podkrece? do 3.6? A pewnie w 1600X dojde do 4.0 Zawsze 400MHz więcej. a różnica 50-80 zł :hmm:

 

No właśnie to tak nie działa ;)

Oba podkręcisz do 3.9-4.0.

To, że ma wyższe taktowanie to nic nie zmienia, bo po ręcznym OC mają ten sam poziom :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niby czym się rożni 1600 od 1600X?

X samo się kręci, ale jak chcesz zrobić 3.9 to samokręcenie* na X musisz wyłączyć :lol2: (Taki jakby tryb turbo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy 1500x tez trzeba wyłączyć tak jakby turbo? Bo takiego czegoś nie mam. Mam tylko tryb auto i ręczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X samo się kręci, ale jak chcesz zrobić 3.9 to samokręcenie* na X musisz wyłączyć :lol2: (Taki jakby tryb turbo).

 

1600 tez ma tryb turbo do 3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fajny link do testu 1500X kontra 1600X. Jak pokazuje test miedzy nimi jest tylko kilka klatek / s .Rożnicy

 

Czy warto?

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa to te same procki z takimi samymi możliwościami OC tylko X jest troche podkręcony fabrycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 1600 ma 3.2 GHz a 1600X 3.6 GHz. 1600 Pewnie ile w maksie podkrece? do 3.6? A pewnie w 1600X dojde do 4.0 Zawsze 400MHz więcej. a różnica 50-80 zł :hmm:

 

do 1600x musisz coolera dokupić. w 1600 masz już boxowy, całkiem przyzwoity. różnica w cenie jest więc większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1600x musisz coolera dokupić. w 1600 masz już boxowy, całkiem przyzwoity. różnica w cenie jest więc większa

 

 

1500X tez jest ponoć dobry cooler box-owy. Zastanawiam sie brac tego 1600 jeżeli 1500 w zupełności by wystarczył. Tym bardziej w testach grach jakieś dużej różnicy nie ma :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600x mogą spokojnie kupować osoby co kupią tanią płytę na a320 i tutaj OC nie z robią. 1500x można rozpatrywać bo ma większą ilość pamięci L3 niż 1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle. Mam obecnie 1500x i miałem zamiar przesiąść się na 1600X a 1500x odsprzedać bratu. Ale po obejrzeniu kilku testów stwierdzam że narazie nie zmieniam na 1600x jak juz to w późniejszym terminie na 1700X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukas,

wszystko zależy od Twojego budżetu.

ja poszedłbym w 1600 zamiast 1500x. tu masz +2 rdzenie +4 wątki (!) - a to duża przewaga, która z dnia na dzień będzie miała znaczenie w grach (takie ot spekulacje wielu ludzi :) )

tak na marginesie - ja mam 1600x i szczerze polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle. Mam obecnie 1500x i miałem zamiar przesiąść się na 1600X a 1500x odsprzedać bratu. Ale po obejrzeniu kilku testów stwierdzam że narazie nie zmieniam na 1600x jak juz to w późniejszym terminie na 1700X

Kompletnie bez sensu... Albo brać 1600 a zamiast 1700 lepiej poczekać, może AMD poprawi trochę procki i umożliwi np. wyższe o/c. Jak zrobią upgrade jak buldożer/Vishera to GG :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...