Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vemper

Problem z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

na wstępie napiszę że jestem nowy na forum i w sumie nie wiem gdzie umieścić ten temat, jeżeli to zły dział to proszę o przeniesienie.

Potrzebuję pomocy z moim sprzętem, w skrócie objaśnię o co chodzi; (Problem nigdy nie występował)

podczas gry w Counter Strike: Global offensive miewam ostatnio niemiłosierne ścinki (zwieszenie gry, nie komputera, mogę wyjść na pulpit itp), po ok 30 sekundach ustępuje i za minutę znowu. Sprawdziłem czy taki problem występuje podczas innych gier np. Far Cry 4, Wiedźmin 3, The Forest i gry chodziły tak jak powinny. Komputer bardzo długo się uruchamia, czasami programy(gry, aplikacje, foldery) włączają się kilka chwil(zawsze się włączał stosunkowo szybko)

Komputer był nie dawno formatowany, dziś i wczoraj czyszczony z wszelkiego rodzaju malware, wirusów, śmieci; błędów w rejestrze brak. Sterowniki zaktualizowane. Pasta termo przewodząca zmieniona 3 dni temu, komputer czyszczony z kurzu itp dzisiaj.

Windows na dysku SSD, reszta programów rozmieszczona po dwóch dyskach HDD.

Specyfikacje kompa;

GTS 450

AMD Phentom II X4 840

8gb ram

Windows 7 64bit

płyta główna:Asus M4N68T-M LE V2

 

 

EDIT: Dodam, że sprawdzałem temperatury za pomocą programu FurMark i były w normie.

EDIT: Pamięć sprawdzona, dyski też - wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego CS nie znam za dobrze, ale jak na sieciówke przystało zapytam, może masz laggi i tyle, bo nic nie napisałeś o np. FPS, PINGu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego CS nie znam za dobrze, ale jak na sieciówke przystało zapytam, może masz laggi i tyle, bo nic nie napisałeś o np. FPS, PINGu

Zawsze miałem stałe fpsy(100+), ping jest w granicach 50-80. Gdy łapie laga mogę się poruszać, wejść do menu czy coś, ale w tym wypadku nic - gra łapie całkowitego muła.

To nie tylko o grę chodzi, sam windows jak napisałem wyżej ładuje się bardzo długo, a pliki długo się uruchamiają. Gry zaś chodzą idealnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz, że komputer też zamula, to może to być kwestia dysku ssd. CS masz na dysku HDD, czy SSD? Jakie to są modele dysków, możesz to sprawdzić programem typu AIDA64. Dysk SSD w ilu % jest zapełniony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz, że komputer też zamula, to może to być kwestia dysku ssd. CS masz na dysku HDD, czy SSD? Jakie to są modele dysków, możesz to sprawdzić programem typu AIDA64. Dysk SSD w ilu % jest zapełniony?

Cs jest na dysku HDD,

HDD - ST3500820AS (465 GB)

HDD - MAXTOR STM380815AS (74 GB)

SSD - ADATA SP900 (59 GB)

dysk SSD zapełniony w 79%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacje wszystkie już pobrane do tej "siódemki"? czy czasami nie masz w menadżerze zadań procesu o nazwie svhost obciążającego procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czas uruchamiania systemu w trybie awaryjnym, jeśli komp będzie zachowywał się w porządku to można założyć że sprzęt jest ok, a tylko jakieś oprogramowanie przeszkadza. Start-> msconfig i ustaw na próbę uruchamianie diagnostyczne, wywali wszystkie programy z autostartu.

Windows domyślnie używa superfetch/wstępne ładowanie do pamięci, jeśli ładuje sobie jakieś oprogramowanie z dysków hdd to będzie to relatywnie długo trwało i "muliło" na starcie. Posłuchaj czy dyski hdd ostro pracują podczas startu i doczytywania windowsa.

CS na HDD i przycina się na dłuższą chwilę ->podejrzenie bad sectorów na dysku, przeskanuj jakimś hdd tune czy czymś takim w poszukiwaniu bad sectorów, i sprawdź SMART dysków hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego dysku SSD

http://forum.pclab.pl/topic/1105934-SSD-w%C4%85tek-zbiorczy-Przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

 

"Nie polecamy również dysków na kontrolerach Sandforce, np. Kingston Fury, Adata SP900, Patriot Pyro, Intel 525/530/535. Dyski te nie są obecnie tak często spotykane jak kiedyś, jednak nadal można je kupić. Dyski oparte na kontrolerze Sandforce na samym początku zasłynęły dużą awaryjnością. Potem sytuacja się poprawiła (zwłaszcza w przypadku dysków Intela które są pod tym względem już bezpieczne), jednak inne przypadłości pozostały. Mianowicie kontroler ten z maksymalną szybkością zapisuje tylko dane kompresowalne, czyli np. podczas kopiowania filmów czy gier które zwykle nie poddają się już żadnej kompresji widać zauważalne spowolnienie zapisu, zwłaszcza w przypadku dysków o niewielkich pojemnościach. Na dodatek kontroler ten wydaje się mieć problem z obsługą komendy TRIM, tzn. po jej wydaniu dysk już nie wraca do takiej samej wydajności jak wcześniej. Intensywnie katując dysk można więc doprowadzić do stanu, w którym wydajność zupełnie siądzie i nie pomoże już nic poza jego kompletnym wyczyszczeniem (secure erase). Do tego należy dołożyć trochę już niedzisiejsze transfery losowe i mamy obraz kontrolera którego należy unikać. Najnowsze dyski na nim oparte wyeliminowały co prawda część powyższych problemów, ale nie wszystkie.

 

Kingston Fury

Adata SP900

Patriot Pyro

Intel 525/530/535

i inne na kontrolerze Sandforce SF-2281"

 

Nie wiem dokładnie, jak to się ma do twojego konkretnego modelu, ale kojarzę, że przy niektórych starszych konstrukcjach SSD występował problem tego typu, że przy zapełnianiu dysku jego wydajność dramatycznie spadała. Być może problemem jest sam dysk SSD w sobie. Spróbuj przetestować jego prędkości odczytu zapisu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacje wszystkie już pobrane do tej "siódemki"? czy czasami nie masz w menadżerze zadań procesu o nazwie svhost obciążającego procesor?

Tak, wszystkie aktualizacje pobrane, nie mam takiego procesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czas uruchamiania systemu w trybie awaryjnym, jeśli komp będzie zachowywał się w porządku to można założyć że sprzęt jest ok, a tylko jakieś oprogramowanie przeszkadza. Start-> msconfig i ustaw na próbę uruchamianie diagnostyczne, wywali wszystkie programy z autostartu.

Windows domyślnie używa superfetch/wstępne ładowanie do pamięci, jeśli ładuje sobie jakieś oprogramowanie z dysków hdd to będzie to relatywnie długo trwało i "muliło" na starcie. Posłuchaj czy dyski hdd ostro pracują podczas startu i doczytywania windowsa.

CS na HDD i przycina się na dłuższą chwilę ->podejrzenie bad sectorów na dysku, przeskanuj jakimś hdd tune czy czymś takim w poszukiwaniu bad sectorów, i sprawdź SMART dysków hdd.

Tryb awaryjny ładuję się równie długo.

Dyski sprawdzałem przez Hdd tune i nic nie wykryło.

Nie słyszę aby któryś z dysków zaczął"intensywniej" pracować, niz wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze dyski programem CrystalDiskInfo -

http://scr.hu/1ZB3Dk

http://scr.hu/28Vylp - Dysk z csem

Dysk SSD (C:) jest w dobrej kondycji

 

SMART: http://scr.hu/8R0P3J

HD TUNE: (Dysk na którym jest CS, 500gb) http://scr.hu/0mMLV5

 

 

EDIT: Odłączyłem wszystkie dyski HDD i wszystko szybko sie uruchomiło. Podłączyłem Dysk 500gb i znowu zaczęło mulic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 Gb ma sporo bad sectorów, 80gb umiera :D Oba do wywalenia, ewentualnie tylko jako dodatkowy dysk na dane, nie do uruchamiania czegokolwiek z nich.

kup nowy HDD, z obecnych zgraj co się da póki jeszcze da się coś z nich odczytać.

Można w ramach zabawy bawić się w relokację sektorów ale na pewno nie mogą to już być dyski z danymi które mają jakąkolwiek wartość bo w każdej chwili mogą przestać całkiem działać.

Problemy które masz są spowodowane złym stanem dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 Gb ma sporo bad sectorów, 80gb umiera :D Oba do wywalenia, ewentualnie tylko jako dodatkowy dysk na dane, nie do uruchamiania czegokolwiek z nich.

kup nowy HDD, z obecnych zgraj co się da póki jeszcze da się coś z nich odczytać.

Można w ramach zabawy bawić się w relokację sektorów ale na pewno nie mogą to już być dyski z danymi które mają jakąkolwiek wartość bo w każdej chwili mogą przestać całkiem działać.

Problemy które masz są spowodowane złym stanem dysków.

Dyski już mam latami, także w sumie się nie dziwię ... Pomysł gdzie kupić dysk 500gb+ w dobrej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski już mam latami, także w sumie się nie dziwię ... Pomysł gdzie kupić dysk 500gb+ w dobrej cenie?

nie opyla się, bierz Toshibe p300 1TB, ostatnio u matki zainstalowałem, to chodzi ze 2x szybciej niż moje 2 samsungi 2x500 w raid0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...