Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

serVian

Superlux HMC631 w sklepie muziker.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przepraszam jeśli temat w złym dziale, ale na nic innego nie wpadłem...

Otóż pierwsza rzecz, tyczy się samego sprzętu. Słyszałem, że obecne wersje CAL! nieco odbiegają jakością, od modeli produkowanych kilka lat temu, ponoć gorsza jakość dźwięku mimo tych samych materiałów. Czy ktoś słyszał podobną historię z owymi Superluxami ? Zdaję się że pochodzą one z 2013 roku, do tego czasu mogło się coś zmienić :D I druga rzecz, czy ktoś z Was miał styczność z tym sklepem muzycznym? https://www.muziker.pl/superlux-hmc631-grey

Znalazłem moje upragnione słuchawki właśnie w tym sklepie w nieco niższej cenie niż u konkurencji, jednak zastanawia mnie czy ktoś osobiście miał z nim styczność ?

 

Byłbym wdzięczny za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na początku roku DT990 PRO i mogę w 100% polecić ten sklep. Kurier zapodział przesyłkę, po napisaniu do sklepu błyskawicznie wysłali nowe. Na wiadomości odpisują praktycznie od razu, nie zwlekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie w serwisie ceneo też przekonują, ponad 2000 pozytywnych opinii hmm... chyba się zdecyduje :)

 

Co do samych słuchawek, czy ktoś się orientuje jak z jakością na przestrzeni lat? Są obecnie tak dobre jak w 2013 roku ?

Pytam ponieważ moje Creative Aurvana Live! (zniszczone) nieco odbiegały od tego co prezentowały modele z pierwszych lat produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden z pierwszych egzemplarzy CAL! i jeden z późniejszych, ale raczej sprzed 2013 i rzeczywiście pierwsze grają trochę inaczej. Jest to jednak dosyć subtelna różnica więc jedne i drugie są bardzo dobre. Poza tym nowsze CAL! mają trochę węższą gąbkę, przez co całe uszy wchodzą do środka, zaś w starszych gąbka była przed uszami. Myślę, że to też ma wpływ na dźwięk. Obecnie większość czasu słucham w Superlux HD681, które bardzo polecam. Główna różnica między CAL! to przestrzeń. W CAL! ma się wrażenie bycia w małej sali blisko muzyków, w Superlux jest to duża sala koncertowa i stoi się dalej. Przez to że Superluxy są półotwarte bas też inaczej brzmi w nich niż w CAL!. Obie słuchawki są fajne, ale obecnie przestrzenność Superluxów mi bardziej odpowiada. CAL! za to nadają się bardziej na miasto, gdyż lepiej tłumią otoczenie.

 

Jak chcesz mieć CAL! to je po prostu zamów i jak nie podpasują to odeślij. Masz na to 14 dni. Superlux HD681 kup, bo są bardzo tanie za to co oferują. Przetłumacz sobie ten artykuł:

http://www.sparort.de/elektronik/superlux-hd681-kopfhoerer-preis-leistungs-knaller-akg-k240mkii-presonus-hd7-samson-sr850

Na dole porównują Superluxy do kilku innych słuchawek i wychodzi wyraźnie lepiej grają dopiero AKG K550 za 130 eur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie posiadam stare CAL! z 2012 roku, nie wiem czy to kabel wysiadł czy coś gorszego, w każdym razie nie działają od hmm dwóch lat ? W Superluxach przemówił do mnie mikrofon i ponoć bardzo dobra jakość dźwięku, jednak boję się dokonywać recablingu CAL! ponieważ obawiam się, że to nie wina kabla, tylko coś innego, przez co wydam pieniądze na wymianę kabla na nic :( Da się jakoś sprawdzić, co uległo uszkodzeniu ?

 

Poza tym, piszę o tym już w dwóch miejscach na tym forum, nie wiem czy to dozwolone :| Jeśli nie, to przepraszam najmocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu w temacie obok też miał Superluxy z mikrofonem i narzekał, że się cały czas psuły. Moje od 2 lat codziennego słuchania są jak nowe. Lepiej dokup ten mikrofon Zelmana do słuchawek:

https://www.amazon.de/Zalman-ZM-MIC1-Mikrofon-mit-Mikro-Clip/dp/B00029MTMQ

 

Tak, właśnie zmieniałem kabel w CAL! 2 tygodnie temu. Ten kabel przylutowałem:

https://www.aliexpress.com/item/New-Hot-Sell-1-2M-High-Qulity-silver-coated-copper-wire-Earphone-Maintenance-Wire-for-DIY/32815721672.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.GhnEPB

Jest OK, ale do takich słuchawek lepiej zainwestować w coś mocniejszego, bo wydaje się nieco delikatny.

 

Aby sprawdzić co nie działa zamów ten kabel, lub użyj jakiś inny kabel od jakichś słuchawek, rozkręć słuchawki:

- na siłę ściąga się gąbkę

- odkręca się 2 śrubki.

- wyjmuje się słuchawkę

Następnie podłącz ten kabel do jakiegoś playera, pogłoś i przyłóż plus i minus do głośników. Jak jest głos to wina kabla, jak nie to głośnik zepsuty lub na kablu jest spięcie. Raczej mało prawdopodobne, ale aby wykluczyć możesz odciąć stary kabel i ponowić próbę.

 

Tu masz też instrukcję jak wykonać tani rekabling innym kablem, pewnie mocniejszym od tego z aliexpres:

 

I jeszcze moje kupiłem tu: https://www.thomann.de/pl/superlux_hd681.htm Porządny sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to wszystko przemyślę, kwestia tego czy się zdecyduję, bo z tego co pamiętam, CAL! były dla mnie bardzo niewygodne, pałąk wrzynał się, wręcz "palił moją głowę". Jednak było to dwa lata temu... Te Superluxy HMC 631 mają duże muszle, kumpel ma SL 681 evo mk2 i muszle w nich są idealne dla mnie. Co do CALi, z tego co widzę ludzie często wykorzystują grube kable w oplocie, a ten którego użyłeś jest dość cieniutki :D chyba, że modyfikowałeś coś jeszcze

 

Za jakiś czas będę chyba coś kombinował z tymi CAL! właśnie tak jak napisałeś:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...