Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blade99

Podkręcanie i5 2500k na z77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje pomocy w podkręceniu mojego procka. Pierwszy raz pracuję na tym biosie i za bardzo nie wiem co jest pięć. Może ktoś polecić jakiś dobry poradnik albo wytłumaczyć mi z grubsza jak to zrobić? Co wyłączyć a co włączyć. Słyszałem o opcji podobnej w działaniu turbo boost ( zbija napięcia i taktowanie gdzy nie potrzebuje a później wkręca się na np. 4.2 GHz) Dodam, że nie jestem do końca zielony ponieważ kręciłem swojabi7 920 @ 4.4ghz.

I5 2500k

MSI z77a-gd65

4x2Gb Kingston 1600 cl9

Z góry Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz z77a-gd55, ale bios pewnie taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam dokładnie 4.8Ghz na 1.400V. nie za duże napięcie? Co prawda testowałem tylko 2h, temperatura ~56°C. A może jeszcze polecisz jakiś poradnik jak GTX 680 OC podkręcić? Najlepiej w programie MSI.

Jeszcze raz dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest mało , ale przy takiej temperaturze możesz spokojnie na nim pracować

co do podkręcania przez MSI AB, rób małymi skokami , to się robi intuicyjnie, raczej nic nie popalisz, co jakiś czas rób testy w jakimś benchmarku (Unigine Heaven, 3dmark, ew jakaś wymagająca gra siedząca na gpu np Wiesiek 3 czy RotTR))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez stresu mam około 35°C, niestety niższego napięcia nie dało się ustawić z racji niestabilności, chyba z coś źle robię ale wydaje mi się że wszystko jest okey. Dobra spróbuję jutro z grafą i dam znać co i jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam dokładnie 4.8Ghz na 1.400V. nie za duże napięcie? Co prawda testowałem tylko 2h, temperatura ~56°C. A może jeszcze polecisz jakiś poradnik jak GTX 680 OC podkręcić? Najlepiej w programie MSI.

Jeszcze raz dziękuję

 

56°C przy 1.4V przy jakim chlodzeniu masz ? bo na pewno nie powietrzem i co to za test 2h w czym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W occt w trybie linpack 64 bit żeby wycisnąć max z procka. Chłodzenie wodne na GPU i na CPU, chłodnica 3x12 więc swoje dmucha ? na powietrzu raczej wynik nie do uzyskania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem ładnie

tez sie zastanawialem jak uzyskales takie temperatury

u mnie bez zmiany napiecia, tylko przy wiekszym mnozniku - w stresie ~70 stopni... no ale gdzie moj heatsink do wodnego chlodzenia ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500K ma lutowany IHS tak ?

 

Raczej musi, jeżeli po OC jest 56stC.

 

IB ma już gluta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500k ma na pewno luta. Nawet gdzieś tu na forum widziałem jak chłop go otworzył i o dziwo wciąż działał ?

Wyżej już niestety nie mogę wjechać ponieważ zaczyna być niestabilny. Widziałem, że dobre egzemplarze do 5.2/5.4 GHz dochodzą. To musi być radość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

W occt w trybie linpack 64 bit żeby wycisnąć max z procka. Chłodzenie wodne na GPU i na CPU, chłodnica 3x12 więc swoje dmucha ? na powietrzu raczej wynik nie do uzyskania..

 

To się pochwale 2500k 4.6 1.4V - NH-D14 i po zmianie obudowy na big tower 58° :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat i zapytać, czy jest sens kręcić ten procesor więcej niż 4.2GHz, przy grafice GeForce GTX 1050 Ti i 8GB RAMu??

Gram w full HD głównie w starsze tytuły tak od 2010 roku w górę. Najnowsza gra na moim kompie to Wiedźmin 3. Czy podniesienie taktowania CPU do powiedzmy 4.5GHz przyniesie jakiekolwiek pozytywne efekty, czy to bardziej będzie sztuka dla sztuki, bez widocznej i odczuwalnej poprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat i zapytać, czy jest sens kręcić ten procesor więcej niż 4.2GHz, przy grafice GeForce GTX 1050 Ti i 8GB RAMu??

Gram w full HD głównie w starsze tytuły tak od 2010 roku w górę. Najnowsza gra na moim kompie to Wiedźmin 3. Czy podniesienie taktowania CPU do powiedzmy 4.5GHz przyniesie jakiekolwiek pozytywne efekty, czy to bardziej będzie sztuka dla sztuki, bez widocznej i odczuwalnej poprawy?

nie ma sensu, miałem tego cepa i tą kartę , 4,5ghz tylko do BF1 ustawiałem bo tam brakowało mocy procka, a tak na codzień na 4,2 właśnie u mnie pracował i to karta wszędzie była wąskim gardłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...