Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JKarol96

I7 6700k czy i5 6600k?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poradzić się opinii doświadczonych forumowiczów.

Niedawno zakupiłem gtx 1080ti strix od Asusa, jednak boje się o bottleneck procesora.

Dysponuje aktualnie i5 6600k po oc 4,3ghz i zastanawiam się nad zakupem i7 6700k.

Jest sens kupować i7, czy może zostać przy aktualnym? Nie miałem do czynienia z powyższym cpu i nie mam pojęcia czy tak mocne gpu nie będzie zbytnio "ograniczane" przez Aktualny procek.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że chce być złośliwy czy coś...ale odczuwasz w ogóle to o czym piszesz? Bo jeśli nie to nie ma chyba nad czym się zastanawiać.

Nie piszesz w co grasz, na jakich ustawieniach, w jakiej rozdzielczości czy stream'ujesz a to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, wybacz. Z reguły gdy pisze się o karcie tego typu chodzi o granie i tak jest w tym przypadku. Największym zadaniem procka bd uciągnięcia Gierek na ustawieniach b wysokich/ultra przy rozdzielczości 2560x1440. Jak na razie w takim wiesku na ultra i5 radzi sobie w miarę dobrze, ale te temperatury.. w szczytowych momentach dochodzą do około 90c. Posługuje się chłodzeniem Silentium grandis 2.

 

Chce po prostu wiedzieć czy wymiana na i7 przy jego oc będzie krokiem w dobra stronę i czy przy takim użyciu będzie mocno górował nad i5? Jak już wspominałem nie miałem styczności z i7 i jestem zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wysokie te temperatury, u mnie ok 20 stopni mniej w Wiesławie (na I7 @4,5). Jakie masz tam napięcie przy 4,3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest nowsza rewizja, to grzeje się już praktycznie jak kaby lake. Skylake w pewnym momencie stracił swoją Czakrę jeśli chodzi o zajebisty stosunek v core do temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to masz grzanie proca :D...z tego co popatrzyłem to różnica jest w spadkach (są one mniejsze na i7)

 

Ja przy i5 980Ti wszystko maks ta sama rozdzielczość przy g-sync...spadki odczuwałem dopiero przy 8-9 przeciwnikach dużo ognia deszcz itd, ale nie bottleneck proca....tylko grafa już nie nadążała.

Ja bym popracował nad tym grzejącym się procem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wysokie te temperatury, u mnie ok 20 stopni mniej w Wiesławie (na I7 @4,5). Jakie masz tam napięcie przy 4,3?

 

Napiecia 1,27.. probowalem z innymi ale nie bylo zadnych wielkich roznic. Teoretycznie moge jeszcze poszperac w tym, bo nie wierze ze mam az tak slaba sztuke.

 

Generalnie to masz grzanie proca :D...z tego co popatrzyłem to różnica jest w spadkach (są one mniejsze na i7)

 

Ja przy i5 980Ti wszystko maks ta sama rozdzielczość przy g-sync...spadki odczuwałem dopiero przy 8-9 przeciwnikach dużo ognia deszcz itd, ale nie bottleneck proca....tylko grafa już nie nadążała.

Ja bym popracował nad tym grzejącym się procem.

 

Jak wygladaja te twoje temperatury? Znajomy ma identyczny secik jak moj i dochodza mu w krytycznym momencie do 80c, ale to po dwoch godzinach zabawy. Byc moze rozwiazaniem bedzie kupno lepszego coolera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 stopni w Wiesławie na i5 @4,3 przy 1,27 V, wygląda gorzej niż źle. Aby czasem nie skacze to napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600k 4.5GHz 1.3V i max 77 stopnie po godzinnym wygrzewaniu w Prime95, więc współczuję sztuki. Jaką masz obudowę? Może po prostu masz piekarnik.

 

@Edit - chłodzenie nic nie da. Problem albo w glucie, albo w obudowie, więc tylko skalp lub bardziej przewiewna buda pomoże. Nawet nie trać pieniędzy na chłodzenie... Możesz wymienić pastę, ale też nie kupuj nowej, tylko użyj tej z chłodzenia, jest b. dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleć po łebkach poradnik

 

http://forum.pclab.p...208912;oradnik/

 

Zwróć uwagę na punkt 1, 2 i 4.

 

Napiecia 1,27.. probowalem z innymi ale nie bylo zadnych wielkich roznic. Teoretycznie moge jeszcze poszperac w tym, bo nie wierze ze mam az tak slaba sztuke.

 

Jako, że przeciętna sztuka Skylake zaczyna lawinowy wzrost temperatur i poboru w okolicach 1.4v to jestem w stanie w to uwierzyć. Niemniej - sztuka wygląda na bardzo słabą. 4.3 Ghz i 1.27v scratchhead.gif Mi tyle trzeba do 4.7 Ghz albo 4.8 i niższego od x42 Ring Cache. Ponadto, jeżeli leakage Twojej sztuki jest tak wysoki, jak wskazują to temperatury a jednocześnie jest problem uzyskać tą drogą wysoki zegar...

 

Ja bym nawet nie skalpował tej sztuki tylko szukał jednak 6700k/6700

 

Nie ze względu na ewentualny bottleneck, tylko samą kulturę pracy Twojej obecnej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mu kupi taką sztukę?

 

@Edit, w sumie masz rację. Sprzeda taniej komuś, kto oskalpuje. Niech wymieni na i7 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem z 1,27 na 1,25 i teraz dochodzi do 79c. Myślicie ze taka temperatura Styknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo userów ma taką temp. na skalpowanych 7700k na mnożniku x52. Przeczytaj 1 akapit linkowanego wyżej poradnika. Ta temperatura jest bezpieczna i daleka od wartości TJ. Dla wielu ( w tym mnie ) jednak niedopuszczalna na tak niskim zegarze.

 

e94e156769f45.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600k 4.5GHz 1.3V i max 77 stopnie po godzinnym wygrzewaniu w Prime95, więc współczuję sztuki. Jaką masz obudowę? Może po prostu masz piekarnik.

 

@Edit - chłodzenie nic nie da. Problem albo w glucie, albo w obudowie, więc tylko skalp lub bardziej przewiewna buda pomoże. Nawet nie trać pieniędzy na chłodzenie... Możesz wymienić pastę, ale też nie kupuj nowej, tylko użyj tej z chłodzenia, jest b. dobra.

 

Moja obudowa to Zalman Z1 Neo. Rzeczywiscie nie jest to najlepsza obudowa, w sumie była kupowana w pośpiechu w najbliższym punkcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 9/10 przypadków polecam skalpowanie procesora. Tutaj go jednak odradzam, bo mówimy o:

 

* Podkręceniu tej biednej i5 i osiodłaniu go z 1080TI. Niekoniecznie teraz, ale za jakiś czas podkręcenie tego zestawu będzie zapewne wskazane.

* przyszłości zestawu

 

Wiemy już, że tego proca nie podkręcisz już zbyt wiele. Nawet po skalpowaniu. Napięcie są za wysokie, zegar za niski. Ring zapewne tez leży w okolicach x20. Oskalpujesz, wbijesz mu 1.45v i będziesz się bujał na 4.5 Ghz ( pozytywny scenariusz ) Dla mnie całkowicie bez sensu. Jak już ma być grzałka w obudowie, to niech chociaż się dobrze kręci. Doradzam więc sprzedać i kupić 6700k/7700k. Najlepiej po skalpie. Głownie ze względu na kulturę pracy.

 

A jak nie - tutaj masz poradnik skalpowania:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1186755-Delidding-CPU-na-wesoło-Poradniki-i-Pomoc/

 

 

Sprawa druga - Twoim problemem pośrednio jest Grandis. Nie sama obudowa. Tak duży Cooler z tak dużą ilością żeberek ma u Ciebie bliskie towarzystwo w postaci 250 Watowego potwora. Jeszcze kij, jak to jest Blower, ale podejrzewam, że to niereferencyjna karta typu Open Air.

 

Wiesz, jak to potrafi podgrzewać taki duży Cooler od CPU? Odpal sobie Furmark i postresuj trochę tą grafikę. Za chwilę proc wlezie na 70+ stopni, chociaż prawie nic nie będzie robił.

 

Na Twoim miejscu pomyślałbym o jakimś AIO. Blok wodny nie będzie zbierał ciepła od grafiki, a sam radiator zawsze możesz wywalić poza obudowę, albo dać na dole. Z dala od karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za poświęcenie czasu mojemu problemowi. Mimo wszystko jeszcze trochę powalczę z tym prockiem, a jeśli to nie zda egzaminu to za jakiś czas zaopatrze się w używkę i7 6700k + chłodzenie wodne. Jak już się pakuje w taki sprzet to trzeba liczyć się z kosztami.. pozdrawiam wszystkich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...