Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sonix27

Czarny ekran aż do logowania

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że mój poprzedni temat wyleciał do kosza, zakładam nowy w odpowiednim dziale.

 

Otóż mam problem z kartą graficzną GTX660 2GB. Mianowicie jak włączam komputer ekran jest czarny do momentu ładowania systemu (czyli okno logowania), przez to nie mogę wejść do BIOSU ani nie widać loga.

Sprawdzałem też drugą kartę R9 270 2GB, na tej karcie wszystko działa super. GTX-a wrzuciłem do płyty msi81m-p33 i też normalnie działa.

Problemem jest też drugi monitor, którego fizycznie nie ma ale system go wykrywa jako 1. Poniżej podsyłam zdjęcia jak to wygląda.

 

7BJVXzr.png

 

I z menadżera zadań:

 

evBU11i.png

 

Podłączenie:

 

cuFlbwW.jpg

 

 

Jakieś sugestie?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Probowales recznie usunac ten drugi ekran?

Wyglada to tak jakby POST i uruchamianie OS bylo wyswietlane na dodatkowym ekranie (ktory w tym przypadku wyglada na glowny)

Dziwne jest jednak to, ze mimo braku podlaczonego drugiego ekranu, komputer juz na poziomie BIOS wykrywa drugi ekran ;]

 

Zrob CMOS reset - nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Probowales recznie usunac ten drugi ekran?

Wyglada to tak jakby POST i uruchamianie OS bylo wyswietlane na dodatkowym ekranie (ktory w tym przypadku wyglada na glowny)

Dziwne jest jednak to, ze mimo braku podlaczonego drugiego ekranu, komputer juz na poziomie BIOS wykrywa drugi ekran ;]

 

Zrob CMOS reset - nie zaszkodzi.

 

Próbowałem, wyjmowałem baterię na godzinę, resetowałem CMOS i nic nie dało. Usunięcie ekranu też nic nie daje, usuwam go a po chwili znowu się pojawia.

Dodam jeszcze, że w BIOSie ustawiłem opcję Power on by PCIe i też nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tak, że może płyta główna ma jakąś blokadę? Bo na HD6570 2GB, Geeforce GT630 2GB i GTX 550TI 1GB i innych, w ogóle nie włącza się monitor, ale system tak bo na czuja włączyłem film i normalnie trybi tylko brak obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...