Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aranaut

Drukarka Epson - problem z tuszami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moja drukarka Epson Stylus SX125 ciągle robi mi problemy. Dla przykładu - gdy drukuję na czarno to nie dość, że zużywa się też kolorowy tusz to jeszcze gdy zużyje się choć jeden kolorowy kartridż to już nie chce drukować (nawet "w skali szarości"). O dziwo gdy potrząsnę danym kolorowym kartridżem tu wyczuwam i słyszę, że tam nadal jest trochę tuszu, no ale przy każdej próbie drukowania wyskakuje mi komunikat "wymień pojemniki z tuszem". Tak więc wystarczy, że jeden z 4 kartridży się wyczerpie to już mam po drukowaniu (mało ważne co i w jakich kolorach chcę drukować).

Instalowałem już na prawdę sporo wersji sterowników, nic to nie dało.

 

Co radzicie w danej sytuacji? Czy można jakoś "obejść system" by drukarka nie dawała fałszywych komunikatów czy tusz jest już zużyty czy nie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

próbowałeś przy drukach czarno-białych zaznaczyć "drukuj w skali szarości" lub podobnie brzmiącą opcję?

Tak to jest w budżetowych rozwiązaniach, że mają dużo niedogodności np. nie pozwalają na skanowanie, jeżeli tuszy nie ma albo margines dolny masz bardzo wysoko.

Jeżeli jeszcze nie korzystasz, to rozejrzyj się za zamiennikami. Szkoda kasy w tym wypadku na oryginały.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginałów to ja nigdy nie kupuję, są za drogie, a musiałbym je bardzo często wymieniać.

 

"próbowałeś przy drukach czarno-białych zaznaczyć "drukuj w skali szarości" lub podobnie brzmiącą opcję" owszem, niemal zawsze tak robię. Nie wiem czy kolorowy tusz się zużywa, ale tak twierdzi oprogramowanie firmy Epson no i z automatu blokuje jakikolwiek wydruk, mało ważne, czy w kolorze czy nie, wystarczy, że jeden z kolorowych tuszy się programowo wyczerpie i już NIC nie wydrukujesz, nawet tekstu w notatniku.

 

Chciałbym jakoś obejść sterownik, by drukarka "myślała", że tusze są stale pełne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczucia, w brotherze przynajmniej w starszych modelach da się to obejść ;), pozostaje Ci kupowanie tańszych zamienników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...