Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

huudy

Przenoszenie Windowsa 10?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, wkrótce kupuję nowego laptopa i aktualnie mam dylemat z systemem. Zamierzam przenieść dysk z obecnego lapka do nowego i zastanawiam się, jak będzie wyglądać kwestia aktywacji... Windows wypluje monit o zmianie maszyny? Czy będę mógł normalnie strzelić format i wgrać na czysto Win10?

Oryginalnie miałem Windows 7 Home BOX, potem aktywowałem za darmo do Win10. Aktualnie nie mam dostępu do starego Win7 (wyrzucony przy przeprowadzce prawdopodobnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal masz jeszcze klucz do tego win 7, to możesz nim aktywować system. Wgrywasz czysty win 10 pro lub home (zależy jaki teraz masz). Podczas instalacji nie wprowadzasz nic (system działa normalnie, tylko czasem wyświetla powiadomienia i opcje personalizacji są niedostępne). Później wchodzisz w aktywacje w ustawieniach, podajesz klucz od wcześniej aktualizowanego win 7 i powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz, że nie posiadam - pudło było wywalone chyba przy przeprowadzce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są sposoby - nie wiem na ile skuteczne - aby ten klucz "wydobyć" z systemu.

Skoro to laptop to powinien mieć naklejkę z kluczem. Inna opcja to przywrócenie win 7 z ukrytej partycji recovery, którą powinien posiadać każdy laptop.

 

btw. zamiana dysku jest niepotrzebna i nic nie daje, więc nie ma sensu wstawianie starego (zapewne wolniejszego) dysku do nowego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie przenieść system można, ale w licencji masz wyraźnie napisane że systemu preinstalowanego nie wolno przenieść, zatem przenieść się pewnie przeniesie, ale MS może taką licencję zablokować w każdej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są sposoby - nie wiem na ile skuteczne - aby ten klucz "wydobyć" z systemu.

Skoro to laptop to powinien mieć naklejkę z kluczem. Inna opcja to przywrócenie win 7 z ukrytej partycji recovery, którą powinien posiadać każdy laptop.

 

btw. zamiana dysku jest niepotrzebna i nic nie daje, więc nie ma sensu wstawianie starego (zapewne wolniejszego) dysku do nowego laptopa.

Windows miałem w wersji BOX, a nowy laptop nie ma systemu.

 

Co do dysku, to wsadzam dysk SSHD 7200RPM zamiast HDD 1TB 5200RPM - imho warto zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wiem, przepraszam z pośpiechu nie doczytałem, przeniesiesz bez problemu, przy instalacji podajesz klucz z win7, a jak się nie aktywuje, to w ustawieniach->aktywacja szukasz opcji "dokonano ważnej zmiany sprzętowej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

 

 

nie. posiadam. klucza. do. Win. 7.

 

Jedyne co mam to dysk z zainstalowanym Windowsem 10, który był wcześniej Windowsem 7 w wersji BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem miałeś niby win7 BOX?

Dobra, pośpiech mnie gubi :P

Zostaje przypisanie win10 do konta MS i kombinacja z przeniesieniem przy użyciu tego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dodaniem konta MS - podaje email, jest ok, podaje hasło do konta, jest ok, podaję PIN którego używam - ciągle wyskakuje błąd, że niepoprawny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pin do konta MS ustala się po przypisaniu konta MS, jako system odblokowujący. Przy dodawaniu konta MS do systemu nie powinno być żadnego pinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie wiedziałem, że hasło do konta i hasło do konta MS to 2 różne sprawy... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...