Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marijuz

MPC-HC nie może wyrenderować pliku .mp4 z WMM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam dziwaczny problem, mianowicie mam na dysku film z wesela, który zajmuje 15 giga i chcę go nagrać na płyty DVD. Postanowiłem plik podzielić w Windows Movie Maker. Film oryginalnie był w formacie .mpg, po przetrawieniu przez WMM wyszło .mp4 i wielkość pliku się trochę zmniejszyła. Potrzebuję podzielić plik na 3 i tak też zrobiłem. Część pierwsza jest ok, część trzecia jest ok, a część środkowa - kicha, Media Player Classic wyświetla komunikat "Nie można renderować pliku". Na żadnym innym playerze też nie odpala. I zaznaczam, że wszystkie 3 części filmu były renderowane w dokładnie taki sam sposób. Nie mam pojęcia dlaczego ten jeden nie działa. Co więcej renderowałem różne wersje tego podziału (bo tak jak pisałem, po konwersji na mp4 zmieniła się wielkość plików) i wszystkie działały bez zarzutu. Ponadto renderowałem tę środkową część 4 razy, aby mieć pewność, że to nie jest jednorazowy błąd (każde takie renderowanie trwało ok 2 godziny...). O co tu chodzi?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie użyjesz Virtualduba albo jakiegoś programu używającego AviSyntha? Windows Movie Maker to zabawka dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem programu Avidemux i jest ok. Jako ciekawostkę powiem, że jeśli chcemy uzyskać taki sam efekt jak przy WMM należy ustawić Video output na Mpeg4 AVC x264, Audio output na AAC(lav), a Output format na MP4v2 Muxer. I druga ciekawostka - to że pierwsze 30 minut filmu na tym ustawieniu zajmie 2,44 GB to nie znaczy, że kolejne 30 minut nie zajmie 4,5 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...