Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tak o

.

Rekomendowane odpowiedzi

loteria silikonowa. Jeden ma więcej, drugi mniej. Musisz próbować znaleźć takie wartości, by było stabilnie metodą prób i błędów - inaczej się nie da.

 

Inna sprawa, że podkręcanie pascali to raczej lipa, z wielu powodów i szkoda na to czasu IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to jest ze inni na tym samym egzemplarzu będą mieli te 2100 itd a ja nie ? Inni zazwyczaj moga tam ustawic power limit 116 a ja tylko 108 i o co tu chodzi ??

 

Po prostu masz słabszą sztukę. Jedna zrobi 1950, druga 2100. To i tak są marginalne różnice w FPS, podkręcanie pascali to sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ile zmieni te 2-3 klatki? to zawsze jest coś za coś, karta będzie głośniejsza i bardziej gorąca.

 

Co do niszczenia to większym napięciem i temperaturą przyspieszasz elektromigrację, tu masz z grubsza to wytłumaczone:

 

http://overclocking.guide/the-risks-of-overclocking/

 

artykuł o procesorach, ale w gpu będzie to samo.

 

w skrócie jednak nie powinieneś zauważyć problemów w okresie gwarancyjnym, potem pewnie sprzedasz i kupisz nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power Limit 116 można ustawić jeśli karta ma wtyczkę 6-PIN. MSI w tym wypadku ma 8-PIN i 108% to max, nic to nie zmienia, po prostu ręcznie nie ma potrzeby i możliwości wyżej iść.

 

Spróbuj obniżyć Core Clock z tego +100 do +90, a Mem. zwiększyć z +350 do +450 i czy działa stabilnie.

 

Napięcia słusznie nie ruszaj, zresztą żeby w MSI Afterburnerze napięcie ruszyć to trzeba w opcjach ustawić zmianę napięcia.

 

Btw. Sprawdź w GPU-Z czy masz pamięci Samsunga czy jakieś inne, raczej we wszystkich testach i opisach tego modelu Samsung siedzi ale kto wie jak w tym wypadku.

 

@Kaiketsu:

Ta karta jest chłodna i cicha zarówno przed jak i po OC, no sorry, ale wentyle działające na 30% i 63-67 stopni w stresie nawet po mocnym OC to moim zdaniem nie jest żadna katorga dla karty. Gigabyte RX 470, którego wcześniej miałem chodził w 80C i był dużo głośniejszy na zegarach bazowych.

 

Jeśli dana gra po OC chodzi średnio w 58-59 FPSach, a przed w 54-55, to moim zdaniem te nałożenie OC jest jak najbardziej sensowne.

 

Mass Effect Andromeda Ultra / HBAO / AF x16 na PurePC:

GTX 1060 bez podbitych zegarów (1797+8008): 42.5 FPS

GTX 1060 MSI Gaming X+ bez OC (OC fabryczne: 1936+9024): 45.7 FPS

GTX 1060 MSI Gaming X+ po OC (OC: 2100+10026): 50.3 FPS

 

Guru 3D również to potwierdza, nawet do 13% wzrostu wydajności podkręconego MSI GTX 1060+ względem bazowych zegarów:

"As you can see coming from an FE, the gain is nice when you add a little tweak. Up-to 13% performance increases."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnij pamięci ile fabryka dała szczególnie jeśli masz wersje 9Gbps kręcenie rdzenia nie wiele dalej, ale dla świętego spokoju możesz go puścić na 2050 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o katorgę, rdzeń na pascalu dojeżdża do (w zależności od sztuki) 2000-2100 mhz i generalnie klapa, dalej nie idzie. W normalnym zastosowaniu karta boostuje do takich wartości gdy potrzebuje, więc OC o te parę procent daje tylko parę klatek więcej. Oczywiście przy 1060, które jest ciche i chłodne "z definicji" można się szarpnąć i podkręcić, bo będzie niewiele głośniej i cieplej, ale generalnie na Pascalach OC pupena nie urywa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie 1060 boostuje do 1980mhz - 2000+ to już wersje extreme.

 

No i napięcie GPU wysokie, bo 1.043/1.050 volt.

 

A można w tablicy napięć jednym posunięciem suwaczka ustawić np. 1.000 volt i 2100 mhz.

 

Czyli wzrost wydajności przy obniżonym napięciu.

 

Pamięci + 500 powinny spokojnie pykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, posiadam 1060 Aorus Extreme, i na pudełku mam 9Gbps Gddr5 a GPU-Z pokazuje mi 2040Mhz zegar pamięci? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu akurat 2040. Xtreme Gaming 6 GB miał takie takty nie Aorus Extreme.

W każdym raziedla AQorusa producent podaje 2256MHz czyli efektywnie 9024MHz, stąd 9Gbps.

http://pclab.pl/art69068-3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za mało.

 

Musi być ~ 2250mhz, żeby w rzeczywistości było 9GHZ.

 

Uruchom w GPU-Z render test - znak zapytania i pokaż zakładkę "sensors"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, posiadam 1060 Aorus Extreme, i na pudełku mam 9Gbps Gddr5 a GPU-Z pokazuje mi 2040Mhz zegar pamięci? :hmm:

Coś mają namieszane w fabryce Gigabyta.

Sam ostatnio zamawiałem z esc GB Aorus (nie Xtreme) wersja 9 Gbps i było tak jak u Ciebie, czyli na pudełku 9Gbps, ale karta faktycznie miała pamięci 8Gbps.

Jak zerkniesz na stronę producenta, to zauważysz, że GB produkuje te karty w różnych rewizjach (rev1, rev2), wygląd identyczny, tylko różnica w pamięciach i chyba przez pomyłkę pakują do pudełek karty z nieodpowiedniej rewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mają namieszane w fabryce Gigabyta.

Sam ostatnio zamawiałem z esc GB Aorus (nie Xtreme) wersja 9 Gbps i było tak jak u Ciebie, czyli na pudełku 9Gbps, ale karta faktycznie miała pamięci 8Gbps.

Jak zerkniesz na stronę producenta, to zauważysz, że GB produkuje te karty w różnych rewizjach (rev1, rev2), wygląd identyczny, tylko różnica w pamięciach i chyba przez pomyłkę pakują do pudełek karty z nieodpowiedniej rewizji.

 

To później taka osoba, która kupi tę kartę 9 Gbps z 9 Gbps napisem na pudełku będzie miała problem sprzedać tę kartę na rynku wtórnym w przyszłości, bo ktoś od niej weźmie i będzie się domagać zwrotu albo pomyśli, że coś było kombinowane z kartą. Nieciekawie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dlatego należy zwrócić taką kartę do sklepu. Gorzej jak ktoś nie potrafi sprawdzić co tak naprawdę kupił i zostanie później z takim klopsem. Może na to liczy GB, że sporo osób się nie skapnie, albo mają taki bałagan, że nie wiedzą co pakują do pudełek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest;

AORUS GeForce® GTX 1060 Xtreme Edition 6G 9Gbps (rev. 1.0)

AORUS GeForce® GTX 1060 Xtreme Edition 6G (rev. 2.0)

 

Ta druga bez dopisku 9Gbps z niższą częstotliwością pamięci.

 

I tak samo dla wersji zwykłej, nie extreme;

AORUS GeForce® GTX 1060 6G 9Gbps (rev.1.0)

AORUS GeForce® GTX 1060 6G (rev.2.0)

 

Wszystko spoko, tylko niech się nie kręcą z pakowaniem. ShaDow_Pro, pomijając jakie masz pudełko to kupowałeś wersję 9Gbps czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ShaDow_Pro coś jest bardzo nie tak, reklamuj kartę.

Rozumiem wiele rzeczy ale czemu zamazałeś EAN? :E

https://pl.wikipedia.org/wiki/EAN

Każdy produkt z tej samej serii ma ten sam EAN, EAN służy do wprowadzania produktu na stan magazynowy, no ale rozumiem "że zamazałeś tak na wszelki wypadek" (lepiej zobacz czy S/N z pudełka zgadza się z S/N na naklejce karty, jeśli nie to wiesz co robić :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery seryjne zgadzają się na pudełku i na karcie. Jak kupowałem była idealnie nowa zapakowana z tą tasiemką na folii ESD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1060AORUS-X-6GD-rev-10#kf

GV-N1060AORUS X-6GD

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1060AORUS-X-6GD-rev-20#kf

GV-N1060AORUS X-6GD

 

Oba mają te same oznaczenia kodowe czyli chyba w fabryce pomylili pudełka albo biosy się technikowi pomerdały, na linii miały być "1.0" 9gbps a on dał "2.0" 8gbps. To nie jest problem samego podkręcenia bo bez problemu podkręcisz do 9gbps ale może być później problem przy odsprzedaży. Pamiętam podobną sytuację z HD7770 gdy o ile pamiętam pierwsze wersje 1100MHz musiałby być skręcone do 1050Mhz bo były niestabilne no ale od razu dostały nowe pudełka itp. Tutaj ewidentnie ktoś pomylił biosy ale naprodukowali tyle pudełek 9gbps że używają ich do rev 2.0 8gbps lecz jest to wprowadzanie klienta w błąd.

 

Reklamuj, użyj swoich praw konsumenta :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się czy warto, bo karta bardzo cicha i chłodna do tego wyrwana w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...