Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bjaroszz

[Zamknięty]Podejrzany sklep - handel podróbkami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moje pytanie dotyczy sklepu http://dobre-repliki.pl

 

Znalazłem dzisiaj stronę z markowymi produktami i chciałbym poznać wasze czy warto kupić produkt na ww. stronie. Ceny produktów są bardzo korzystne, a to wzbudza moje podejrzenia.

Zawsze w celu zweryfikowania firmy/sklepu sprawdzam czy jest zarejestrowana w KRS i czy posiada numer Regon. Nie udało mi się na stronie sklepu znaleźć ani numeru Regon ani danych dotyczących zarejestrowania działalności gospodarczej, więc mam pewne obawy przed dokonaniem zakupu.

Sama nazwa sklepu mówi o replikach, choć na stronie nie znalazłem informacji wprost, iż przedmioty sprzedawane są zwykłymi podróbami.

W punkcie V, podpunkt 3 jest informacja, że sklep wysyła rzeczy z Chin, czy może to oznaczać, że przedmioty sprzedawane są nielegalnymi podróbkami, które powinny być zatrzymane przez urząd celny?

 

Czy uważacie, że powinienem zgłosić tę stronę? Jeśli tak - to gdzie? Może UOKIK?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabójcze ceny jak na podróby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego absurdalnego powodu warto kupować podrabiane ciuchy i gadżety za absurdalne pieniądze?

Jak zawsze, można zrobić standardowy test strony: whois, adres, google maps, itp...tylko po co? Nie ma czegoś takiego jak legalne "repliki" ogólnie dostępnych, markowych ciuchów, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestiami podróbek zajmuje się zazwyczaj Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Policji i tam też najlepiej zgłaszać podejrzane rzeczy. Swoją drogą ten pseudo sklep nie podaje żadnego namiaru na siebie oraz strona nie spełnia wymogów prawnych odnośnie prowadzenia e-handlu. Reasumując masz 100% pewność że kupisz badziew, którego wprowadzanie do obrotu jest dodatkowo przestępstwem.

 

Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się, że może to być strona z chińskim badziewiem, ale dziwi mnie, dlaczego ta strona tak długo działa skoro jest nielegalna..

Dosyć zastanawiające jest działanie tej strony, jak to możliwe, że prowadzący nie obawia się kontroli celnej, a nawet wprost mówi, że w przypadku zatrzymania paczki załatwi wszystkie sprawy z tym związane:

Paczka została zatrzymana i pojawił się status „zatrzymana w cle”. W tym wypadku otrzymasz list z

Urzędu Celnego na adres taki sam , który widnieje na paczce , w którym Urząd poprosi Cię o przedstawienie

faktury zakupu. O „zatrzymaniu w cle” niezwłocznie powiadom mnie i nigdy nie załatwiaj

niczego sam/sama ja zajmę się wszystkim, proszę Cię nie stresuj się to normalna procedura taka jak

sprawdzenie biletu w tramwaju raz jest a raz jej nie ma. Gwarantuję tobie, że nie będziesz miała żadnych

konsekwencji jeśli ja zajmę się sprawą i nie zrobisz nic na własną rękę.

http://dobre-repliki.pl/s/23-najczesciej-zadawane-pytania

 

Podeśle ktoś wzór pisma do tego Wydziału walki z Przestępczością Gospodarczą Policji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się, że może to być strona z chińskim badziewiem, ale dziwi mnie, dlaczego ta strona tak długo działa skoro jest nielegalna..

:rotfl:

ty tak na serio ? lol2.gif

 

\co do kupowania i sprzedawania. a niech sobie robią i sprzedają, ale niech mówią od razu że to podróba i puszczają za 1/10 ceny, a nie za tyle samo albo nawet nie mówią że to podróba.

to się nie rózni niczym od zwykłego oszustwa. panowie złodzieje - więcej uczciwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za darmo jest za drogie.

Jak celni nakryja to odbiorca musi zapłacić za zniszczenie podróbek. Jak sie nie zgodzi to chyba do 5 lat pozbawienia wolności za wprowadzanie w obrót podrobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...