Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TheMarcin450

Wymiana q9300 na i7 3770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy warto wymienić Q9300 (LGA 775) na I7 3770 (LGA 1155)?

Czy ten procesor (i7) daje jeszcze radę w nowych grach?

Mogę okazyjnie kupić płytę ASUS P8H61MX (1155) oraz 8gb ramu, więc czy jest sens w to inwestować?

A może zaproponujecie jakiś inny CPU do tego asusa?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej wciąż mocny cep.

Okazyjnie tzn ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zaproponował mi cenę 80 zł, więc myślę że warto

Można powiedzieć że aż za tanio, skok wydajności ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zaproponujecie jakiś inny CPU do tego asusa?

 

Nie wiem za ile miałbyś tamto i7, ale rozsądniejszym wyborem będzie i5-3470 (3.2-3.6GHz) z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za ile miałbyś tamto i7, ale rozsądniejszym wyborem będzie i5-3470 (3.2-3.6GHz) z Allegro.

Rozsądniejszym? Słabszy procesor lepszym wyborem? To jakiś żart? Co do tematu to jeśli i7 w rozsądnej kasie to skok wydajnosciowy będzie ogromny. Ten proc spokojnie daje radę nawet w nowszych tytułach. Wszystko rozbija się o cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zaproponował mi cenę 80 zł, więc myślę że warto

 

Nawet się nie zastanawiaj. Chyba że chciał 800zl a nie 80zl ?

 

Za 80zl na allegro to sobie możesz kupić, ale pentiuma a nie i7 :P Nie słuchaj nikogo co mówi coś o lepszych wyborach.

 

za 80zł ten zestaw jest bezkonkurencyjny:D

 

Propozycje w stylu i7-2600 za 400zl mówią same za siebie:P i7 3770 za 80zl czy starszy i wolniejszy i7-2600 za 5 razy więcej siana?

 

Znajomy chce dać Ci prezent, a Ty się pytasz nas czy masz go przyjąć?

 

Jeżeli ktoś chce zaproponować coś lepszego to proszę, budżet 80zl, zaczynajcie :) I co ?? na płytę główną za mało nawet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte i ram może dostać za 80 zł, czasami warto przeczytać coś dokładnie nawet 3 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to i tak warto:)

 

to pytanie za ile proca odda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądniejszym? Słabszy procesor lepszym wyborem? To jakiś żart? Co do tematu to jeśli i7 w rozsądnej kasie to skok wydajnosciowy będzie ogromny. Ten proc spokojnie daje radę nawet w nowszych tytułach. Wszystko rozbija się o cenę.

 

Pchać się w stary socket na który już nie ma nowych płyt od dawna, a jak są to same naprawiane albo drogie? Już to kiedyś przerabiałem na P55, gdy mi X3440 ubił płytę i z żalem kupiłem kolejną używaną drożej, niż nowe podobne, tylko na nowszy socket.

 

Więc jeśli i7 3770 dostanie do kompletu za 300pln, to na pewno warto, a za 600+pln to już można szukać czegoś lepszego. Za ~900pln można mieć i7 4c na s1151, 6c na AM4, a za chwilę i7 4c będą po 700pln i i5 6c po 900pln.

 

Ale jak ma płytę +8GB RAMu za 80pln, to dokłada 200pln za i5 3470 i nawet jak płyta pójdzie z dymem to opchnie i5+RAM drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

Podany przez ciebie kolego wyżej i5-3470 to też lga1155, jako ze był dość spory zastój wydajności procesorów do dziś daje radę i jeszcze na pewno kilka dobrych lat (i7)

 

Więc jeśli i7 3770 dostanie do kompletu za 300pln, to na pewno warto, a za 600+pln to już można szukać czegoś lepszego. Za ~900pln można mieć i7 4c na s1151, 6c na AM4, a za chwilę i7 4c będą po 700pln i i5 6c po 900pln.

 

i7 3770 za 300zł? no way, chyba że będą święta i rodzice dadzą drugie 300zł.

 

Ale jak ma płytę +8GB RAMu za 80pln, to dokłada 200pln za i5 3470 i nawet jak płyta pójdzie z dymem to opchnie i5+RAM drożej.

 

Równie dobrze może kupić i5 2500 nawet ciut taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

Podany przez ciebie kolego wyżej i5-3470 to też lga1155, jako ze był dość spory zastój wydajności procesorów do dziś daje radę i jeszcze na pewno kilka dobrych lat (i7)

 

i7 3770 za 300zł? no way, chyba że będą święta i rodzice dadzą drugie 300zł.

 

Równie dobrze może kupić i5 2500 nawet ciut taniej.

 

od kiedy weszły G4560 (sam kupiłem kilka, od 190pln za nowe płaciłem), wszystkie i3 poleciały z cenami. Starych i5 nie obserwowałem, ale ostatnio jak zobaczyłem, że licytacje i5-3470 kończą się ok.200pln, to sam zalicytowałem.

 

Odpuściłem, gdy spojrzałem na ceny płyt głównych. Jak mam później kupować płytę za 250pln, to wolę dołożyć do nowszej i5-tki (ostatnio aukcja się skończyła ~400pln za i5 s1151) i wsadzić do nowej płyty z 3lgw.

 

Ostatecznie kupiłem okazyjnie płytę pod s1151 z DDR3 (wymiotło ze sklepów), bo mi się 2x8GB walają po szufladzie, a nie chcę ostatnich sztuk się pozbywać. Wrzucę tam G4560 i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do autora , zastanów sie nad i7 2600, są obecnie tanie, nadal wydajne a i nie musisz sie martwić o temperatury związane z glutami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co zastanawiać, to wciąż będzie mocny zestaw. Popatrz w mojego siga - zestaw i7 2600 + GTX1060 daje sobie spokojnie radę w nowych tytułach w FHD HIGH/ULTRA trzymając cały czas >80fps.

 

Oczywiście można dołożyć 200zł do czegoś, potem ktoś zaproponuje, że jeszcze 200, jeszcze coś i skończymy na platformie z prockiem i9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...