Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Radow

Kokejne (Poważne) Nadużywanie władzy przez policje

Rekomendowane odpowiedzi

ale przyznacie że po tym bardzo szybko załapał że trzeba być grzecznym i wykonywać polecenia. funkcjonariusz ani głosu nie podniósł i nawet go skuwać nie musiał.

chciał bym doczekać tych czasów u nas gdzie te wszystkie osiedlowe kozaki po paru voltach tak samo będą chodziły jak w zegarku, a nie że się tego używa do wymuszania zeznań w kiblu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o 22:

 

 

I tyle z tego pajacowania i nagrywania, sami sobie nagrali dowody :lol2:

 

Haha i słusznie :-)

 

Policjanci powinni przechodzić lepsze/częstsze szkolenia z postępowania z takimi delikwentami-cwaniakami. Tak, by raz-dwa na glebę i skuć bez zbędnej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA byłby już marsz żałobny.

 

Interwencja nieudolna - wszyscy powinni być po kilku sekundach zagazowani i skuci. Posiedzieliby 48 godzin w areszcie to bym is odechciało.

Dwóch z nich już siedziało w pace i to nie 48h, tylko kilka lat. Jak widać nie odechciało im się. Konkretnie siedział ten najbardziej przypakowany i ten, który wyślizgnął się i uciekł bez koszulki. Wszyscy juz byli na dołkach i dalej kozaczyli. Ogólnie to jest taka ekipa, która często siedzi i raczy się alkoholem do późnych godzin nocnych, zaczepiają kogo się da, czasem pobiją. Mieszkańcy okolic mają ich dość, ale Kolska policja jest tak nieudolna, że do tej pory nie potrafiła nic z nimi zrobić. Co najmniej jeden z nich handluje dragami, palą regularnie skręty na ławce, mają przy sobie i też nic. Jedyne co by mogło pomóc, to wsadzić ich na dożywocie, bo jak wyjdą, to będzie to samo. Nie jestem z Koła, mam tam dziewczynę. Akcja miała miejsce przy ulicy Kolejowej, jakieś ~300m od dworca, gdzie sam często chodzę, kiedy wracam późno, to sam, dziewczyna się o mnie boi, ogólnie wszscy się tam ich boją. Cała ekipa jest większa, niż to, co widać na filmie, to jest grupa kilkunastu kolegów-chuliganów. Teraz z Poznania jeżdżą tam patrole i patola się pochowała, ale zobaczymy na jak długo. Niestety Gordon, na ten element czasem nie ma sposobu i dopóki nie wylądują w więzieniu na kilka lat, to nie będzie spokoju. Dołek nie robi na nich wrażenia. Tekst o piciu sprajta (z filmu na yt) jest żałosny, oni rzadko są trzeźwi. Policja zachowała się tragicznie, brak wyszkolenia, brak opanowania, policjant który machał odbezpieczonym pistoletem powinien już wylecieć na bruk. Kiedyś z Koła wysyłali nowicjuszy na przetarcie do Poznania, teraz przecierają się w Kole, a polega to na tym, że "sobie jeżdżą" i rzadko coś robią. Podsumowując, patola dalej będzie patolą, ci dwaj policjancji za swoją nieudolność powinni wylecieć na zbity pysk i należy zmienić system szkolenia, bo takim partaczom sam bym uciekł:/ Jakoś w Poznaniu jest względny spokój, a jak na ławeczce pod blokiem siedzi banda meneli, to policja potrafi przysłać dwa albo trzy radiowozy i nikt nawet nie myśli o uciekaniu, bo nie ma jak.

 

Haha i słusznie :-)

 

Policjanci powinni przechodzić lepsze/częstsze szkolenia z postępowania z takimi delikwentami-cwaniakami. Tak, by raz-dwa na glebę i skuć bez zbędnej dyskusji.

Nie wymagajmy, żeby każdy miał E5 w krav madze albo ćwiczył mma 5 lat, starczy umiec użyć taser/paralizator/pałkę, wezwać wsparcie i nie czekać, aż cała ekipa się rozbiegnie. Nawet strzał gazem po oczach + pałko w kolano i pozamiatane. Sam dłuuugo ćwiczyłem krav magę, mam G5 i nie wymagam, żeby każdy policjant tyle czasu spędził na treningach. Od tego mają "zabawki", żeby ich używać i nie mówię tu o broni palnej. Sam spędziłem na treningach prawie 8 lat (dawno bo dawno, ale jednak) a na policjanta z gazem i pałką bym nie startował. Tym brak jaj, brak zdecydowania, za słaba psychika. Przecież ci policjanci doskonale wiedzieli, że te barany były karane, dwóch siedziało, nie byłoby żadnego skandalu w Kole, jakby poobijani wylądowali na dołku. Podobno, bo tego nie widziałem, ale po Kole krąży plotka, że właśnie tego policjanta który mierzył z broni oni prowokują, bo chcą, żeby wyleciał. Brawo Kolska policja. Przepraszam za błędy składniowe, ale dopiero się obudziłem. Tak czy siak chciałem przybliżyć Wam sytuację i pokazać jak to wygląda w praktyce, a nie tylko w artykułach w internecie. Jeszcze apropos szkolenia policji, spędziłem 8 lat na treningach, prawie cały czas krav maga, 3 lat kick boxing a i tak bym nie chciał obezwładniać tych debili bez odpowiedniego sprzętu, oni mają na tyle duże doświadczenie w bójkach, że to by nie starczyło. W prewencji nie ma miejsca dla ludzi z taką słabą psychiką, a tych którzy się nadają należy przeszkolić i wyposażyć. No i nauczyć jak się wzywa wsparcie, bo jak widać goście z filmu na to nie wpadli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Kiedyś na takich działała ścieżka zdrowia, no ale czasy się zmieniły.

 

Myślę, że gdyby dostali dla przykładu zaostrzony rygor ("N") na kilka miesięcy to szybko mieliby dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na takich działała ścieżka zdrowia, no ale czasy się zmieniły.

 

Myślę, że gdyby dostali dla przykładu zaostrzony rygor ("N") na kilka miesięcy to szybko mieliby dość.

Ścieżka zdrowia w tych czasach skończyłaby się burzą medialną, a zaostrzony rygor pewnie by ich "zresocjalizował", ale jak się spojrzy z boku, to takiego penerstwa, które bije i zaczepia dla zabawy jest na tyle dużo, że co drugi więzień powinien odbywać karę w zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze, przecież jest pełno patologii, tylko ci to wszystko nagrali i zrobiło się akurat o nich głośno. Prawda jest taka, że na takie wyjątkowo uparte jednostki nie ma sposobu. U mnie na osiedlu też mieszka taki, co siedział, wyszedł, po kilku miesiącach wrócił za kratki, w zeszłym roku znowu wyszedł i czas spędza głównie z kolegami (kwiat intelektualny) pod sklepem. Moim zdaniem tylko kwestią czasu jest, aż wróci za kratki, ale w tym krótkim czasie na wolności uprzykrzy życie dużej liczbie osób. Kiedyś widziałem jak policja zawijała gościa, który pobił innego chłopaka pod sklepem, kiedy brali go pijanego do samochodu krzyczał, że ich (policjantów) pozabija, rozpie**oli itp. a dwa dni później znowu hasał po osiedlu. Jak można tak bić ludzi, obrażać policję, grozić im śmiercią i innymi nieprzyjemnościami, a dwa dni później chodzić wolno, to znaczy, że coś jest bardzo nie tak z policją i sądami. Co z tego, że w Poznaniu potrafi przyjechać kilka radiowozów na miejsce, policja reaguje bardzo szybko i się nie cacka, jak takie penerstwo posiedzi 24/48 i dalej robią to samo, aż nie nawiną się policji. Natomiast resocjalizacja to mit. Dawny kolega z podstawówki siedział trzy lata za rozbój, wcześniej miał wyrok za handel, teraz się "penerzy" a jest w moim wieku. Założę się, że każdy z nas, forumowiczów zna takie jednostki i dobrze widzi, że państwo nie może z nimi nic zrobić. Jeden po trzech latach w więzeniu zrobi wszystko, żeby nigdy tam nie wrócić, a inny będzie mieć to kolokwialnie mówiąc gdzieś. W końcu tam trafi na podobnych do siebie, nie będzie musiał pracować, jeść dostanie, ciepło mu będzie, pogada z ludźmi na (swoim) poziomie a jak wyjdzie, to będzie miał co opowiadać swoim ziomkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja zachowała się tragicznie, brak wyszkolenia, brak opanowania, policjant który machał odbezpieczonym pistoletem powinien już wylecieć na bruk.

Jeżeli będzie potrafił wyciągnąć wnioski z tego zdarzenia, to następnym razem takiego błędu nie popełni. Po co marnować pieniądze jakie poszły na jego szkolenie i wydać drugie tyle na nowego, który też może w ten sposób zawalić sprawę?

Takie doświadczenie jest o wiele więcej warte niż teoretyczne szkolenia, to element zdobywania doświadczenia w terenie. Nagana, obcięcie premii żeby zapamiętał, że źle przeprowadził interwencję ale przede wszystkim zapewnienie dodatkowego szkolenia w radzeniu sobie w stresujących sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poskaczemy ze skrajności w skrajność.

http://weszlo.com/2017/08/23/srode-jakub-olkiewicz-34/

A gdzie pisałem o skazywaniu niewinnych? Ludzie o których piszę to element z marginesu społecznego, groźny dla innych ludzi w pobliżu. No i tak wylewam sobie żale, że nikt nie umie nic z nimi zrobić. To, co zalinkowałeś to kolejny skandal i kompromitacja polskiego wymiaru sprawiedliwości.

 

' date='24 Sierpień 2017 - 12:29' timestamp='1503570575' post='14771956']

Takie doświadczenie jest o wiele więcej warte niż teoretyczne szkolenia, to element zdobywania doświadczenia w terenie. Nagana, obcięcie premii żeby zapamiętał, że źle przeprowadził interwencję ale przede wszystkim zapewnienie dodatkowego szkolenia w radzeniu sobie w stresujących sytuacjach.

Nie będę odchodzić od tematu. Wcześniej Kolska policja zdobywała doświadczenie w bądź co bądź nieporównywalnie bardziej niebezpiecznym Poznaniu, byli tu przerzucani na kilkanaście miesięcy i patrolowali poznańskie ulice. Teraz tak nie jest i głównie "sobie jeżdżą" po Kole. Tak to wygląda w praktyce. A testy psychologiczne powinno się robić przed przyjęciem na służbę. Jak ktoś jest słaby psychicznie, to takie szkolenie w radzeniu sobie w stresujących sytuacjach o którym piszesz, czyli w praktyce jakiś rodzaj psychoterapii nie musi być skuteczny, bo psychoterapia nie musi być skuteczna. Zależy od pacjenta i prowadzącego. Rozumiem ludzi po ciężkich przeżyciach, ale to była zwykła interwencja, a koleś był niestabilny jak galareta, do tego obaj byli ekstremalnie nieskuteczni. Są jakieś granice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

A gdzie pisałem o skazywaniu niewinnych? Ludzie o których piszę to element z marginesu społecznego, groźny dla innych ludzi w pobliżu. No i tak wylewam sobie żale, że nikt nie umie nic z nimi zrobić. To, co zalinkowałeś to kolejny skandal i kompromitacja polskiego wymiaru sprawiedliwości.

To było ogólnie do tematu, nie do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. do policji idą ludzie, którzy nie spełniają, żadnych warunków psychofizycznych, ci co spełniają wolą iść do wojska i innych służb

2. do patroli interwencyjnych dają kobiety albo kolesi, którzy nie mają pojęcia jak używać sprzętu, zresztą bez odpowiednich warunków psychofizycznych większy stres ma funkcjonariusz niż taki patus po alkoholu czy dragach... co z resztą słychać na filmie

3. żadna czarodziejska krav maga tu nie jest potrzebna, wystarczy prawo stojące za funkcjonariuszem i przyzwolenie na użycie broni z amunicją obalającą, do tego uszkodzenia ciała (ewentualne) po takiej interwencji leczone na koszt własny

 

w Brazylii jak trafisz gdzieś w fawele i spotka cię patrol policji, pada komenda "camisa", masz podciągnąć koszulkę i pokazać, że nie masz broni, kolesi z policia militar nie obchodzi czy ty znasz język, czy rozumiesz o co chodzi, czy jesteś na dragach czy nie, nie wykonasz polecenia - dostajesz kulkę (ostrą)

 

u nas powinno być analogicznie, funkcjonariusz wydaje polecenie, patus kozakuje, strzał w klatę z użyciem amunicji obalającej i koniec, worek wiążemy i na pakę

tylko prawo musi być takie, żeby nawet pod wpływem mediów nic funkcjonariuszowi nie groziło, przykładowo, kula łamie żebra, te się wbijają w serce i trup... zdarza się, trzeba słuchać poleceń, policjant powinien co najwyżej uwzględnić to w raporcie

 

4. do tego kamerki, żeby nie było nadużyć i wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. do policji idą ludzie, którzy nie spełniają, żadnych warunków psychofizycznych, ci co spełniają wolą iść do wojska i innych służb

2. do patroli interwencyjnych dają kobiety albo kolesi, którzy nie mają pojęcia jak używać sprzętu, zresztą bez odpowiednich warunków psychofizycznych większy stres ma funkcjonariusz niż taki patus po alkoholu czy dragach... co z resztą słychać na filmie

3. żadna czarodziejska krav maga tu nie jest potrzebna, wystarczy prawo stojące za funkcjonariuszem i przyzwolenie na użycie broni z amunicją obalającą, do tego uszkodzenia ciała (ewentualne) po takiej interwencji leczone na koszt własny

 

w Brazylii jak trafisz gdzieś w fawele i spotka cię patrol policji, pada komenda "camisa", masz podciągnąć koszulkę i pokazać, że nie masz broni, kolesi z policia militar nie obchodzi czy ty znasz język, czy rozumiesz o co chodzi, czy jesteś na dragach czy nie, nie wykonasz polecenia - dostajesz kulkę (ostrą)

 

u nas powinno być analogicznie, funkcjonariusz wydaje polecenie, patus kozakuje, strzał w klatę z użyciem amunicji obalającej i koniec, worek wiążemy i na pakę

tylko prawo musi być takie, żeby nawet pod wpływem mediów nic funkcjonariuszowi nie groziło, przykładowo, kula łamie żebra, te się wbijają w serce i trup... zdarza się, trzeba słuchać poleceń, policjant powinien co najwyżej uwzględnić to w raporcie

 

4. do tego kamerki, żeby nie było nadużyć i wystarczy

Bzdury. Nie każdy chce iść do wojska i np. być rzuconym do jednostki na drugim końcu polski, zostawić rodzinę itp. Ew. mieszkać z żoną do końca kariery na osiedlu wojskowym. W policji też są porzadni, ogarnięci ludzie. Nie wierzysz? Wpadnij do poznania i zrób rozróbę na rynku w weekend po 24. Zobaczysz jakie to fatalne mają warunki psychofizyczne.

Brazylijskie favele to często strefy "no go zone". Tam nierzadko nawet policja boi się wejść. Zaprasza do Fortalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli jak jestem z Warszawy to muszę jechać do Poznania, żeby zobaczyć paru ogarniętych funkcjonariuszy ? weź się nie ośmieszaj tylko sobie posłuchaj co opowiadają rzecznicy policji po kolejnych wtopach

 

pomijając filmy gdzie dwójka "ogarniętych" funkcjonariuszy z 4 metrów strzela siedemnaście razy do napastnika, żeby wyeliminować zagrożenie

 

w brazylijską favelę możesz wejść nawet o tym nie wiedząc i twoja forumowa wiedza i hasła no go zone nie specjalnie się tam przyda... w Fortalezie jest za gorąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę odchodzić od tematu. Wcześniej Kolska policja zdobywała doświadczenie w bądź co bądź nieporównywalnie bardziej niebezpiecznym Poznaniu, byli tu przerzucani na kilkanaście miesięcy i patrolowali poznańskie ulice. Teraz tak nie jest i głównie "sobie jeżdżą" po Kole. Tak to wygląda w praktyce. A testy psychologiczne powinno się robić przed przyjęciem na służbę. Jak ktoś jest słaby psychicznie, to takie szkolenie w radzeniu sobie w stresujących sytuacjach o którym piszesz, czyli w praktyce jakiś rodzaj psychoterapii nie musi być skuteczny, bo psychoterapia nie musi być skuteczna. Zależy od pacjenta i prowadzącego. Rozumiem ludzi po ciężkich przeżyciach, ale to była zwykła interwencja, a koleś był niestabilny jak galareta, do tego obaj byli ekstremalnie nieskuteczni. Są jakieś granice.

 

Obecnie ludzie mają tak wywalone na robotę w Policji (kiepsko płacą, trzeba robić co najmniej do 55 roku życia), że z powodu ogromnej dziury wakatowej rząd PIS... zlikwidował testy psychologiczne podczas rekrutacji dla chętnych do roboty w Policji. #dobra zmiana

 

Będą nas chronić niezrównoważone ćwierćinteligenty. Gdybym mieszkał w innym kraju, to śmiał bym się z tego. Mieszkam w Polsce, więc nieco straszno mi z tego powodu. shocked.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ludzie mają tak wywalone na robotę w Policji (kiepsko płacą, trzeba robić co najmniej do 55 roku życia), że z powodu ogromnej dziury wakatowej rząd PIS... zlikwidował testy psychologiczne podczas rekrutacji dla chętnych do roboty w Policji. #dobra zmiana

 

Będą nas chronić niezrównoważone ćwierćinteligenty. Gdybym mieszkał w innym kraju, to śmiał bym się z tego. Mieszkam w Polsce, więc nieco straszno mi z tego powodu. shocked.gif

 

troche smutno, troche straszno, ale z drugiej strony jak jest alternatywa ? brak patroli na ulicach ?

można się śmiać, że będa chodzili we 3: jeden bvędzie umiał pisać, drugi czytać, a trzeci będzie pilnował intelektualistów.

w 90% przypadków chodzi tylko o prewencje i efekt psychologiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po mojej dzielnicy chodzą patrole, mężczyzna+kobieta, jedyny efekt psychologiczny jaki wywołują to mieszanina politowania z rozbawieniem, chłopaczek dwadzieścia parę lat, na którym mundur wisi jak na tyczce i śliczna mała blondyneczka, która wygląda jak modelka no ale z użyciem przymusu bezpośredniego ciężko ją skojarzyć...

 

nie wiem do czego ich ewentualnie wzywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do czego ich ewentualnie wzywać

ale na przypał nikt ci radia z auta nie wyjmie jak beda przechodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam hyundaia z radiem hyundaia... siara to kraść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W jakimś stopniu podzielę zdanie T_G - kamerki by nie było nadużyć (kamerka sie zepsuła/zawiesiła/nagranie się skasowało = policjant ma pecha albo inna kamerka potwierdzi jego wersję) i system prawny stojący za policjantem.

 

Początek lat 90-tych, byliśmy z rodziną w Wiedniu, samochód z przyczepką, przyczepkę na kilka godzin zostawiliśmy na parkingu i póxniej powrót po nią. Nim skończyliśmy ją zapinać, to pojawił się patrol policji by sprawdzić czy przyczepka nasza. Sprawdzanie też było specyficzne, jeden z policjantów podszedł do nas, drugi stał obok radiowozu i w taki sposób odpiał kaburę oraz położył łapę na broni, by każdy to zauważył. Dwie rzeczy w jednym - szybkość reakcji policji na potencjalne zagrożenie grabieży mienia (ktoś musiał zadzwonić, że Polacy moga kraść przyczepkę) oraz stanowczość w interwencji. Tego chciałbym i od naszych policjantów, by się pojawiali jak są wzywani i by się nie bali użyć broni, gdy ktoś nie rozumie prostych poleceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego chciałbym i od naszych policjantów, by się pojawiali jak są wzywani i by się nie bali użyć broni, gdy ktoś nie rozumie prostych poleceń.

- poproszę dokumenty

- nie mam

- *hedszot*

lol2.gifthumbup.gif

 

ale tak, kamerki osobiste trzymające 1-2h filmu w pętli i połowa "kontrowersji" znika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche smutno, troche straszno, ale z drugiej strony jak jest alternatywa ? brak patroli na ulicach ?

 

Zastanów się, co to za alternatywa? Puste ulice vs. pustaki w mundurach. To tak, jakby leczyć nadwagę zjedzeniem jajców tasiemca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

- poproszę dokumenty

- nie mam

- *hedszot*

lol2.gifthumbup.gif

 

ale tak, kamerki osobiste trzymające 1-2h filmu w pętli i połowa "kontrowersji" znika...

 

Możesz kpinki sobie robić, wolno. Może niektórym podoba się sytuacja, gdzie byla kark będzie mógł w dowolny sposób olać polecenia policjanta, a ten jeszcze będzie się musiał tłumaczyć z tego, że malo grzeczny był wobec zadymiarza. Tylko masz pecha, przy takich jak Ty "karki" się rozzuchwalą, bo sporo im wolno, póxniej następuje radykalizacja oczekiwań reszty społeczeństwa, w skrajnym przypadku do stopnia jaki zapanował na Filipinach. Czy Tobie się podoba, czy nie, strzelający policjanci mają tam zadziwiająco wysokie poparcie społeczne, mimo ze krwi leje się sporo, pewnie też i tej przypadkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w teksasie, ale jestem pewien że policja w stanach nie może od tak po prostu zacząć strzelać do kogokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w teksasie, ale jestem pewien że policja w stanach nie może od tak po prostu zacząć strzelać do kogokolwiek

Mylisz się, wystarczy że funkcjonariusz powie, że czuł się zagrożony i wszystkie zarzuty zostają oddalone, jeszcze tylko przymusowy (płatny) miesiąc urlopu i po problemie. Prawda =\= prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...