Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skarżyski

Monitor do Cada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie pracowałem na laptopie 17 cali, ale po głowie mi chodzi by podpiąć pod laptopa jakiś większy monitor plus klawiatura. I teraz mam pytanie jaki wybrać, kompletnie się na tym nie znam. Monitor używany byłby do pracy z AutoCadem plus trochę internetu, nie gram w żadne gry. Jeśli chodzi o Cada to są to proste projekty geodezyjne w 2D. Chciałbym by monitor miał matową matrycę lub jakąś powłokę antyrefleksową, jakby miał dobre głośniki było by to dodatkowym plusem. Nie wiem na jaki rozmiar się zdecydować. Pracuję przy biurku i nie wiem czy 27 cali to nie będzie za dużo i czy oczy nie będą się męczyć. Budżet jaki posiadam to 1500 złotych. Oczywiście jesli do moich zastosowań jest jakiś tańszy model to bardzo się ucieszę. Wdzięczny będę za wszelkie podpowiedzi i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe.

Tylko trzeba zaakceptować osobliwą politykę gwarancyjno-serwisową firmy DELL.

 

Tu recka tej maszyny:

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdź sobie jakie rozdzielczości obsługuje Twój laptop. Prawdopodobnie nie masz DP i wyjście ponad 1920x1080 może być problematyczne (z pewnymi ograniczeniami 1920x1200)

 

A generalnie do CAD ani wielkości ani rozdzielczości prawie nigdy za wiele. Taki 27" i 2560x1440 byłby przyjemny.

 

edit

DELL to półka korporacyjna, generalnie lepsze niż marketówka, ale niektóre modele miewają problemy z pracą w ciemnych pomieszczeniach, np przy siedzeniu wieczorem w domu. W korporacjach problemu nie ma, bo zazwyczaj biura dobrze oswietlone. Jeśli to ma być do siedzenia wieczorami w domu, to dobrze doczytać jak monitor pracuje przy jasnosci 40-50 nitów (cd/m2).

 

A jeśli laptop nie obsłuży więcej niż 1920x1080 to ja proponowałbym dwa modele NEC E241N lub EIZO EV2450. Nieco inne, oba warte swojej ceny, przynajmniej moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie Della 7757, obsługuje on rozdziałkę 1920x1200. A jak można sprawdzić czy laptop posiada wyjście DP? Choć w niedługim czasie zamierzam kupno Della XPSa, więc może tu było by coś lepiej.

Jeśli chodzi o pomieszczenie to pracuje zazwyczaj w pomieszczeniu z oknami na północ. Nie bardzo wpada słońce, często włączone mam oświetlenie górne.

Co znaczy problemy z polityką gwarancyjną Della. Miałem trochę od nich sprzętu i nigdy na gwarancję nie narzekałem.

Zastanawiam się czy te 27 cali gdy pracuję siedząc blisko monitora przy biurku to nie będzie za dużo. Ale to mogę już obadać w jakimś sklepie i zdecydować czy 27 czy jakiś mniejszy LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież w linku który podałem jest pomiar, z którego wynika że ten model schodzi z jasnością do 35 nitów (bez migotania) to jest dobry wynik.

 

Czy jest wyjście DP to widać na obudowie laptopa (zwykle na boku).

 

Dell w przypadku monitorów stosuje tzw. "refurbished policy" - nie wszyscy to lubią.

 

Jak pracujesz w geodezji to obrabiasz chyba duże skanowane mapy ? - większy ekran to wygoda i mniej zoomowania/przesuwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tam chyba tylko HDMI wyjscie jest, o ile się nie mylę teoretycznie pójdzie 1920x1200, z nieco przyciętą paletą barw, w pełnej chyba pójdzie 1920x1080, do CAD obojetne, kolorów nie zabraknie. A przy takiej rozdzielczości nie pachałbym się w 27", będą duże piksele, a to w CAD też ważne.

 

Ile zamierzasz wydać na owego DELL XPS? I napiszę dlaczego pytam - ja za cholerę nie mogę zrozumieć ludzi, którzy do obróbki grafiki kupują solidny PC, a jadą ostro po kosztach an monitorze (giercman wiadomo, jak mu spadnie ze 100 klatek na 95 to nie przeżyje, tu nie ma kompromisów w PC, oczami i tak się nie pzrejmuje, bo to jeszcze nie ten wiek). ACAD pójdzie praktycznie na byle czym, byle tylko RAM był i w miarę solidny pojedynczy wątek, w monitor wlepiamy gały godzinami, póxniej z tymi gałami latamy po okulistach, później już płacimy chętnie, przecież później ratujemy wlasne zdrowie. Ale może to ja zboczony jestem i monitor mam pewnie 2x więcej wart niż pudło blaszane i bebechy w nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery kupuje w USA, takiego Xpsa można ogarnąć nowego za dużo mniejsze pieniądze niż u nas. Kupić chcę mobilny sprzęt dobrze wykonany, z dobrą klawiaturą, dobrą kulturą pracy z nieuginającą się obudową. Gwarancja NBD takiego Della to też dla mnie ważna prawa. Do pracy czy to w PL czy to w USA zamierzam takiego XPSa podłączać pod monitor. A mały rozmiar laptopa to dla mnie zwyczajnie wygodna sprawa czy to do przenoszenia czy też korzystania z niego poza pracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więc i pewnie sensowny monitor pewnie też za mniejsze pieniądze. Ja rozumiem chęć posiadania wygodnego i dobrego sprzętu. Ja tylko nie rozumiem dlaczego solidna obudowa laptopa, dobre zawiasy, dobra klawiatura, etc, jest ważniejsza niż Twoje oczy? Za dobre masz? Trzeba wpierw okulistę zaliczyć by to docenić?

 

ps

A prócz monitora (moim zdaniem) tzreba i tak kupić zewnętrzną klawiaturę, podpinać jedno i drugie, laptop pełni wtedy rolę "przenośnego blaszaka". Tak pracuje mi dzieciak na laptopie i żałuję, że tak zorganizowałem mu to stosunkowo niedawno, że kilka lat siedzial na samym laptopie. I pewnie za jakiś czas będzie planowana zmiana laptopa, kryteria tylko skrajnie inne. Musi mieć wydajny wielordzeniowy CPU (taka specyfika tego co robi), jako taka kultura pracy jeśli idzie o dysk i wentylator. Wyświetlacz, klawiatura i obudowa może być prawie dowolnie "tandetna", to będzie sporadycznie używane. Dobry ma mieć zewnętrzny monitor i taki jak na swoje potrzeby ma, w ten gapi się kilka godzin dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura właśnie do mnie jedzie. Na amazonie kupiłem za 54 dolce klawiaturę Microsoft Surface. Jeśli chodzi o monitor to trochę ciężej mi go ciągnąć zza oceanu. Ale szczerze nie bardzo rozumiem co znaczy sensowny monitor. Myślałem że w budżecie 1500-2000 pln już o takim mówimy. Ja zwyczajnie się nie znam na tym dlatego na tym forum o to pytam, co optymalnego kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To forum jest nieco specyficzne. Znakomita większość ludzi świetnie zna się na PC ale głównie pod kątem gier czy OC. Jeśli idzie o graficzne zastosowanie to już trudniej, za wielu tu nie będzie. Sam też od dobrych kilku lat też już nie rysuję w CAD.

 

https://mva.pl/viewforum.php?f=14

 

Masz czas, to przeglądnij sobie kilka tematów. Forum nieco skrzywione, większosć nie uznaje "kompromisów" i poza NEC oraz EIZO nic nie zaproponuje. Ja też jestem "skrzywiony", od ponad dwudziestu lat mam solidne EIZO (już trzeci model). Wykładam pieniądze raz na ok 8-10 lat i moim zdaniem warto jeśli kieszeń pozwala. Co ja kupilem do podobnych zastosowań jak Twoje (CAD zawsze może mi wejsć jak wpadłoby jakieś zlecenie)? - CX241 (przyznaję, przerost formy nad treścią, ale jest prawie bezkompromisowy w tym co wyświetla i w tym co może), po rozważaniach nad CS240 i EV2455. Co kupiłbym dzisiaj mając wyjście DP w laptopie? EA275WMI lub EA275UHD - jak widzisz cena zupełnie inna niż Twój budżet a ... ludzie to z jakichś powodów kupują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szczerze nie bardzo rozumiem co znaczy sensowny monitor. Myślałem że w budżecie 1500-2000 pln już o takim mówimy.

 

 

Nope.

Sensowny to koszt 5000 lub więcej.

To smutne ale prawda.

Powód jest taki że LCD to niestety **wniana technologia i trzeba zaawansowanej elektroniki oraz innych drogich bajerów żeby coś sensownego z niej wycisnąć.

 

Do CADa niby nie ma wysokich wymogów i można na zwykłym monitorze biurowym jechać (gdy kasy nie ma za wiele), ale sytuację komplikuje obecnie królujące podświetlenie W-LED,

- co do którego nie ma pewności czy aby jest całkiem obojętne dla zdrowia (dla wzroku konkretnie).

 

Kolega krzyyss ma rację - zdrowie jest bezcenne, kasa nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...