Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HOT-CHERRY

Laptop do 10tyś zł gamingowy high standard

Rekomendowane odpowiedzi

siema, szukam lapka tak za 10 tyś złotych. Musi być wszystko maax w tej cenie śmigał eleganko i się nie grzał.

 

PS: Nie proponujcie mi komputeru stacjonarnego bo mnie nie interesuje

 

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

 

 

1) 10000zł

2) 17.3 chyba jest największa

3) gamingowe ultra (nie chce zacinekani grzania)

4) Najwyższy standard bez specjalnych wymagań

5) Specjalnie pod gry maaax.

6) Taki by najlepiej współpracował z oprogramowaniem, może 7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze w tej cenie kupisz laptopa za 3 k i komputer za 7k 2-3 razy mocniejszy niż laptop za 10k ale ok

udało mi się znaleźć dobrego laptopa niestety 15.6 cala

 

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/msi-gt62vr-15-6-intel-core-i7-7700hq-16gb-ram-1tb-dysk-256gb-ssd-gtx1070-grafika-win10.bhtml?gclid=CjwKCAjwoNrMBRB4EiwA_ODYv2ykL2z75G_WUuYE9utC6JUwRE2i0PYNhQ5e_DaC7uotoevhEBRulhoCvhUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CLXEzZvK4dUCFQaYGAodYMYLvQ

 

masz intel core i7-7700HQ 6 generacji 4 rdzenie 8 wątków

16-GB ramu spokojnie wystarczy ci 2 razy mniej zawsze można rozszerzyć do 64 Gb

2 dyski jeden ssd 256GB na system i drugi 1TB na inne śmiecie (czytaj gry)

grafika to GeForce GTX1070 z wbudowaną pamięcią 8GB (w moim laptopie jest 256mb)

brak napędu cd/dvd

karta sieciowa na kabelku jest bardzo szybka

a wifi to WiFi 802.11 ac i polecam do tego kupić router który wspiera ten standard

jeden port usb 2.0 TO PRZEZ NIEGO INSTALUJEMY WIN7!

i trzy porty usb 3.0

jedno usb 3.1 typ C

waga 3 kilo hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żart? :E

 

>10000zł

>gamingowe ultra

>laptop

>"nie chcę zacinek ani grzania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumeicie przez "żart"? Po prostu musze być mobilnym bo nie meiszkam w jednym miejscu a nie będę ciągnął skrzynki ze sobą. A chce żeby laptop był maxymalnie nabity najnowszym sprzętem i latał jak szatan na ultra ustawieniach.

 

Obecnie mam MSI GT7020C ale się grzeje no i np najnowszy DOOM mi się zacina.

 

Dehit niestety odpada ze względu na matryce, musi być 17,3 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że nie ma czegoś takiego jak

laptop ustawienia ultra nie grzeje sie

poza tym co ci szkodzi jak sie będzie grzał ważne żeby był w miarę cichy

sorka za gramatykę ale pisze na starej nokii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemekan całkiem fajny, to Tyle co do wyboru ? :).

 

Powiedz mi proszę co mi na tym pójdzie, co do grzania sie to faktycznie obojętne bo kupie podstawke chłodzącą tak czy inaczej byle nie umarł w pewnym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrhas

Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale najlepiej jakbyś dołożył trochę ponad 10000 zł do tego modelu:

 

MSI GT73VR 7RE GTX 1070

 

Jest to obecnie najlepszy model laptopa do gier ze względu na najlepsze chłodzenie, najlepszy dźwięk, matrycę 120 HZ, świetne wykonanie, "podkręcalny" procesor itp itd. Tutaj podstawka chłodząca nie będzie raczej potrzebna.

 

Tu możesz poczytać jego recenzję (model ze starszym procesorem i innymi dyskami): TEST

 

EDIT: nie zwróciłem uwagi, że nie ma go na stanie w podanym sklepie, ale myślę, że warto się za nim rozejrzeć gdzieś indziej, bo obiektywnie to praktycznie najlepszy "gejming" na rynku

 

EDIT 2: na allegro są dwa takie laptopy z outletu na nowszej i starszej generacji procesorów, odpowiednio: i7 7820HK i i7 6820HK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę co mi na tym pójdzie.

Paint w 640x480 @ 30 FPS

 

Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale najlepiej jakbyś dołożył trochę ponad 10000 zł do tego modelu:

 

MSI GT73VR 7RE GTX 1070

 

Jest to obecnie najlepszy model laptopa do gier ze względu na najlepsze chłodzenie, najlepszy dźwięk, matrycę 120 HZ, świetne wykonanie, "podkręcalny" procesor itp itd. Tutaj podstawka chłodząca nie będzie raczej potrzebna.

 

Tu możesz poczytać jego recenzję (model ze starszym procesorem i innymi dyskami): TEST

 

EDIT: nie zwróciłem uwagi, że nie ma go na stanie w podanym sklepie, ale myślę, że warto się za nim rozejrzeć gdzieś indziej, bo obiektywnie to praktycznie najlepszy "gejming" na rynku

 

EDIT 2: na allegro są dwa takie laptopy z outletu na nowszej i starszej generacji procesorów, odpowiednio: i7 7820HK i i7 6820HK

 

Tak a przy tym gorsza pamięć Ram pracująca w single, mniejsze dyski, procesor nieznacznie szybszy, brak G-Sync, płacisz za logo MSI, bez sensu ta Twoja propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żart? :E

 

>10000zł

>gamingowe ultra

>laptop

>"nie chcę zacinek ani grzania"

 

Wybierz tylko jedną opcje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrhas

Paint w 640x480 @ 30 FPS

 

 

 

Tak a przy tym gorsza pamięć Ram pracująca w single, mniejsze dyski, procesor nieznacznie szybszy, bez sensu ta Twoja propozycja.

 

Bez sensu to jest dawać tyle kasy za taki przeciętny proc jak 7700HQ, który jest już montowany w lapkach za 5 k. Dyski i ram można rozbudować jeśli 256GB+1 TB to za mało. Procesor jest lutowany i tu i tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu to jest dawać tyle kasy za taki przeciętny proc jak 7700HQ, który jest już montowany w lapkach za 5 k. Dyski i ram można rozbudować jeśli 256GB+1 TB to za mało. Procesor jest lutowany i tu i tam.

 

Ehe, między 7700HQ a 7820HK różnica to uwaga całe 100 MHz więcej na Baseclocku, i 2MB pamięci cache i jaką różnicę to się przekłada w użytku? 1-2%?

 

Pamięci w tych laptopach i tak są już w standardzie kijowe 2133/2400 MHz, a do tego jeszcze w Twojej propozycji z pierwszego linku są puszczone w single channel, są mniej pojemne dyski i matryca nie posiada G-Sync, rozumiesz o czym mówię czy nadal nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrhas

1-2% powiadasz? Tia.. Już w recenzji przeze mnie przytoczonej masz:

Laptopy z procesorem Core i7-6700HQ są mocno dystansowane. Przewaga nad MSI GT72VR z tym właśnie CPU wynosiła w tych testach 28-29%.
(tam jest akurat 6700HQ vs 6820HK, ale na KabbyLake będzie pewnie podobnie). To, że nie ma tam nic napisane o gsync, nie znaczy, że go nie ma, bo gdzie indziej można znaleźć inne info (tu warto zapytać sprzedawcy) Single Channel ok, jak to problem to można poszukać innej konfiguracji. I daruj sobie ten protekcjonalny ton, rzuciłem na szybko takie akurat linki jakie znalazłem, ale to nie wytyczne, po prostu w tym budżecie warto się przyjrzeć temu modelowi , który jest polecany np na nhl.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=w7t-aUWUzRg

 

28-29% to Ty widziałeś ale w snach, w grach nie zobaczy żadnej różnicy między wyżej wymienionymi CPU, nie wspominając że owe taktowanie 3.9 GHz będziesz widział tylko przez pierwszą minutę, procesor podleci pod 80 stopni i turbo lata w okolicach 3 GHz.

 

Protekcjonalnego tonu by nie było gdybyś nie wyleciał od razu z bajkami jaki to 7700HQ jest średni, fakty są takie że zarówno 7700HQ jak i 7820HK to słabiutkie procesory jak na finalną cenę sprzętu, ale skoro nic innego nie ma to trzeba wybierać w tym co jest.

 

Podany wyżej Asus ROG jest w praktycznie najlepszej bądź jednej z najlepszych konfiguracji jaką można dostać za 10k, chłodzenie wypada na poziomie MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrhas

W grach oczywiście tych 28-29% nie będzie (to się tyczy wyników w Cinebench), ale po OC w grach takich jak GTA V różnica powinna być wyraźna, a fps stabilniejszy. Widziałem to video, autor porównuje 7700HQ ze stockowym 7820HK, na co sam zwraca uwagę i to w dodatku na chudych laptopach CLEVO, które się grzeją - tu właśnie pojawia się trzecia opcja, laptop wspomnianej marki tylko inny model z porządnym chłodzeniem:

 

CLEVO.P775DM3-G.1070

 

Podałem przykładową konfigurację z i5 7600K, 16GB RAM w dual channel, dwoma dyskami, windowsem i jak widać jeszcze brakuje do 10 000 zł, także można coś ulepszyć.

 

 

Jeśli ma być jak najwydajniej to będzie to najlepsza opcja. Niestety kosztem gorszej kultury pracy, słabego dźwięku na głośnikach i gorszego oprogramowania (względem ASUSA i MSI), ale z wymienialnym desktopowym procesorem i najlepszym potencjałem do gier. Wykonaniem, ekranem, ilością i rodzajem złączy dorównuje konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach oczywiście tych 28-29% nie będzie (to się tyczy wyników w Cinebench), ale po OC w grach takich jak GTA V różnica powinna być wyraźna, a fps stabilniejszy. Widziałem to video, autor porównuje 7700HQ ze stockowym 7820HK, na co sam zwraca uwagę i to w dodatku na chudych laptopach CLEVO, które się grzeją - tu właśnie pojawia się trzecia opcja, laptop wspomnianej marki tylko inny model z porządnym chłodzeniem:

 

CLEVO.P775DM3-G.1070

 

Podałem przykładową konfigurację z i5 7600K, 16GB RAM w dual channel, dwoma dyskami, windowsem i jak widać jeszcze brakuje do 10 000 zł, także można coś ulepszyć.

 

 

Jeśli ma być jak najwydajniej to będzie to najlepsza opcja. Niestety kosztem gorszej kultury pracy, słabego dźwięku na głośnikach i gorszego oprogramowania (względem ASUSA i MSI), ale z wymienialnym desktopowym procesorem i najlepszym potencjałem do gier. Wykonaniem, ekranem, ilością i rodzajem złączy dorównuje konkurencji.

 

Wiesz co, nie obraź się, ale mam wrażenie że Ty tych procesorów nigdy na oczy nie widziałeś, twierdzisz że owe 30% wynika z Cinebencha tym czasem właśnie wrzuciłem materiał który pokazuje że w Cinebench to różnica sięga w porywach 3-5%, owe 30% różnicy to masz od 7820HK do mojego 7700K @ 4.9 GHz, gdzie ja w cinebenchu atakuje poziom 1150 punktów.

Po OC to te laptopy zmienią się w throttlujący piekarnik kosztem 2-3 fps, nie wspominając że im wyższa temperatura tym procesor będzie agresywniej wachlować p-stanami i zegar będzie spadać, pięknie widać w niektórych testach na przykładzie 6820HK który w niektórych konstrukcjach gubi zegar do 2.8 GHz ;)

 

Konstrukcja laptopa nie ma tutaj dużo do powiedzenia, ponieważ obydwa procesory były w tych samych warunkach testowane, przy lepszym chłodzeniu zarówno jeden jak i drugi może trzymać wyższe turbo, co się przełoży na parę % więcej.

 

Widzisz czyli można coś ciekawego złożyć, oczywiście najpierw trzeba ustalić czy autor w ogóle będzie podkręcać CPU i czy ma o tym pojęcia bo w przeciwnym wypadku zysk będzie mizerny i lepiej już pokombinować tak aby się znalazł i7 7700 bez K, dysk też warto zmienić zamiast 275 GB m.sata który ma wydajność na poziomie zwykłej saty, lepiej wrzucić 256/512GB M.2 NVMe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to, chce zrobić zakup, proszę o pomoc "doświadczonych ludzi" bo ide na specjalistyczne forum pod tym kątem a gościu mi odpowiada żebym "wybrał życie" :lol2: :lol2: .

Nic ciekawego baranie nie masz do dodania, próbujesz zabłysnąć ale szybko gaśniesz, jak jesteś pajac to po co udzielasz się na takim forum? Grzecznie poprosiłem o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...