Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

biker152152

Nowa karta graficzna padła?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały, albo duży problem. To zależy.

Otóż, grałem dzisiaj w WoTa i nagle ni stąd ni zowąd zaciął się komputer, troche mnie to zdziwiło bo nigdy się tak nie działo ale nacisnąłem reset i ... czarny ekran. Próbowałem parę razy i nic. Dla jaj podpiąłem inny monitor - może monitor się zrypał (wiem, słaby tok rozumowania ale chwyta się wszystkiego) i komputer o dziwo się włączył, włączyłem WoTa i znowu się zaciął i potem już to samo. Co ciekawe, oba monitory jak włączę komputer są w trybie spoczynku jakby do momentu w którym włącza się windows - wtedy "sygnał jest" ale dalej są czarne. Odpiąłem więc kartę graficzną i na zintegrowanej wszystko hula, sprawdziłęm dyski, RAM i jak myślałem tak wszystko działa. Wyciągnąłem bateryjkę z BIOSu i chwilę poczekałem, ale karta już nie wstała. Zastanawia mnie teraz tylko czy to karta graficzna jest problemem czy ew płyta główna (chociaż słabo w to wierzę bo na zintegrowanej wszystko hula) ew zasilacz (ale tak samo to nie żaden no name). Dodam tylko, że miesiąc temu wymieniałem kartę bo poprzednia się popsuła (Asus R7 370 strix), włożyłem tą i wszystko działało więc pytanie, czy to wina wadliwej nowej karty, jakieś zimne luty czy inne cudo. Poniżej specyfikacja:

 

Procesor: Intel i5 4460

RAM: Goodram 8GB DDR3

Płyta: MSI H81M-E33

Zasilacz: Cooler Master 500W

Karta graficzna: Zotac GTX 1050 mini 2GB

Poprzednia: Asus R7 370 strix 2GB

 

Dodam tylko, że wszystko na całe szczęście jest na gwarancji tylko zasilacz do 9 września br. Więc zastanawiam się, bo wg mnie padła karta, ale wolę się upewnić. Niestety nie mam żadnej innej karty na podmianę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie przegrzała się czasem? Jaką Masz obudowę i ile w niej zainstalowanych wentylatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę mam taka sobie, na czymś trzeba było oszczędzić, ale nigdy nie było problemów z temperaturami. Model to AKY 007BG, z przodu jeden wentylator, od góry założyłem drugi więc przedmuch jest w kazdą stronę. Karta w tych upałach "grzała" się jedynie do ok 45 stopni co przy poprzedniej było nie do pomyślenia.

 

Dodam, że niestety nie mam innej karty graficznej na podmianę - dookoła same laptopy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co masz wypisane w logu systemowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W błędach jedynie o dziwo są trzy takie same:

Client application bug: DNSServiceResolve(2c0ddf99db23a974ffb74c41fdba10._tunnel._tcp.local.) active for over two minutes. This places considerable burden on the network.

 

Ale to raczej nie z czasu w którym karta była jeszcze w komputerze a oprócz tego nic. Może to dlatego że komputer normalnie się włącza tj słychać dźwięk logowania windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W błędach jedynie o dziwo są trzy takie same:

Client application bug: DNSServiceResolve(2c0ddf99db23a974ffb74c41fdba10._tunnel._tcp.local.) active for over two minutes. This places considerable burden on the network.

 

Ale to raczej nie z czasu w którym karta była jeszcze w komputerze a oprócz tego nic. Może to dlatego że komputer normalnie się włącza tj słychać dźwięk logowania windowsa.

 

zobacz sobie to coś >> LINK <<

W przypadku tego topicu, w poscie 14 masz rozwiązanie, ale u Ciebie nie musi być identyczne imo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to samo i w błędach tylko to.

Application errors:

==================

Error: (08/18/2017 10:30:26 PM) (Source: RIM MDNS) (User: )

Description: Client application bug: DNSServiceResolve(Friendly_A372F6F2F5F9418D_447CFADFA4977727._bp2p._tcp.local.) active for over two minutes. This places considerable burden on the network.

 

Error: (08/18/2017 10:27:37 PM) (Source: RIM MDNS) (User: )

Description: Client application bug: DNSServiceResolve(Friendly_42399FA737435651_DD433FA95A61A271._bp2p._tcp.local.) active for over two minutes. This places considerable burden on the network.

 

Error: (08/18/2017 10:27:37 PM) (Source: RIM MDNS) (User: )

Description: Client application bug: DNSServiceResolve(2c0ddf99db23a974ffb74c41fdba10._tunnel._tcp.local.) active for over two minutes. This places considerable burden on the network.

 

Error: (01/01/2013 02:25:38 AM) (Source: WinMgmt) (User: )

Description: //./root/CIMV2SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 990x80041003

 

Error: (01/01/2013 02:08:32 AM) (Source: PerfNet) (User: )

Description:

 

Error: (01/01/2013 02:08:21 AM) (Source: WinMgmt) (User: )

Description: //./root/CIMV2SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 990x80041003

 

Error: (01/01/2013 02:05:10 AM) (Source: WinMgmt) (User: )

Description: //./root/CIMV2SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 990x80041003

 

Error: (08/18/2017 09:30:24 PM) (Source: PerfNet) (User: )

Description:

 

Error: (08/18/2017 09:30:14 PM) (Source: WinMgmt) (User: )

Description: //./root/CIMV2SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 990x80041003

 

Error: (08/18/2017 08:48:32 PM) (Source: RIM MDNS) (User: )

Description: Client application bug: DNSServiceResolve(Friendly_582EEBABD28D114C_5EB4632818416B6B._bp2p._tcp.local.) active for over two minutes. This places considerable burden on the network.

 

Jeśli to komuś pomoże to poprzednia karta umarła w taki sposób że system włączał się do loga windows po czym był czarny ekran.

 

W sumie dziwnie by było jakby to był BIOS że tak nagle komputer wywaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...