Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BiednyPan

Dysk SSD do gier do 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w przyszłym miesiącu planuję zakup dysku SSD. Mój komputer:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-Z170-GAMING K3

Procek: Intel Core i5-6500

RAM: HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz, CL15

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5

Zasilacz: Corsair VS550

Dysk twardy: Seagate 1 TB Barracuda (ST1000DM003)

 

Chciałbym kupić nośnik o pojemności około 500GB. Jaki polecacie? Czytalem wpis z zalecanymi ale sam już nie wiem co wybrać. Jeśli miałbym SSD to czy jest sens dalej trzymać HDD? Chcę nowy sprzęt gdyż grając w BF1 FPS-y spadają mi do 30 i sam już nie wiem co może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadające FPS'y to na bank nie wina dysku. Raczej nie w przypadku 8GB RAM. Bierz samsungi Evo jeżeli chodzi o wydajność. Stary dysk HDD zostaw na "dane" jako magazyn. Wszystko zależy od kwoty jaką zamierzasz przeznaczyć na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sądzisz, że 8GB RAM'u to jest za mało?

Sprawdź zużycie pamięci programem diagnostycznym.

 

SSD przyspieszy loadingi poziomów itp. Bezpośrednio na fpsy nie wpłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD ma wpływ na stuttering, jeśli dobrze pamiętam nazwę, czyli na mikrozacięcia. Typowe spadki fps, takie trwające kilka sekund, to pewnie wina zajęcia czymś procesora. Pamieci masz dość. No i sama gra moze mieć pod tym wzgledem swoje wymagania.

A HDD zostaw. Nie ma powodu do jego wyrzucania. Zawsze będzie na śmietnik typu zdjecia z wakacji. Odciąży SSDka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor mam rok. Temperatury na procku też są spoko, około 60 stopni w stresie... Tyle pieniędzy już wladowalem w komputer, że zaczynam z desperacji co chwilę coś zmieniać :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisałem ja i inni - 8GB RAM spokojnie wystarczy do wszystkiego. Przycięcia to raczej nie wina dysku a zamiana systemowego z HDD na SSD poprawi ogólną prędkość i wydajność systemu ale nie doda Ci FPS'ow w grach. Nie mam doświadczenia z nową generacją nVidii, więc się nie wypowiadam. Dalej nie napisałeś ile chcesz przeznaczyć na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam poluję na goodram iridium pro 480GB, dobry dysk i cena poniżej 700zł. Te spadki fps moga być przez wysokie ustawienia, w panelu kontrolnym nvidii należy raczej zostawiać wszystko na domyślnych bo można zbytnio kartę przeciążyć a efekt nie będzie wymierny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić zamieszania to założę osobny temat jeśli chodzi o spadek klatek. A jakie złącze jeśli chodzi o szybkość, trwałość, wygodę etc? I też tak aby było jak najlepsze z moją płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta obsługuje nawet nvme x4 także możesz kupować nawet te najszybsze dyski ale nie koniecznie ma to sens... Najlepiej bierz coś pod sata3, cena/wydajność najlepszy ma tutaj stosunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ja miałem problemy z iridium i odpuściłem te dyski. Z tego co czytałem nie tylko ja. Głównie irytujące przycinki albo freezy.

Korzystam z MX100 i MX200 500GB i jest wszystko OK. Na konkurencyjnym forum jest długi temat o nich i problemach jakie mogą występować ale u mnie nic się nie dzieje.

 

Ja tam bym polecił samsung evo 950 i 960. Evo 940 nie warto.

Mniej niż 500Gb nie ma sensu kupować i jak nie ma się tysięcy zł na dyski to nie ma co się pchać w jakieś uber szybkie. Dużo lepiej iść w ilość GB niż jakość.

Co po jakimś super dobrym i szybkim dysku jak tylko 250GB. Na dzień dzisiejszy większość gier ma ~50GB a niektóre już ponad 100GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za +-700zł dostaniesz Samsung 850 EVO 500GB, lub SSD Crucial MX300 525GB niestety na TLC 1,5mln.

Mam Samsung PRO który jest na MLC i ma przewidywany czas pracy 2mln godzin, ale jego cena jest wysoka jak na tak małą pojemność. Dysk o oznaczeniu 256gb ma w rzeczywistości około 238gb. Najszybsze są ponoć niektóre dyski m.2. Chociażby Plextor 256GB M.2 MLC 2,4mln, ale swoje kosztują. Zobacz sobie Patriot Ignite 480GB. Może nie grzeszy szybkością, ale jest wystarczająco szybki na MLC 2mln godzin. Dobry parametrami jest również polski GoodRAM Iridium Pro 480 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo NVMe ;) Na Allegro wisi niby nowa Toshiba NVMe na MLC - 512GB za 699 + wysyłka.

Używane Toshiby czy Samsungi PM 95x-96x to 500+ czyli w sumie to niedrogo...

 

Przy zakupie trzeba zwracać uwagę na transfery - odczyt poniżej 2000 i zapis poniżej 1000 to TLC 3D. Powyżej - MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Samsung EVO będzie dobrym wyborem? Na PC będę miał raptem 2-3 gry, jakieś tam programy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...