Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gronek31

Acer Predator XB271HUBMIPRZ- wylew żółci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przepraszam, że się tak rozpisałem ale wolę powiedzieć wszystko co mam na myśli.

 

Chciałbym się zapytać czy da się jakoś ustawić kolory w tym Acer Predator XB271HUBMIPRZ aby obraz nie był zbyt żółty.

Oczywiście przetestowałem bawiąc się suwakami w osd, ale jakbym nie ustawił to albo pozbędę się żółtego ale zaś nabędę nadmiar niebieskiego albo czerwonego itd.

W sumie skoro to jakiś błąd matrycy bo ustawione na 100 RGB ukazuje żółć to chyba tego nie ustawie i tak?

 

Testując parę ustawień z sieci co ludzie wrzucili to zauważyłem, że każdy chyba dostaje inny egzemplarz tzn inaczej pokolorowany :lol2: bo z jednych ustawień wyszedł mi zbyt zielony a zaś z innych jeszcze bardziej.... żółty :kwasny:

Ogólnie co do srebrzenia to nawet spoko egzemplarz dostałem bo tylko w 2 miejscach delikatnie widać i to tylko przy jakiś szarych scenach.

 

Jak tak porównuje ze swoim monitorem LG matryca tn fullhd to być może jest to przyzwyczajenie do kolorów tego monitora ale wyglądają one bardziej naturalnie, nie są aż tak przekoloryzowane.

 

Jeśli nie będzie się dało tego zmienić to może lepszym wyjściem będzie wymiana na Acer Predator ale na matrycy TN, czy jednak te monitory tak do siebie mają?

 

Podam jeszcze parę obrazków i to jakie dostrzegam kolory na acerze a jakie na lg, a wy podajcie swoje.

Obecne ustawienia to

Jasność-80

Kontrast-50

R-90

G-80

B-98

https://goo.gl/photos/UK5qaCmBVprTJ2jE7

Co do obrazków to na ips ten obrazek abstrakcyjnych figur jest całościowo o granatowym odcieniu zaś na tn widać fioletowy odcień.

Spiderman ma na ips w tle nieco zielone może nawet i turkusowe to miasto a na tn granatowe.

Chmury i ogólny odcień miasta jest dosyć fioletowy na tn a na ips już bardziej naturalny choć trochę za żółty.

W grze meble na ips są zbyt czerwone(jak strój mikołaja) i światło które pada na podłogę jest barwy ciepłej a na tn meble są bardziej bordowe niż czerwone i światło pada na podłogę o barwie zimnej.

Więc z tego co wyszło z obrazków można by powiedzieć, że jest za dużo czerwonego, turkusowego, żółtego, a za mało fioletowego. Oczywiście bawiłem się 6-osiowym kolorem ale nic z tego nie wyszło dobrego bo kolory po prostu zaczęły blaknąć a tu chyba bardziej chodzi o temperaturę kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w necie profili kolorów, osobiście używam tego poniżej i daje radę, a wcześniej też zauważałem żółtą biel ;-)

 

moje ustawienia dla TN

jasność 27

kontrast 50

gamma 2.2

kolory ciepłe

 

nie mogę załączyć pliku ale lektury jest pełno

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca napisał - ten model już tak ma.

 

Ja mam ustawione:

 

R: 85

G: 84

B: 96

 

właśnie po to, by mieć biel, a nie żółć.

 

jasność 80 - chcesz wypalić sobie oczy? :E

ja mam w dzień 20-25, w nocy 0-10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca napisał - ten model już tak ma.

 

Ja mam ustawione:

 

R: 85

G: 84

B: 96

 

właśnie po to, by mieć biel, a nie żółć.

 

jasność 80 - chcesz wypalić sobie oczy? :E

ja mam w dzień 20-25, w nocy 0-10.

 

Powiem ci, że co do tej jasności to ja na 20-30 to widzę bardzo ciemny obraz więc ja nie wiem ale może w moim egzemplarzu z jasnością też jest problem.

 

Tak bo głębszym przeanalizowaniu obrazu doszedłem do wniosku, że ja mam jednak problem z zielenią a nie z żółcią. Przy twoich ustawieniach obraz nadal nie jest biały a zielony, zauważyłem też na paru filmach, że np samochód o srebrnym kolorze jest lekko zielony.

Niestety jakiekolwiek ustawienia ekranu np przy G70 powodują zaś nadmiar czerwieni a zaś później niebieskiego.

Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana na prawie ten sam model tylko na matrycy TN chyba że tam żółć/zieleń też występują. Bo naprawdę 3200zł za takie coś to przesada, TN tańszy o 700 zł więc jeśli okaże się lepszy to przynajmniej zaoszczędzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popróbuj jeszcze ze zmianą profili ICC, dokładniejszą kalibracją - pójście w dziadowski TN za 2500 to nie rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się jeszcze pobawiłem i chyba w końcu uzyskałem biel.

Obecne ustawienia to:

Jasność 80(tak wiem oczy sobie wypalę ale po prostu może mam taką sztukę że jest dosyć ciemna bo w grach czy filmach dosłownie nic nie widzę w jakiś ciemniejszych miejscach przy np 30)

A nawiązując jeszcze do jasności, to w porównaniu do mojego poprzedniego LG jak tam mam jasność na 50 to w Acerze na 100 i wtedy są podobnej jasności.

Kontrast 50

Nasycenie 95

R80

G73

B95

Reszta bez zmian.

Fajnie by było jakby ktoś posiadający ten monitor wypróbował moje ustawienia poza oczywiście jasnością i kontrastem, na swoim monitorze i napisał jak mu się to widzi, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat nie ma sensu, każda sztuka tego monitora jest inna i będzie miała dobrą biel przy innych ustawieniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że ten monitor na domyślnych ustawieniach ma strasznie żółty obraz, ustawienia, których aktualnie używam:

 

Kontrast: 50

Nasycenie: 100

Jasność: 25

R: 90

G: 90

B: 100

 

Nie polecam natomiast używania profili ICC, każda matryca jest inaczej skalibrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...