Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marsul

Ocena budżetowego zestawu do grania w WOT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ze względu na to że mój stary laptop odmówił posłuszeństwa przymierzam się do zakupu komputera PC. Zależy mi na tym by miał względnie małe rozmiary gdyż ma służyć trochę jak konsola do sporadycznego grania (m. in. w World of Tanks) i oglądania filmów. Komputer chcę podłączyć do telewizora. Czy uważacie że poniższy zestaw się sprawdzi. Chodzi mi nie tyle o wydajność (bo ta raczej będzie zadowalająca), ale o kompatybilność podzespołów oraz chłodzenie.

 

Procesor: Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1050 2G OC 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX

Płyta główna: MSI B250M PRO-VDH, B250, DDR4, VGA, DVI, HDMI , USB-C, mATX

Pamięć: HyperX Fury Black, DDR4, 4GB, 2400MHz, CL15

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 430W (SPS-430MPCBEU)

Obudowa: SilentiumPC Alea S35W Pure Black (SPC150)

Cena zestawu 1700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczędziłbym trochę na płycie np. MSI H110M PRO-D i w zamian za to zainwestował w drugą kość RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak coś ze złączem M.2. bo może w przyszłości dokupię dysk. No i taktowanie 2400 mhz jednak by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPC Regnum RG2- tańsza z piwniczką, więc zasilacz można brać lepszy- SPC Vero L2 500w.

Płyta na AsRock H110m DVS R 3.0

8gb ram raczej must have, wota otworzysz ze skype i steamem w tle i ram sie skończy przy 4gb :D

weź jakieś tanie kostki 2x4 2400mhz, nie ma co dopłacać do HyperX

Po jaką cholere dysk m2? sata sprawdzi sie tak samo a często tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak coś ze złączem M.2. bo może w przyszłości dokupię dysk. No i taktowanie 2400 mhz jednak by się przydało.

Brak pamięci będzie Ci doskwierać. Przy tak budżetowym zestawie nie widzę sensu w inwestowanie w dysk na M.2, SSD na SATA będzie też wydajny i tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPC Regnum RG2- tańsza z piwniczką, więc zasilacz można brać lepszy- SPC Vero L2 500w.

Płyta na AsRock H110m DVS R 3.0

8gb ram raczej must have, wota otworzysz ze skype i steamem w tle i ram sie skończy przy 4gb :D

weź jakieś tanie kostki 2x4 2400mhz, nie ma co dopłacać do HyperX

Po jaką cholere dysk m2? sata sprawdzi sie tak samo a często tańszy

Co do M2 może i masz racje. Chyba lepiej zainwestować w dodatkową kość pamięci.

Co do obudowy to odpada bo ma to być w miarę kompaktowy zestaw. A zasilacz koniecznie musi być pół modularny przy mojej obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma o czym dyskutowac jak chcesz giercowac trzeba miec te 8gb.4gb to troche otworzonych zakladek w przegladarce zajmuje :E wiec lepiej panoczku bierz od razu 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do M2 może i masz racje. Chyba lepiej zainwestować w dodatkową kość pamięci.

Co do obudowy to odpada bo ma to być w miarę kompaktowy zestaw. A zasilacz koniecznie musi być pół modularny przy mojej obudowie

No to https://www.morele.net/obudowa-cooler-master-n200-nse-200-kkn1-584078/ niska, wąska i z piwniczką, więc można wcisnąć lepszą zasiłke. Alea jest szeroka więc zależy gdzie chcesz to trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy aby nie opłaca się teraz kupić następcę g4560 a mianowicie g4600 skoro różnica wynosi jakieś 20 zł ?

 

Ostatecznie zdecyduje się chyba na taki zestaw.

 

Obudowa SilentiumPC Alea S35W Pure Black (SPC150)

PROCESOR Intel Pentium G4600 3.6GHz LGA1151 BOX

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX1050 OC 2GB GDDR5 (128 Bit)

Płyta główna ASRock H110M DVS R3.0, H110 (plus aktualizacja biosu)

Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W

Pamięć RAM 2x4GB 8GB DDR4 GOODRAM CL15 2400MHz

 

Cena to około 1800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! A że 20 zł to grosze więc chyba warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że warto. Pisałem to bardziej w kontekście tego że G4560 można złapać na allegro już poniżej 3 stówek, jeśli ci zależy na kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 300 zł to raczej używkę dostanę. Jednak wolę nówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! A że 20 zł to grosze więc chyba warto

 

dla integry, ktorej nie bedziesz uzywac, i 100mhz, ktore Ci roznicy nie zrobi?

wez lepiej zainwestuj w jakis rozsadny cooler, box moze nie byc tragedia, ale kultura pracy bedzie nieporownywalnie wyzsza. tylko - przy malej budzie zwlaszcza - zalecalbym cos dmuchajacego "klasycznie" na mobo, by chlodzilo tez sekcje zasilania, a nie jakas wieze (o ile jakas by sie miala zmiescic).

 

zwlaszcza ze to ma robic za htpc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił zasilacz na https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-400w-gps-400a8-533549/ za zaoszczędzoną kasę brałbym gtx 1050 ti 4gb.

 

Na obudowie można też urwać z 80zł w razie czego biorąc Brutusa.

Tylko że brutusy mogą mieć problemy z przepływem powietrza a poza tym do takiej obudowy zalecają przynajmniej polmodularny zasilacz. Więc nie urwe ani na jednym ani na drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że brutusy mogą mieć problemy z przepływem powietrza a poza tym do takiej obudowy zalecają przynajmniej polmodularny zasilacz. Więc nie urwe ani na jednym ani na drugim

 

Mam obudowę Fujitsu esprimo Mini-atx i nie mam problemów z przepływem przy sprzęcie z sygny :

 

Półmodularny do obudowy, a jak włożysz zwykły to nie zadziała, kto poleca?

 

No ja bym polecił gtx 1050 ti 4gb, bo to realny wzrost wydajności i 4gb na dłużej wystarczy.

 

Zasilacz nawet 300W wystarczy do takiego zestawu.

 

Obudowa byle jaka da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że brutusy mogą mieć problemy z przepływem powietrza a poza tym do takiej obudowy zalecają przynajmniej polmodularny zasilacz. Więc nie urwe ani na jednym ani na drugim

nasluchales sie glupot i teraz je szerzysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że jestem ekspertem bo do tej pory korzystałem z laptopa i nie składałem pc. Dlatego pozostaje mi czytać opinie i porady i wysnuwać wnioski. To raczej logiczne że im mniejsza obudowa tym cieplej. Wydaje mi się że im więcej otworów wentylacyjnych tym lepiej.

I wiem że nie potrzeba aż 600 zasilacza tyle że ten z polmodularnych wychodzi stosunkowo najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 20zł różnicy to można grać G4600.

R 3.0 w płycie oznacza że bios jest świeży pod Kaby Lake...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego na morele jest że ta płyta działa z procesorami 7 generacji dopiero po aktualizacji biosu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...