Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JohnLockePC

Rozdziałka 1920x1080 na monitorze 2560x1440

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem ciekaw jak wygląda FullHD na monitorze z natywną rozdzielczością 2560x1440.

Jeżeli ktoś posiada w tym momencie monitor WQHD to w tym temacie może wysłać zdjęcie pokazujące jak FHD wygląda na WQHD. :E

 

Z góry dziękuje za pomoc,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do jakiegoś sklepu i sam przetestuj. Zdjęcie ci dużo nie da to najlepiej zobaczyć na własne oczy. Ogólnie Fhd na 1440p to lipa obraz straci ostrość i będzie rozmazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do jakiegoś sklepu i sam przetestuj. Zdjęcie ci dużo nie da to najlepiej zobaczyć na własne oczy. Ogólnie Fhd na 1440p to lipa obraz straci ostrość i będzie rozmazany.

 

 

Ok, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od monitora i zastosowanego "skalera", na moim starym Samsungu 2243lnx każda rozdzielczość inna niż natywna była bardzo rozmazana i niezdatna do użytku.

 

Na obecnym mogę dać spokojnie 1280x720 i jakość jest jak najbardziej akceptowalna (przydatne do słabych kart lub apu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od monitora i zastosowanego "skalera", na moim starym Samsungu 2243lnx każda rozdzielczość inna niż natywna była bardzo rozmazana i niezdatna do użytku.

 

Na obecnym mogę dać spokojnie 1280x720 i jakość jest jak najbardziej akceptowalna (przydatne do słabych kart lub apu)

 

A jaki posiadasz monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie będzie wyglądać słabo, jedynie 720p może wyglądać przyzwoicie bo to 4x mniejsze rozdzielczość, czyli 4 piksele w 1440p to będzie 1 piksel w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie będzie wyglądać słabo, jedynie 720p może wyglądać przyzwoicie bo to 4x mniejsze rozdzielczość, czyli 4 piksele w 1440p to będzie 1 piksel w 720p.

 

Ok, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Im niższa rozdzielczość tym bardziej rozmazany obraz ale dużo zależy od samego monitora. 1080p na matrycy 1440p powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im niższa rozdzielczość tym bardziej rozmazany obraz ale dużo zależy od samego monitora. 1080p na matrycy 1440p powinno być ok.

 

Ciekaw jestem jakby 1080p wyglądało na tych monitorach:

-AOC AGON AG271QG

-ASUS ROG SWIFT PG279Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1440p i moim zdaniem zależy co wyświetlasz. Filmy w FullHD są znośne z pewnej odległości i nie wygląda to najgorzej - kwestia przyzwyczajenia. Z kolei gry (zazwyczaj siedzi się bliżej monitora), np Wiesiek w FHD dla mnie nie jest do zaakceptowania, pikseloza i słabo to się prezentuje. Zależy do czego głównie ma służyć monitor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1440p i moim zdaniem zależy co wyświetlasz. Filmy w FullHD są znośne z pewnej odległości i nie wygląda to najgorzej - kwestia przyzwyczajenia. Z kolei gry (zazwyczaj siedzi się bliżej monitora), np Wiesiek w FHD dla mnie nie jest do zaakceptowania, pikseloza i słabo to się prezentuje. Zależy do czego głównie ma służyć monitor...

 

Głównie monitor będzie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakby 1080p wyglądało na tych monitorach:

-AOC AGON AG271QG

-ASUS ROG SWIFT PG279Q

Najlepiej je kup i sprawdź sobie w domu. Masz 14 dni na zwrot. Nikt ci nie napisze nic poza subiektywnymi wrażeniami. Moje są takie, że wygląda to słabo i to nawet bardzo słabo jeśli chodzi o gry i pracę w Windowsie

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie będzie wyglądać słabo, jedynie 720p może wyglądać przyzwoicie bo to 4x mniejsze rozdzielczość, czyli 4 piksele w 1440p to będzie 1 piksel w 720p.

 

w teorii. W praktyce występuje normalna interpolacja i 720p jest rozmazane na 1440p. Nie wiem nawet, czy w ogóle istnieją skalery, które robią mapping 4:1. Tak samo bezstratne FHD na 4K jest często tylko pobożnym życzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej je kup i sprawdź sobie w domu. Masz 14 dni na zwrot. Nikt ci nie napisze nic poza subiektywnymi wrażeniami. Moje są takie, że wygląda to słabo i to nawet bardzo słabo jeśli chodzi o gry i pracę w Windowsie

.

 

Wiem, ale nie za bardzo mi się uśmiecha cackanie się ze zwrotami. Już 2 razy musiałem zwracać kartę graficzną i procka żeby nie posiadać uszkodzonego i to zajmuję trochę czasu... ale cóż, wątpię żebym kiedykolwiek po kupieniu monitora 1440p używał FullHD. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak czekają Ciebie kilka zwrotów ze względu na BLB no chyba że znajdziesz się wśród nielicznych szczęśliwców którzy trafią na minimalny BLB za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie chcesz się bawić w zwroty to ... nie kupuj monitora albo obniż swoje wymagania :lol2: ew. kup używkę z oględzinami osobiście przed zakupem (wtedy dla odmiany nie wierz w żadne opisy, tylko oglądaj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak czekają Ciebie kilka zwrotów ze względu na BLB no chyba że znajdziesz się wśród nielicznych szczęśliwców którzy trafią na minimalny BLB za pierwszym razem.

 

Wiem o tych wszystkich problemach matrycy IPS, ale podczas gry nie za bardzo jest to widoczne. Jasną rzeczą jest, że będę używał go również do pracy, ale za bardzo nie powinno mi to przeszkadzać.

 

A o skalowaniu w windows nikt nie słyszał? Teraz jest już coraz lepiej!

 

Czyli według Ciebie dobrze FullHD wygląda dobrze na monitorze z wyższą rozdzielczością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Asusy to średnio 1 na 50 jest bez wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusy to średnio 1 na 50 jest bez wad.

Serio? Bo ja używałem kilku monitorów Asusa i nigdy problemów nie miałem. Znajomi również. Może trafiłeś na jakiś felerny model, co się zdarza w zasadzie każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Bo ja używałem kilku monitorów Asusa i nigdy problemów nie miałem. Znajomi również. Może trafiłeś na jakiś felerny model, co się zdarza w zasadzie każdemu.

To były IPS 144Hz o których piszemy? Bo jak IPS 60Hz to nie jesteś w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To były IPS 144Hz o których piszemy? Bo jak IPS 60Hz to nie jesteś w temacie.

Mówię np. o ASUS ROG SWIFT PG279Q czy ASUS MG279Q. Kilka miałem w rękach i żaden nie był trefny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graj na loterii chłopie, poważnie mówię. Z takim szczęściem.. kilka pg279q bez wad pod rząd... no po prostu szóstka w totka w garści :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię np. o ASUS ROG SWIFT PG279Q czy ASUS MG279Q. Kilka miałem w rękach i żaden nie był trefny.

 

A świstak siedzi i zawija w sreberka te bad, sub piksele i paprochy :E

Poczytaj trochę forum to zrozumiesz, że właśnie tych 2 Asusów nie da się praktycznie kupić bez jakiejkolwiek wady.

Ich cechą są właśnie ogromne problemy z podświetlenie, paprochy, suby itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć. Opisz jak je sprawdzałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze ale żeby dostać wiele sztuk pod rząd bez BLB to mi w głowie tylko jedno lata "Ma on mnie za głupka czy co?" W nocy przy wszystkich zgaszonych światłach ustawiasz jasność ekranu na 100 procent i włączasz czarne tło i widać jak na dłoni czy jest BLB bez żadnych specjalnych ceregieli. Nawet nie musi to być noc tylko bardzo ciemne pomieszczenie. Poza tym nie chodzi mi o to czy mi przeszkadza czy nie jakieś BLB ale to głoszenie że ips 144hz kupuje się często bez żadnych wad co jest nie prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...