Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sobi_85

Problem z ramem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu zaczął mi się komputer resetować na początku myślałem że to zasilacz i wsadziłem 2 zasilacz i to samo. Resety nie są regularne np 1 dnia potrafi się 1-3 razy resetować i potem kilka dni wszytko jest ok i znowu resety się robią.Podejrzenie padło na ramy bo Blue Screen co jakiś czas wyskakują i po sprawdzeniu błędu wynikło że to ram

 

posiadam ramy jak w sygnaturce

 

Na początku wyciągnąłem wszystkie ramy i chciałem w innej konfiguracji je wsadzić co się okazało że po przemianie slotów komp się uruchamiał ale nie było żadnego obrazu dopiero jak wsadziłem kości tak jak były komp normalnie odpalił.

 

W uefi nam ustawiony profil xmp na 2400Mhz

 

qkrwn3qm0yz5_t.jpg

 

wv2y9fxpaj77_t.jpg

 

mya7khct26ap_t.jpg

 

9znvm62ketea_t.jpg

 

xiu4ltjeevy4_t.jpg

 

Zdziwiło mnie tylko parametry z cpu-z wrzucam tu SC

 

jedne ramy pokazuje mi na single jedne na dual ? czy wszytko jest ok? i też taktowanie ?

 

Może ktoś doradzi jak sprawdzić czy na pewno to jest ram memtest nie mogę odpalić bo w chwili obecnej pendrive nie mam a specjalnie kupować nie będę by ram sprawdzić.A może jest jakiś inny program ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest można jeszcze na płycie wypalić jak się nie mylę. Ewentualnie przetestuj komputer CPU+RAM programem AIDA64 lub prime95. Na czas testów przydałoby się, żebyś "odkręcił" procesor i grafę też najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest można jeszcze na płycie wypalić jak się nie mylę. Ewentualnie przetestuj komputer CPU+RAM programem AIDA64 lub prime95. Na czas testów przydałoby się, żebyś "odkręcił" procesor i grafę też najlepiej.

 

 

Hmmm nagrać płytkę tak dawno tego nie robiłem że nie wiem czy potrafię :E

 

 

Co do testu aida czy prime na pewno zapuszczę co do oc to procek jest bez przerwy podkręcony a grafę będę musiał podkręcić do testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godzinny test aida64 nic nie wyjaśnił komp pracował stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

MemTest 7.3 for UEFI + HCI MemTest 5.x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MemTest 7.3 for UEFI + HCI MemTest 5.x

w piąte kbede miał pendrive wiec przelecę memtestem

 

2 sprawa czy na moich SC jest wszytko ok ? bo na jednych pokazuje dual a na innych single ?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepuściłem memtest i nie wykazał żadnego błędu wszytko było ok

 

Ma ktoś jakieś inne pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś bo mi pomysły się skończyły. Może ktoś zerknie za SC czy są ok bo mi się wydaję że coś z tymi ranami jest nie tak choć memtest przeszły bez żadnego błędu. A czy jest możliwość sprawdzenia slotow ram w płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...