Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomekie

Jaka karta graficzna do AMD Phenom x4 965 be ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy rozsądnym wyborem dla procesora AMD Phenom II X4 965 (3,4Ghz) jest wybór następującej karty graficznej: Gigabyte Radeon HD6950 2GB DDR5 256bit(koszt 1005zł - źródło ceneo)?

Płyta główna to ASRock 890GX Extreme3. Zależy mi na tym, aby wykorzystanie zasobów jednego z elementów nie było w znaczący sposób ograniczone przez drugi element.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozsądnym wyborem dla procesora AMD Phenom II X4 965 (3,4Ghz) jest wybór następującej karty graficznej: Gigabyte Radeon HD6950 2GB DDR5 256bit(koszt 1005zł - źródło ceneo)?

Płyta główna to ASRock 890GX Extreme3. Zależy mi na tym, aby wykorzystanie zasobów jednego z elementów nie było w znaczący sposób ograniczone przez drugi element.

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

z mojego doświadczenia to procesor trzeba będzie podgonić do 3,8 do takiej grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia to procesor trzeba będzie podgonić do 3,8 do takiej grafiki

Polecisz mi jakiś manual któremu można zaufać, a podkręcanie procesora będzie w miare bezpieczne? I odpowiednie chłodzenie bo mam tylko te z BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał na dostawe kart z serii HD69xx z 1GB pamięci, bo podobno HD6970 1GB ma być tańszy niż HD6950 z 2GB. A różnica wielka nie będzie jeśli nie masz monitora z 2560x1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

 

Zgodzę się z kolegą. Wersja 1GB dla rozdzielczości 1680x1050 (może 1920x1080) będzie zupełnie w porządku. A cena za kartę niższa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor z rozdzielczością 1920 x 1200 (24 cale) dlatego nie wiem czy nie przydałyby się 2GB.

O ile ta nowa karta mogłaby być tańsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wpierw na nacie porównania 1GB vs 2GB. Z pewnością coś takiego znajdziesz z wykresami. Ja stawiam, że różnica będzie prawie żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję właściwej karty do tego procesora, aby nie odstawała za bardzo. Skłaniałem się ku HD5850, słusznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze celujesz ale ja bym wziął hd 5870. Szczególnie jak dzisiaj odpalilem crysisa 2.. hmm.. Działa płynnie 60 fps max detal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celujesz słusznie ... Crysis 2 chodzi jak ta lala ... :D

...i co malkontenci , Crysis 2 miał być killerem Mojego Radeona ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko po co brać niemal dwuletnią kartę marnie tesulującą, gorącą, skoro można kupić w podobnej cenie szybszą 560?

Osobiście mam Athlona X3 i też się przymierzam do zakupu w przedziale od 550 do 900, z tym,

że liczę na jakieś ruchy cen po premierze gtx 550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko po co brać niemal dwuletnią kartę marnie tesulującą, gorącą, skoro można kupić w podobnej cenie szybszą 560?

Osobiście mam Athlona X3 i też się przymierzam do zakupu w przedziale od 550 do 900, z tym,

że liczę na jakieś ruchy cen po premierze gtx 550.

...gorąco to ty masz chyba pod kopułą ..67 stopni w stresie ... jeśli autor bawi się w podkręcanie spokojnie przy tym procku osiągnie poziom HD6870...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę karmił trolla-pirata (premiery C2 jeszcze nie było) wojenką czerwono - zieloną.

Przedstawiłem tylko swoją opinię, jak to na forum bywa a kolega Matt niech kupuje co mu serce podpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko Crysisa 2 juz jest od wczoraj i mozna grac. Do pobrania z oficjalnej stronki :P Nawet u mnie na sprzecie z podpisu na ustawieniach "hardcore" mam 35-70fps przy 1600x900

 

Ja bym brał 5850/6870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wybrał bym HD6870, porównywalna wydajność z HD5850 i do tego tańszy na komputroniku jest za 729zł.

Ja na swoim sprzęcie w Crysisie 2 Demo mam ok 40-70 fps, ale mniejsza rozdzielczość.

 

Ja także się zastanawiam czy nie zmienić na HD6870. Czy będzie mi się opłacało? Procek będzie ograniczał?(3.4GzH)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś w demo jest tylko DX9, dopiero w pełnej wersji gry będzie DX10 wiec nie dziwne że macie dużo fps-ów. Ja bym na twoim miejscu wziął HD6870, powinien se poradzić nawet w DX10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę karmił trolla-pirata (premiery C2 jeszcze nie było)

Przedstawiłem tylko swoją opinię

...PADNIESZ Z GŁODU...? demo do zassania ze strony Crytek ... dowiedz się/ doczytaj, najpierw zanim brednie zaczniesz pisać..."nie"trolu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podkręcanie się nie bawiłem i jest to na razie melodia przyszłości. Odnośnie kart, podpowiadacie HD5850 lub HD6850. Z tego co widzę, HD6850 jest mniej prądożerny, ma wyższe zegary, jednak mniejszą ilość procesorów strumieniowych i jednostek teksturujących. Przepustowość pamięci jak i sama pamięć jest taka sama - GDDR5. Tak samo jak wsparcie dla DX11 i Shaderów 5.

Karta jak by nie patrzeć z przeznaczeniem do gier. Zakup bardziej przyszłościowy choć chcę, aby był opłacalny. Ceny widzę podobne, ale pewnie i tak skuszę się na coś używanego z forum.

 

A więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w nieporażających 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak byś cały czas grał w takiej to lepiej brać HD6850 ale jeśli będziesz zmieniać np na 1680x1050 to lepiej brać HD5850.Tylko że nowe HD 5850 są chyba dosyć drogie więc byś musiał wyczaić jakiegoś używanego albo dobra ofertę.Jak dla mnie to najlepszym wyborem byłby jakiś HD6870 z dobrym chłodzeniem np. od MSI ale to jeśli planujesz zmianę monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar kupić HD5850 to HD6870 jest lepszym wyborem. Taka sama cena a wydajność delikatnie lepsza. HD6850 porównywalny jest do HD5830, więc twój dylemat jest trochę dziwny.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mój Athlon II X4 3.4GzH nie będzie ograniczał Hd6870??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go podkręcisz tak do 3.6-3.8GHz nie powinien ograniczać.Fakt bardziej opłacalny jest HD6870 ale można znaleźć jakiegoś używanego HD5850 w dobrej cenie i wtedy będzie opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...