Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

themichals

Przełączanie między WIFI bez zrywania połączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeden router na parterze, a drugi na pierwszym piętrze. W jaki sposób (i w ogóle czy to możliwe) skonfigurować routery, aby laptop/komórka/etc łączył się automatycznie z siecią o lepszym zasięgu? Ten sam SSID i różne czy te same kanały? Czy możliwe jest przełączanie pomiędzy routerami bez zrywania połączenia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie tanie umożliwiające przełączanie między urządzeniami bez utraty połączenia czy ogólnie tanie do budowy sieci? Już mam dwa routery i raczej nie uśmiechają mi się kolejne zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo SSID i hasło, kanały jakie chcesz. Na drugim routerze wyłącz DHCP i podłącz jako AP do pierwszego. Będzie to działać, jednak w 100% płynne przełączanie zapewni wspomniany unifi. Bo to unifi wywala urządzenia które mają słaby zasięg. Mam taką sytuacje jak Ty, ustawiłem tak jak napisałem i w miarę działa. W przełączeniu mają problem tylko telefony z androidem (długo trzyma się z wifi ze słabym zasięgiem, po dłuższej chwili się przełączy - albo po wyłączeniu i włączeniu wifi), laptopy i wszystko od apple dają radę i to płynnie.

Na androida istnieje aplikacja, bodajże wifi fix lub wifi roaming, która rozwiązuje problem - jednak jest bateriożerna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...