Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

m0veX

[Zestaw] za ok 9500zł GRY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój budżet to 9500 zł.

Komputer głównie do gier.

Prosiłbym o złożenie zestawu z ryzenem, ponieważ jest bardziej przyszłościowy niż platforma intela x99.

W zestawie ma się znaleźć "buda" z dyskiem ssd 2**gb, bez systemu.Zestaw do podkręcania.

Na oku mam obudowe crystal x570 za 700zł.Obudowa warta swojej ceny ?

Z dysków HDD wolałbym WD Red 1TB, chyba że jakiś inny polecacie.Słyszałem, że wd blue ma problemy dlatego wole dopłacić do red.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta buda Corsaira słaba jest. Mało miejsca za tacką + "niedokończona" piwnica z której wystają kable. Jeśli piwnica to nie wymóg, to Dark Base 900 będzie lepszy pod wieloma względami.

Ogólnie pomyślałbym nad czymś z dobrą wentylacją, skoro myślisz od podkręcaniu.

 

CPU: Ryży 7 1700X

GPU: GTX 1080Ti modele: Aorus lub ROG. Dopisałbym też Zotac AMP Extreme, ale ponoć pękają w nich plastiki np. wentylatorów.

HDD: W tych pieniądzach coś na PCI-E albo na M.2. Niech się wypowiedzą Ci co konkretne modele polecą.

MOBO: Asus Crosshair VI Hero (złącze M.2 + dobre OC choć problemy z pamięciami SB. Miał być rozwiązany, a czy jest to niech ktoś się wypowie)

PSU: Corsair RM650i

RAM: G.Skill FlareX / Geil Evo X (Wszystko z jednostronnymi modułami opartymi na kościach Samsung B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ryzen 1800x, 1700x nie starczy ?

W takim razie jaka obudowa ma dobrą wentylacje ? Mój jedyny wymóg to, szkło hartowane.

Zasilacz to raczej od SeaSonic Prime 650w, aż 12 lat gwarancji za cene 520zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższy model to teoretycznie lepszy wafel i niższe VID.

Osobiście to bym brał 1700X - zawsze 4 stówy w kieszeni.

Gdzie to szkło hartowane chcesz? Na każdym boku? Czy tylko żeby flaki (kurz :E) było widać?

Co do zasilacza, to Korsarz ma 10 lat gwary. Oprócz tego to praktycznie niczym się nie różnią. praktycznie te same linie. Jednak 12 lat gwary powinno lepiej świadczyć o produkcie.

Osobiście mi SS 330W padł, a Corsair ma ma już 9 lat i żyje :P Stąd taki poleciłem, a nie inny. Do tego Corsair powinien być cichszy poprzez brak blachy nad wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczekaj na cooffee lake, jutro prezentacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gluty? Tak samo bredzili - "poczekaj na Vege".

Skoro procki od AMD są dobre prawie pod każdym względem, to po co czekać na intelowską odpowiedź? Jeśli będzie w czymś lepsza, to na bank przypieczętują to ceną (Będzie jeszcze drożej, nie w cenie poprzednika - takie czasy). Druga sprawa, że Intel co chwila nowe podstawki, chipsety etc. MOIM zdaniem nie ma sensu czekać.

PS

Prezentacja, premiera i dostępność w sklepach to różne rzeczy ;) Od początku wszystko było pod znakiem zapytania jeśli chodzi o premierę CL.

http://pclab.pl/news74416.html

Nawet w komentarzach użytkownicy przejrzeli intencje takich sneak peaków na wylot.

 

@DOWN

Zależy jakie to wodne. AIO? Raczej ciężko z wyborem.

Ja bym celował w coś na powietrze i w normalnych pieniądzach. jakieś Noctua NH-D9L albo Thermalright Macho X2.

Co do budek, to w fajnych pieniążkach idzie dorwać Corsaira Obsidian 750D Airflow. W cholere miejsca na 140mm (na topie chłodnica 360 się zmieści lub 3x120/2x140). Jeśli chcesz coś taniej a z całym bokiem hartowanym i praktyczną budową to nasz X70T nie jest wcale taki głupi. Oczywiście myślę tu o dużym przepływie powietrza, nie wiem jaki masz gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wodne czy powietrzem do ryzena ? Jaka obudowa ze szkłem hartowanym do tego zestawu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gluty? Tak samo bredzili - "poczekaj na Vege".

Skoro procki od AMD są dobre prawie pod każdym względem, to po co czekać na intelowską odpowiedź? Jeśli będzie w czymś lepsza, to na bank przypieczętują to ceną (Będzie jeszcze drożej, nie w cenie poprzednika - takie czasy). Druga sprawa, że Intel co chwila nowe podstawki, chipsety etc. MOIM zdaniem nie ma sensu czekać.

PS

Prezentacja, premiera i dostępność w sklepach to różne rzeczy ;) Od początku wszystko było pod znakiem zapytania jeśli chodzi o premierę CL.

http://pclab.pl/news74416.html

Nawet w komentarzach użytkownicy przejrzeli intencje takich sneak peaków na wylot.

 

@DOWN

Zależy jakie to wodne. AIO? Raczej ciężko z wyborem.

Ja bym celował w coś na powietrze i w normalnych pieniądzach. jakieś Noctua NH-D9L albo Thermalright Macho X2.

Co do budek, to w fajnych pieniążkach idzie dorwać Corsaira Obsidian 750D Airflow. W cholere miejsca na 140mm (na topie chłodnica 360 się zmieści lub 3x120/2x140). Jeśli chcesz coś taniej a z całym bokiem hartowanym i praktyczną budową to nasz X70T nie jest wcale taki głupi. Oczywiście myślę tu o dużym przepływie powietrza, nie wiem jaki masz gust.

 

Myślałem nad jakimś krakenem v62 v2 za 730zł,ale chyba nie warto.

Szkoda że noctua ma takie brzydkie kolory.Co myślisz o dark rock 3 ?

 

Ramy 3000 a 3200 będzie różnica ? Warto dopłacić ok 80zł ?

 

Jeśli chciałbym kupić obudowe obsydian 750D, to warto do niej dokupić wiatraki ? Jesli tak to ile, jakie i w jakich miejscach najlepiej zamontowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci: http://pclab.pl/art73566.html do poczytania obowiązkowo. Dark Rock 3 ładny, dobry, ale gorszy od tego Thermala prosto z pudełka, nie wiem jak sobie radzi w push pull. Na pewno będzie głośniejszy z powodu gęstszych finów. Wiatraki do tego corsaira dokupić 2 na top 140, lub jak nie zależy na ciszy to 3x 120. Trzymałbym się Corsairów, bo mają opinie wentów którym nie robi różnicy praca w pionie/poziomie. Corsair AF 140/120nie powinny kieszeni podziurawić :E Ewentualnie Scythe. Jak inne to wiem tyle co google powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie warto za 16 ram płacić 900zł.

Raczej wezme Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 - aktualnie 700zł.

 

Zestaw aktualnie wygląda tak :

http://www.morele.net/inventory/info/CEzxlJ/

 

Zastanawiaam się nad zmianą płyty na x370 profesional gaming oraz zastanawiam się nad dopłatą 70 zł do obudowy dark base 900 Pro.

BQ będzie miał lepszą wentylacje ?

 

Do chłodzenia cpu jestem w stanie wydać ok. 350 zł. Jest jakieś chłodzenie warte uwagi ?

Lepsze od Thermala ? Może jakiś mugen 5 ?

 

Zobaczyłem, że iridium godram pro 480gb jest za 680zł a jest chyba na tych samych kościach. Raczej iridium wezme do zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Base ma gorszy przewiew, ale na moje oko jest ładniejsza i lepiej wykonana. Osobiście wolałbym BQ dla wyglądu.

RAMY sobie możesz kręcić, więc wszystko co pozwoli na 3200MHz powinno dać dobre wyniki timingów przy 2800-3000. Płyta? Zobacz na jakiej testują różne portale i sam sobie zdecyduj co Ci bardziej pod gust pasuje.

Mugen 5 recenzje w necie poczytać, trochę własnej inicjatywy.

Co do dysków, nadal obstaje nad tymi pod M.2 / PCI z takim budżetem.

Szkoda, że nikt inny się nie wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do pamięci, te Corsairy będzie ciężko puścić na 3000, o 3200 nie mówiąc. Wiedz o tym. Infinity Fabric będzie limitem, nie RAMy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda tak :https://www.morele.net/inventory/info/ACXDrH/

 

Plextor czy Hellfire ?

Zotaca amp extreme czy strix oc.Podobno extreme najwieksze zegary i chyba najlepsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus jest jeszcze OK. Reszta to kwestia PwrLimitu, gustu i potwierdzenia plotek o pękających Zotacach.

Plextor w syntetykach lepszy z tego co widzę.

PS

Ta Noctua, to IMO strata 150zł. Przy minimalnych obrotach jest tylko o 1*C lepsza od tego Macho X2 w obu testach na jakie się natknąłem.

Lepiej te 150zł wydać na dwa porządne wentyle do budy.

PS

Ten phanteks ma słaby plastikon. Wróć już lepiej do Dark Base.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda tak :https://www.morele.net/inventory/info/ACXDrH/

 

Plextor czy Hellfire ?

 

Plextor lepszy. Helfire ma problemy z throtllingiem przez chłodzenie. Słabszy kontroler i krótsza gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus jest jeszcze OK. Reszta to kwestia PwrLimitu, gustu i potwierdzenia plotek o pękających Zotacach.

Plextor w syntetykach lepszy z tego co widzę.

PS

Ta Noctua, to IMO strata 150zł. Przy minimalnych obrotach jest tylko o 1*C lepsza od tego Macho X2 w obu testach na jakie się natknąłem.

Lepiej te 150zł wydać na dwa porządne wentyle do budy.

PS

Ten phanteks ma słaby plastikon. Wróć już lepiej do Dark Base.

 

Mógłbyś podać linki do tych testów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie sam jak nie wierzysz. Poczytaj i wciągnij wnioski.

Bodajże pierwsza czy druga recenzja po wpisaniu frazy z nazwą jednego albo drugiego chłodziwa + słowo recenzja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy już wcześniej na temat 850 pro że jest nie opłacalny na tle tańszego Plextora PX-256M8PeG

na NVMe.

 

Zasilacz SeaSonic PRIME Platinum 750W nie opłacalny względem wersji GOLD bo w środku ma to samo (jedynie drobne zmiany dla podniesienia efektywności). Lepiej weź SeaSonica PRIME Titanium w wersji 650W bo ta moc to i tak aż nad to do tego zestawu z jedną kartą. Titanium ma wyższej pojemności kondensatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski m2 sa jedynie do intelów.Musiałbym kupić specjalne przejście dla ryzena ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski m2 sa jedynie do intelów.Musiałbym kupić specjalne przejście dla ryzena ...

 

co za bzdety piszesz.

 

oczekujesz od innych, żeby pomogli a sam nie kwapisz się, żeby sam coś z neta wyszukać.

 

płyta asrocka do am4 (650pln)

 

http://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20X/index.pl.asp

 

od msi

 

https://pl.msi.com/Motherboard/X370-GAMING-PRO-CARBON.html#productFeature-section

 

jak byk masz w specyfikacji o M2.

 

:tse:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze od poczatku mam płyte hero VI i jakoś nikt o tym nie wspomniał.

Po drugie na tych płytach raczej nie podkręce za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem Ci do poczytania artykuł i w nim pisało, że Hero ma problemy z pamięciami. Skoro dalej obstajesz za tym Asusem, to ewidentnie nie czytałeś. I dlaczego masz niby nie podkręcić "za bardzo" na innych płytach? W przypadku AM4 i czipów to procesor kończy się pierwszy, a nie możliwości MOBO.

Szukasz kogoś kto Ci przytaknie i poklepie po ramieniu, przy tym olewając wiedzę jaką podsuwają Ci forumowicze? To niepotrzebnie marnujemy swój czas. Dostałeś wszystkie składniki komputera, a dalej wybrzydzasz. Ode mnie tyle. Temat wyczerpany, bo każda część została już omówiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...