Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Glorn

Laptop do CADa 3000-4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie, poszukuje laptopa, którego głownym zadaniem będzie wymiatać w CADzie, budżet określam na 3000-4000zł, moim zdaniem 4k nie ma sensu wydawać, ale załóżmy, że jest to górna granica. Do CADa o ile sie dobrze orientuje bedę potrzebował i7, 16gb RAMu i jakiegoś fajnego SSDka, z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma być nowy sprzęt? Mam klienta - biuro projektowe, w którym kilkanaście osób wykonuje prace w programach CADowskich 2D i 3D i z powodzeniem używają do tego poleasingowych DELLi M4600 i M4700, więc może rozsądną propozycją byłby w tym budżecie następca, czyli M4800 ? Np TEN i dołożenie mu dysku SSD na mSATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nowy. i7 4 gen? Skoncentrujmy się na CADzie w 2d, więc Nvidia quadro nie jest potrzebne. Co sądzicie o: Asus Zenbook lub Dell Vostro

 

EDIT: Jednak 3d też musi być xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz budżet w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W CAD raczej nie będziesz potrzebował wielu rdzeni, z DP i 4k bym tak szybko nie rezygnował. 17" do CAD takie sobie jest, by nie napisać ostrzej, docelowo i tak bym ustawiał pod zewnętrzny monitor, najlepiej 4k, minimum 27" 2560x1440, a to nie pójdzie na HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI PL62 i7-7700HQ/16GB/1TB MX150

Solidnie wykonany laptop z wydajnym CPU i sporą ilością ram. Ma złącze DP, więc możesz go podłączyć pod dobry monitor. GPU może nie jest najszybsze, ale do CAD wystarczy. Warto rozważyć dołożenie SSD we własnym zakresie, te dołączane przez sklep nie są najwyższych lotów. Nic nie napisałeś o systemie, więc założyłem, że go nie potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy jednak o CADzie na potrzeby studiów, sporo projektów, ale nie jest to profesjonalne zastosowanie, zewnętrzny monitor nie będzie podłączany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda stracić taką możliwość. Szukaj i7, DP, M.2 i 16GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI PL62 i7-7700HQ/16GB/1TB MX150

Solidnie wykonany laptop z wydajnym CPU i sporą ilością ram. Ma złącze DP, więc możesz go podłączyć pod dobry monitor. GPU może nie jest najszybsze, ale do CAD wystarczy. Warto rozważyć dołożenie SSD we własnym zakresie, te dołączane przez sklep nie są najwyższych lotów. Nic nie napisałeś o systemie, więc założyłem, że go nie potrzebujesz.

 

Ten MSI bardzo fajny, ale z tego co widzę nie ma w ogóle SSD? Ktoś coś jeszcze może polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD dokładasz sam. Te montowane przez sklepy to dyski najgorszego sortu, często niewiele tańsze od w miarę dobrych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz grać to:

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050 za 3699zł

Z matową matrycą FHD IPS, proceorem i5, 8GB ramu (z możliwością rozszerzenia) oraz GTX'em 1050. Ma slot M.2 więc od razu możesz sobie zakupić dysk SSD np. Adata SU800 128GB. Przy maksymalnym obciążeniu CPU i GPU laptop jest ciepły, ale przynajmniej układ chłodzenia jest stosunkowo cichy. W codziennym zastosowaniu temperatury i chłodzenie jest OK. Jeżeli nie będziesz jakoś dużo grał to myślę, że jest to ciekawa propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz grać to:

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050 za 3699zł

Z matową matrycą FHD IPS, proceorem i5, 8GB ramu (z możliwością rozszerzenia) oraz GTX'em 1050. Ma slot M.2 więc od razu możesz sobie zakupić dysk SSD np. Adata SU800 128GB. Przy maksymalnym obciążeniu CPU i GPU laptop jest ciepły, ale przynajmniej układ chłodzenia jest stosunkowo cichy. W codziennym zastosowaniu temperatury i chłodzenie jest OK. Jeżeli nie będziesz jakoś dużo grał to myślę, że jest to ciekawa propozycja.

 

 

"Jeśli nie zamierzasz grać" , a lapek z gtx 1050 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli nie zamierzasz grać" , a lapek z gtx 1050 xD

A od kiedy obecność karty wymusza granie na laptopie?

Bardziej chodzi o to że jest w nim procesor 4-ro rdzeniowy, poza tym karta ma tylko 2GB ramu więc do gier to takie średnie rozwiązanie.

Design tego laptopa jest całkiem przystępny i stonowany moim zdaniem do CADA z nowych to całkiem przyzwoita propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy obecność karty wymusza granie na laptopie?

Bardziej chodzi o to że jest w nim procesor 4-ro rdzeniowy, poza tym karta ma tylko 2GB ramu więc do gier to takie średnie rozwiązanie.

Design tego laptopa jest całkiem przystępny i stonowany moim zdaniem do CADA z nowych to całkiem przyzwoita propozycja.

Ni ma szansy, 7300HQ, a w poprzednim lapku 7700HQ, d otego 8gb RAMu, o czym gadka w ogóle, a cena taka sam praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni ma szansy, 7300HQ, a w poprzednim lapku 7700HQ, d otego 8gb RAMu, o czym gadka w ogóle, a cena taka sam praktycznie.

Trzeba jedna wziąć pod uwagę, że w Acerze jest jednak wydajniejsza karta graficzna oraz system operacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jedna wziąć pod uwagę, że w Acerze jest jednak wydajniejsza karta graficzna oraz system operacyjny.

 

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wiele razy napisałem, że laptop nie jest do gier i nie jest potrzebny gtx 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni ma szansy, 7300HQ, a w poprzednim lapku 7700HQ, d otego 8gb RAMu, o czym gadka w ogóle, a cena taka sam praktycznie.

 

 

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wiele razy napisałem, że laptop nie jest do gier i nie jest potrzebny gtx 1050.

 

Moja wypowiedź odnosiła się do ceny o której Ty również napisałeś i w tym kontekście należy to rozpatrywać.

Co do zastosowania to oczywiście masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
    • Przy tak wysokiej temperaturze ten radiator powinien parzyć w palce. Jak jest letni, to pasta do wymiany lub radiator jest źle zamontowany albo czujnik, jak wspomniał Pentium.
    • Dla mnie te chipletowe proce są słabe bo wystarczy byle jakie, nawet minimalne obciążenie wywołać na procu i już pobór energii leci na 20+ Watów a przy apu tego nie ma. Ryże do serwerów są genialne bo duża wydajność na Wat, ale jak oni tego nie polepszą to się pójdzie w intela. Ten nowy intel w laptopach jest z chipletów a nie ma takiej przypadłości. 
    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...