Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

samsungs6

[modernizacja] i5 2500k na i7 7700k. jakie mobo?

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

obecny zestaw:

 

MOBO: Gigabyte GA-Z77X-UD4H LGA1155

GPU Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5

zasilacz Thermaltake Smart 430W

ram 2x Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

CPU Intel i5 2500k chlodzenie fortis2

dyski Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)

SSD SANDISK PLUS 240GB

dzwięk Sound Blaster X-Fi Titanium SB0880 PCI-E

buda zalman z11 plus

 

 

w najbliższych dniach wymieniam zasilacz na volcano 650W

 

następnie chce wymienić mobo ram i proca

na 1151

i7 7700k

i tak: jakie mobo (może być używka) żeby dało sie podkręcić proca?

jaki ram ddr4? tez 8gb

 

i czy chłodzenie które mam teraz (fortis2) nada sie do OC tego 7700k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj już sobie spokój z 7700k, skoro 8700k będzie miał 6c/12t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sobie darować zarówno 7700k jak i Volcano 650. Są lepsze wybory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 8700k bedzie chyba odpowiednio droższy?

 

Pewnie tak, ale w momencie debiutu nowych układów starsze relatywnie stanieją ? także nie wydaje mi się aby teraz był najlepszy czas na zmianę platformy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500K jest z drugiej generacji

i7 7700k z 7 generacji

wiec czemu zmiana 2500k na i7 7700k jest tak bardzo odradzana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złap szerszy kontekst. Tu nie chodzi tylko o wydajność tych dwóch procesorów.

 

Niedługo intel wydaje nowe procesory, do których przy okazji będą nowe płyty.

Po raz pierwszy w mainstreamie będzie 6 rdzeni, co powinno przesunąć ceny 4 rdzeniowców w dół.

 

Kupisz coś, i się okaże że tydzień/dwa później to samo będzie za pół ceny. Trochę co prawda przekolorowałem, ale mniej więcej o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem intel nic dzisiaj nie zdradził na temat tych procesorów

 

znalazłem taką tabelke:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-coffee-lake-procesory-dostepne-w-przedsprzedazy-znamy-ceny.html

 

i chciałem zapytać

co bedzie wydajniejsze ( wiem ze brak testów itd) ale może na sucho też da sie to określić :D )

i7 7700k

czy i5 8600k?

a może Core i7-8700

 

zarówno i5 jak i i7 8 generacji tansze niż i7 7700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten i5-8600K, czy nawet 8400 ma mieć sześć rdzeni, to wystarczy do najbardziej wymagających gier w zupełności. Nie ma potrzeby inwestowania w i7. Płytę można chyb dać pod 8400 jakąś budżetową H110, lub B150 / B250 a pod 8600K Z170 / Z270 najlepiej na integrze dzwięki ALC-1150, lub ALC-1220, czy ew..Supreme FX.

 

http://pclab.pl/news75059.html

 

i5 po skalpie ;)

Skalp ma to do siebie, że potem oskalpowany procesor ciężej używany odsprzedać, bo wiadomo, że ktoś skalpując bawił się w mocny overcloking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Już wiadomo że na starych chipsetach serii 100 oraz 200 6rdzeniowe coffee nie ruszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500K jest z drugiej generacji

i7 7700k z 7 generacji

wiec czemu zmiana 2500k na i7 7700k jest tak bardzo odradzana?

Skoro wychodzi ósma generacja, to czemu chcesz pchać się w siódmą? Poczekaj jakie będą ceny nowych 8xxx. Jak już chcesz coś tańszego, to poczekaj na używki 7700K, lub 7600K. Ktoś miał 7700 na Olx za 650zł, ale szybko sprzedał. Fortis 2 może wystarczy do i5-8400, ale pod procesory z odblokowanym mnożnikiem może być po OC na wyższe taktowania za słaby. Jak być brał procesor pod OC, to Weź chłodzenie Macho Rev B.

 

Wracając do tytułu tematu za nową ze sklepu dobrą płytę pod OC procesorów szóstej i siódmej generacji z dopiskiem K 400zł trzeba dać;

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-gaming-k3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-845236/

 

W przypadku procesora non OC bez dopisku K(odblokowanego mnożnika) kosz budżetowej płyty H110, lub B150, czy nowszej B250 będzie znacznie tańszy;

https://techcheck.pl/produkt/asrock-h110m-hdv-s1151-h110-2ddr4-usb3-0-uatx/

 

Jak jest z płytami kompatybilnymi pod ósmą generację intela i5/i7, tego nie wiem.

 

@up

Już wiadomo że na starych chipsetach serii 100 oraz 200 6rdzeniowe coffee nie ruszą :)

Procesory Coffee Lake mają być przeznaczone dla podstawki LGA1151 i kompatybilność z chipsetami Intela serii 200 (i może nawet 100) będzie uzależniona od tego, czy producenci płyt głównych będą chcieli udostępniać aktualizacje BIOS-ów.

 

Zródło informacji poniżej;

 

http://pclab.pl/news75059.html

 

Czyli jakie będą płyty pod te nowe procesory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerp informacje z więcej niż jednego źródła.

 

To przypuszczenia nie poparte niczym. Do tego przypuszczenia sprzed miesiąca. Niedawno asrock na twitterze poinformował że nie będzie wsparcia coffee na z270, a wczoraj poszły w sieć rendery pudełek z kluczowymi informacjami nań umieszczonymi -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pytanko

gdybym zmieniał cpu na i7 7700k

to jakie różnice są w mobo Z170 a Z270?

na obu da sie kręcić proca?

Z170 są tansze i chciałbym sie dowiedzieć czy jest sens dopłacać do 270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między chipsetami nie ma różnicy praktycznie żadnej - no, może wsparcie jakichś pierdół typu pamięci optane (które równie dobrze mogłoby być na z170, to ficzer czysto programowy, ale na czymś trzeba doić)

 

Pomniejsze różnice w OC to specyfika konkretnych modeli i egzemplarzy płyt, a nie zasługa tego czy innego chipsetu.

 

W zależności od egzemplarza, może być potrzebna aktualizacja biosu na z170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale generalnie z170 do i7 7700k bedzie ok żeby go kręcic?

Tak będzie, tylko nie wiem czy czasem w płytach Z170 nie trzeba dla procesorów i5/i7-7xxx aktualizować biosu.

 

W Z270 nie trzeba nic aktualizować, ale kupno płyty Z270 z integrą ALC-1220 będzie bardziej kosztowne od Z170 z bardzo dobrą integrą ALC-1150, czy SupremeFX. Chodzi mi o to, żeby nie kupować dodatkowej karty dźwiękowej, tylko mieć dobrą zintegrowaną już na płycie.

 

Poczekaj z miesiąc, lub dwa czy nowe proce intela i5/i7-8xxx pojawią się w sklepach i na ich testy ich wydajności. Taka sześcio rdzeniowa i5-8xxx może być bardzo wydajna po lepszej cenie od i7-7700K. Starsze procesory może też coś spadną z ceny. Jak Ci się spieszy to teraz kup Z170/270 + 7700K + Macho rev B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiego procesora? Do średniej wydajności procesora którego nie będziesz podkręcał wystarczy, ale do i7-7700K OC wybrał bym raczej coś w stylu Macho rev B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...