Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ZC_Booster

Pad Xbox 360 for Windows problem z analogami

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie w Morelach bezprzewodowy pad x360 do PC i mam problem: obydwa analogi nie mają ochoty wracać do pozycji środkowej po wychyleniu ich w lewo. Na załączonych zdjęciach (kontroler leży nie dotykany) chyba to dobrze widać. Żeby grać w miarę komfortowo bez samoczynnego ruchu czy przesuwania obrazu deadzone musiałby być ustawiony na min 20%. Czy to jest normalne dla tych padów? Jeśli nie to gdzie to reklamować? Do sklepu czy do Microsoftu? Kto załatwiłby to szybciej i wygodniej?7w3pgf7h90tl.jpgrxeb0epjsj5m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym to testujesz? I czy to darmowe? Nie robiłem tak precyzyjnych testów.

 

Jednak pady X360 mają problem ze samoistnym skręcaniem w lewo. Miałem 3 lub 4, wszystkie na 100% oryginał (z konsolą zaplombowaną) i wszystkie skręcały w lewo. Dałem sobie spokój z kupowaniem kolejnych, bo to się psuje szybko. Ja po prostu wykonuję parę ruchów okrężnych i wciśnięć gałki (L3) i się uspokaja.

 

Ale na oko sądzę (na oko, bo na X360 tego się w grach nie ustawia, tylko bardzo rzadko), że deadzone jest ustawione wysoko - zero reakcji aż tu nagle ruch (jeśli zaś nisko to pad sam sobie skręca), utrudnia to celowanie i skręcanie, bo ciężko wyczuć od którego momentu się ruszy, a ja chcę minimalnego ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym nie testuję. Po prostu widzę po ustawieniach w grze. Na tych screenach są suwaki, ale w jednej grze deadzone było ustawiane w procentach i 20% to było ustawienie maksymalne, a kamera dalej się samoczynnie obracała. Już naprawdę wiele próbowałem i żadne kręcenie i wciskanie nie poprawia sytuacji. Raczej nie przeszkadzałoby mi ustawienie dużego deadzone jednak nie wszystkie gry mają taką możliwość, lub nie można ustawić go aż tak dużego i wtedy to wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że ja nie wiem co to 20% więc trudno ocenić czy twój pad jest normalny.

 

Wiem, że grając na tym samym padzie w 1 grze (strategii) się czasem aktywuje i skręca w lewo, a w innej (strzelance) tego nie zauważam (generalnie tego nie zauważam, bo w strzelaninach byłoby to strasznie bolesne). Zapewne jest to wina ustawienia deadzone przez producentów gry (i lekkie uszkodzenie pada - ale jak pisałem wszystkie moje tak miały bardzo szybko). Kiedyś w jakiejś grze (chyba Forza) się bawiłem deadzone i różnice były ogromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wykalibrować kontroler z poziomu ustawień w panelu sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...