Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

De3ny

Jaki tani SSD do IdeaPad 100?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

w podstawowym modelu Lenovo IdeaPad 100 z 2015 roku, padł HDD. Laptop służy jedynie do przeglądania stron internetowych, Youtube. Ma działać szybko i niezawodnie, dlatego pomyślałem o tanim SSD. Myślę, że pojemność 32GB by spokojnie wystarczyła, co sądzicie o Transcend SSD370 32GB? Czy lepiej dołożyć stówkę do jakiegoś 120-128GB? Jeśli tak, to jaki z obecnie oferowanych SSD wziąć pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SP920 w swoim PC. Ja trafiłem już na wersję 1.08 i jest wolniejsza, chciałem dziś zaktualizować FW do 1.14 ale mi nie wyszło, czy da się w ogóle to zrobić?

 

Laptop będzie używać osoba starsza. Obecnie awaryjnie odpala Minta z USB i nawet fajnie to chodzi, może nawet zainstalowałbym go na SSD. Ten Transcend jest sporo wolniejszy w wersji 32 GB? Będzie zauważalna różnica między nim a jakimiś dyskiem 120GB? Najlepiej jakby cena dysku nie przekraczała 200 zł za nowy SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, da się zaktualizować firmware. Ja to zrobiłem zaraz po zakupie.

Szukaj używek jak do 200 zł. Np: Samsung 830

Transcend SSD370 jest jeszcze w wersji 64GB choć to i tak dzisiaj jest mało. Im mniejsza pojemność tym wolniejszy będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma być jedynie pod system, używek nie chcę, bo to nie dla mnie. Za 125 zł mam nowy TS32GSSD370S. System będzie na nim równie szybko startował? A Patriot Flare 60GB PFL60GS25SSDR?

 

Zaktualizowałem SP920, jednak w AS SSD Benchmark pokazuje nadal 1.08, a w programie do aktualizacji widnieje 1.14 i nie da się ponownie rozpocząć aktualizacji. W czym jest problem? Czy to tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 64GB będzie szybsza.

 

 

 

th_297735471_ok_123_550lo.jpg

 

 

 

 

Samo uruchamianie systemu będzie porównywalne z innymi i większymi SSD.

 

Jak nie wyrzuciło błędu, aktualizacja pewnie powiodła się. Odłącz dysk i zamontuj ponownie jak AS SSD Benchmark będzie dalej oszukiwał sprawdź innym softem wersję firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki. Tak zauważyłem, że wersja 64GB są bodajże dwukrotnie szybsza w odczycie i zapisie od 32GB. To chyba wezmę tego Transcenda 64GB, powinien starczyć z zapasem. Bo tańszych 60GB nie warto brać pod uwagę? A SP580 na Marvellu ale TLC warta rozważenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TLC NAND? Wiele nowych SSD ma TLC NAND i koszt 30 zł większy niż w przypadku 64GB Transcenda. A starsza ADATA Premier Pro SP600S3 128GB, która jest na MLC? Gdyby to miało być dla mnie, to bym się nie wahał i drugi raz kupił SP920, bo teraz chyba niczego lepszego się nie dostanie w tej cenie, a tu ma być maksymalnie do 200 zł.

 

Chyba, że namówić kupującego na ADATA SU800 i niewielkie dołożenie i 5 lat gwarancji. Czy to słaby SSD w porównaniu do Transcenda 64GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...