Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tak o

.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem niedawno kupionej przeze mnie karty gtx 1060 msi gaming x plus, większośc gier chodzi mi dokładnie tak jak tego oczekiwałem, lecz dziś zauważyłem coś niepokojącego, zainstalowałem Wiedźmina 3 i chciałem zobaczyć jak mój sprzęt radzi sobie z tą grą ale w pewnym miejscach zauwazylem dosc duze spadki fpsów, wystepowały po prostu ścinki, np moment kiedy jest stałe 60fpsów i zuzycie gpu o 99% ale po odwróceniu kamery w drugą stronę ścinka, uzycie procesora na chwile spada do 70% i po chwili znowu procek dziala w 99% i sa solidne klatki, czy myslicie ze to przez przestarzaly juz procesor ?? jest to i5 4460, na innych takze wymagajacych grach nie mam takich spadków.

 

z góry dzieki za odpowiedz

 

Ja na twoim miejscu bym jeszcze zaczekał. Ta i5 to całkiem jeszcze dobry procesor, szczególnie do karty pokroju gtx 1060.

 

Wstrzymaj się ze zmianą co najmniej do kolejnej generacji po coffee lake. Będzie nowa podstawka swieża płyta i proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chcialbym wiedziec czy te spadki fpsów sa wlasnie przez ten procesor czy to karta jednak nie wyrabia jakims cudem ??

Miałem zestaw 1060 6 GB + i5 4460, żadnych spadków w W3 nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu w wieśku nie powinien ci dobijać do 99% , nawet w novigradzie, może jakis proces w tle ci się załączył typu svhost (update windowsa) masz win7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu w wieśku nie powinien ci dobijać do 99% , nawet w novigradzie, może jakis proces w tle ci się załączył typu svhost (update windowsa) masz win7?

Akurat wieska nie mam ale przez updete Windowsa to samo dzialo mi się w BF1 ;) Wiec wyłączyłem te dziadostwo do aktualizacji w Windowsie i po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Da się włączyć, tylko jest komunikat w panelu, że monitor nie jest zatwierdzony. Migotania nie spotkałem, może coś mrygnęło w jakimś ekranie ładowania, ale nie pamiętam nawet w której grze.  
    • To dobrze, że nie do lasu przy drodze Bo ostatnio jak byłem na święta wielkanocne w Polsce i zrobiliśmy sobie przejażdżkę rowerową tak z 50km z czego spora część to były różne lokalne drogi przez lasy to masakra ile śmieci tam po rowach/poboczach leżało. Już byłem pewny, że w Polsce się poprawiło pod tym względem. W zasadzie to jak sobie przypominam jeszcze kilka lat temu to było lepiej pod tym względem śmiecenia. I tak się zastanawiam co na to ma wpływ i tak jako jedynie przychodzi mi do głowy to kultura ze wschodu czyli z Ukrainy w ostatnich 2 latach ich znacznie przybyło i tam jest normą, że opierdzielasz mac'a, pijesz napój w aucie etc. i sru na pobocze/do lasu po skończonym posiłku przez okno samochodu
    • Cóż rób jak chcesz, ale to grzech używać GPU bez optymalizacji pod obciążeniem, szczególnie, gdy na obniżonych napięciach osiągasz zdecydowanie lepszy perf/wat Korekta krzywej zajmuję chwilę. Ja osobiście nie korzystam z autostartu i wczytywania profili MSI wraz z startem windy. Komp chodzi całymi dniami więc nie miałem problemów z krzywą i profilami na bardzo zimnym gpu podczas ich wczytywania. No, ale dzięki twoim problemom tknęło mnie, aby sprawdzić zachowanie krzywej zaraz po starcie gdy GPU jest wtedy mocno "zimne".
    • Powietrze powinno też ogarnąć, ale z drugiej strony to jest 150 zł dopłaty do AIO. Jak komp na siebie zarabia, a pewnie tak jest, to bym chyba dorzucił. Ewentualnie jak nie AIO, to dwuwieżowe chłodzenie - https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ/ref=sr_1_1?crid=1YA84N2TXWSDP&dib=eyJ2IjoiMSJ9.4uAciGVWBmqNi3BHLwgiV-HKA0g-zY4rQS0CGAE_BROTTiSdh_gkAHz51VmvRKcINTBn6gIsTdOd1tzVzl9lpnXCvi_19H7sv7rnaXqV3lzhdxEBewTh2g0KnBUz3daHe9lgREXsbwVwIuMlfbQxBdD5keT3YaTfsg9lmtejSPDSwdMVhh7Sp17B1JyQHn_Z6vJHQhXYlkGE6qi7v5UqGH8GnWDK_6IFKnhuAEo5e86t3QMbnjy9wg3pMNIy1ENMTEjYtZKweniznpkV1dGpIxo2ZkuZGrGVTLamw383UMA.so868ExCDg1cR0OUjHLsgU4bVHPBJHM_wVpE5iBT6vg&dib_tag=se&keywords=peerless+assassin+120&qid=1713895729&sprefix=pearless+as%2Caps%2C127&sr=8-1
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...