Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MTWK

[Zestaw] 10000zł Gry/M-OC/Brak/Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Link do zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/iTQC9h/

Na komputer liczę około 8000zł + 2000zł monitor (chciałem monitor 4K)

1. Czy wszystko w zestawie będzie ze sobą współgrało? Czy w obudowie zmieści się wszystko itp?

2. Może coś zmienić z zestawu, żeby był bardziej wydajny, ale jednocześnie wystarczył na długie lata.

3. Po kilku miesiącach przypuszczalnie pobawię się w OC, czy Mobo oraz chłodzenie w tym przypadku pozwoli na jakieś przeciętne OC?

4. Jeśli chodzi o monitor, by grać w gry 4K czy ten będzie wystarczający? Budżet niestety mam ograniczony, ew. jako drugi monitor w domu mam jeszcze jakiś 24", który będzie służył do przeglądania fb itp.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nietrafiony monitor. Po pierwsze masz GPU od zielonych i monitor z FreeSync, który działa z czerwonymi (chyba, że coś się zmieniło). Po drugie przemyśl trzy razy to 4K. Ja mam 4K 32" od ponad pół roku i żałuję. GUI w Windows i programach użytkowych jest tak małe, że muszę skalować w górę. Chyba, że masz sokoli wzrok. W grach GPU ledwo dyszy przy tej rozdzielczości i nie ma stałych 60FPS. IMHO to 4k tylko niepotrzebnie podbija cenę, zwłaszcza przy tej przekątnej. Ja bym zamienił na 2K z lepszą matrycę - IPS, albo coś z GSync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD zmień na coś na MLC. Np. Goodram Iridium.

I pamięci najlepiej na Corsaira LPX 3000mhz CL15.

 

Co do płyty to śmiało na niej pokręcisz, ja osobiście wybrałbym coś tańszego. Np. MSI Z270 GAMING PLUS. Ale widać że wybrałeś taką która ma wyglądać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie zakup 6700K, wedug wstępnych informacji dostępność cofee lake zaplanowana jest na 16 września.

8700K 6/12 3,7/4,7ghz ma kosztować ponoć ok. 2000zł. Dzisiaj dowiemy się wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli planujesz streamować, nagrywać, edytować video - rozważ zestaw na R7 1700.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD zmień na coś na MLC. Np. Goodram Iridium.

I pamięci najlepiej na Corsaira LPX 3000mhz CL15.

 

Co do płyty to śmiało na niej pokręcisz, ja osobiście wybrałbym coś tańszego. Np. MSI Z270 GAMING PLUS. Ale widać że wybrałeś taką która ma wyglądać ;)

 

 

Czy takie coś finalnie byłoby dobre? Czy przede wszystkim jak przyjdzie zamówiony sprzęt do mnie do domu będę mógł go złożyć, bez obaw, że np. obudowa za mała, czy karta graficzna na coś nachodzi itp.?

https://www.morele.net/inventory/info/iTQC9h/

Nad moniotorem jeszcze się zastanawiam czy iść w 4K czy bardziej w 2K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie coś finalnie byłoby dobre? Czy przede wszystkim jak przyjdzie zamówiony sprzęt do mnie do domu będę mógł go złożyć, bez obaw, że np. obudowa za mała, czy karta graficzna na coś nachodzi itp.?

https://www.morele.net/inventory/info/iTQC9h/

Nad moniotorem jeszcze się zastanawiam czy iść w 4K czy bardziej w 2K.

 

Odpowie ktos, czy sprzęt jest kompatybilny ze sobą i możliwy do złożenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor weź następcę 6700K, czyli i7-7700K. Czemu chcesz inwestować w nie najnowszą technologię?

 

Płyte główną weź z integrą dzwięku ALC-1220. Może być Gigabyte GA-Z270-Gaming K3

 

Karte graficzną Gigabyte 1080Ti dostaniesz za 3k;

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=298462

 

Obodowe wybrał bym pod tak mocną karte graficzną ciut większą. Zamiast M35 może być Aquarius X70W?

 

Reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...