Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

haste17

Nagłe, chwilowe spadki fps w kazdych grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem

Otóż w każdej grze występują chwilowe spadki fps, nagle robi się z 200 fps do 35, i tak co chwile.

Komputer czyściłem z kurzu, wymieniałem pastę na procesorze.

Sprzęt:

Procesor - AMD-6100 Six Core 3.30GHz (temperatura podczas obciążenia - 40-55, bez obciążenia 35-40)

Karta graficzna - AMD Radeon HD 7800 series 2GB (temperatura podczas obciążenia 60-75, bez obciążenia 50-60)

RAM - 8GB

Dysk - WD10EZEZ-00KUWA0 Ata device

Windows 7

W razie czego podam więcej informacji, które będą potrzebne.

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się z dnia na dzień?

 

Czy przed tymi spadkami coś instalowałeś, aktualizowałeś, zmieniałeś parametry, podkręcałeś itd. ?

 

Trochę wysoka temp. karty graficznej w spoczynku (jak na mój gust)- jaki to dokładnie model karty jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Sprawdź jakie masz Latency programami DPC Latency Checker i/lub LatencyMon.

 

Do tego zainstaluj usługę SetTimerResolutionService z forum.guru3d.com lub odpal programik TimerResolution i ustaw maximum.

 

 

U mnie na Windows 7 mam wysokie latency a na Windows 10 niskie latency przez co na Win 7 mam lagi/spadki fps a na win 10 wszystko hula aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz Latency programami DPC Latency Checker i/lub LatencyMon.

 

Do tego zainstaluj usługę SetTimerResolutionService z forum.guru3d.com lub odpal programik TimerResolution i ustaw maximum.

 

 

U mnie na Windows 7 mam wysokie latency a na Windows 10 niskie latency przez co na Win 7 mam lagi/spadki fps a na win 10 wszystko hula aż miło.

 

TimerResolution - https://scr.hu/23yqdX

 

DPC Latency Checker - https://scr.hu/OyM0jP Średnio jest 100-200, ale nieraz skacze do paru tysięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

TimerResolution - https://scr.hu/23yqdX

 

DPC Latency Checker - https://scr.hu/OyM0jP Średnio jest 100-200, ale nieraz skacze do paru tysięcy

 

No i masz winowajce latency powinno być w okolicy 10/20us czasami max 100us.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się z dnia na dzień?

 

Czy przed tymi spadkami coś instalowałeś, aktualizowałeś, zmieniałeś parametry, podkręcałeś itd. ?

 

Trochę wysoka temp. karty graficznej w spoczynku (jak na mój gust)- jaki to dokładnie model karty jest?

Jak kupiłem ten używany komputer to już spadki były, nic nie instalowałem, aktualizowałem tylko sterowniki od karty graficznej, nic parametrów nie zmieniałem, ani nie podkręcałem.

Model karty to AMD radeon HD 7800 Power color 2GB (screen karty graficznej https://scr.hu/kmDzdy )

 

No i masz winowajce latency powinno być w okolicy 10/20us czasami max 100us.

Czyli to wina windowsa 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Jak kupiłem ten używany komputer to już spadki były, nic nie instalowałem, aktualizowałem tylko sterowniki od karty graficznej, nic parametrów nie zmieniałem, ani nie podkręcałem.

Model karty to AMD radeon HD 7800 Power color 2GB (screen karty graficznej https://scr.hu/kmDzdy )

 

 

Czyli to wina windowsa 7?

 

Nie systemu ale sprzętu, sterownika lub celowego działania Microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie systemu ale sprzętu, sterownika lub celowego działania Microsoftu.

Da się coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Da się coś z tym zrobić ?

 

Wgraj najnowszy bios do płyty głównej i kary graficznej, postaw ponownie system i wgraj najnowsze drivery jak problem nie ustąpi to zainstaluj Windows 10 i sprawdź czy jest ok. U mnie na Windows 7 latency jest w okolicy 10/20us z częstymi skokami do 1200/1700us a na Windows 10 10/20us z bardzo rzadkimi skokami do 90/100us. Sprawdzałem i stwierdziłem ze na Windows 7 jest wadliwy ACPI.sys i nie da się tego naprawić.

 

 

PS: Pamiętaj aby pod UEFI/BIOS było włączone "HPET" High Precision Event Timer a pod Windows pozostawione domyślne ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj najnowszy bios do płyty głównej i kary graficznej, postaw ponownie system i wgraj najnowsze drivery jak problem nie ustąpi to zainstaluj Windows 10 i sprawdź czy jest ok. U mnie na Windows 7 latency jest w okolicy 10/20us z częstymi skokami do 1200/1700us a na Windows 10 10/20us z bardzo rzadkimi skokami do 90/100us. Sprawdzałem i stwierdziłem ze na Windows 7 jest wadliwy ACPI.sys i nie da się tego naprawić.

Bios do płyty głównej i karty graficznej trzeba kupić czy ściągnąć ? (Jestem ciemny w tych tematach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Bios do płyty głównej i karty graficznej trzeba kupić czy ściągnąć ? (Jestem ciemny w tych tematach)

 

Pobrać odpowiedni dla sprzętu, pamietaj że jak wgrasz nieprawidłowy to uszkodzisz sprzęt. Ale najpierw musisz sprawdzić czy aby nie masz już najnowszych biosów. Zawsze możesz zainstalować Windows 10 i przynajmniej wyeliminujesz system jako problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrać odpowiedni dla sprzętu, pamietaj że jak wgrasz nieprawidłowy to uszkodzisz sprzęt. Ale najpierw musisz sprawdzić czy aby nie masz już najnowszych biosów. Zawsze możesz zainstalować Windows 10 i przynajmniej wyeliminujesz system jako problem.

Dobra, jutro spróbuje zaktualizować do windows 10 i zobaczę czy problem nadal będzie.

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem.

 

Kupiłeś używany komputer i od razu problem był - tak twierdzisz.

 

Więc, kupiłeś go razem z dyskiem twardym i zainstalowanym na nim Windowsem 7? - czy jednak użyłeś własnego dysku i instalowałeś system od podstaw?

 

Ja posiadam siódemkę i takich problemów nie notuję - nie wiem jaki sens jest instalować Windows 10, skoro można przeinstalować system obecny (win 7) raz jeszcze, tym bardziej jeśli przybył do Ciebie wraz z zakupionym komputerem.

 

Windows 10 z pewnością będzie generować mnóstwo nowych problemów. Wpierw zacząłbym od przeinstalowania na nowo Windowsa 7, uaktualnieniu wszystkich sterowników i przetestowaniu w grze.

 

Jeśli chodzi o aktualizację biosu - gorąco odradzam, jeśli kompletnie się na tym nie znasz i nie masz doświadczenia - a widzę, że go nie masz. Bardzo łatwo załatwić na amen komputer. Jeśli chcesz podjąć ryzyko, poproś kogoś doświadczonego (szczególnie jeśli chodzi o bios karty - chociaż nie widzę sensu jego zmiany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet płyty nie podałeś, pewnie sekcja zasilania nie wyrabia i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Trochę nie rozumiem.

 

Kupiłeś używany komputer i od razu problem był - tak twierdzisz.

 

Więc, kupiłeś go razem z dyskiem twardym i zainstalowanym na nim Windowsem 7? - czy jednak użyłeś własnego dysku i instalowałeś system od podstaw?

 

Ja posiadam siódemkę i takich problemów nie notuję - nie wiem jaki sens jest instalować Windows 10, skoro można przeinstalować system obecny (win 7) raz jeszcze, tym bardziej jeśli przybył do Ciebie wraz z zakupionym komputerem.

 

Windows 10 z pewnością będzie generować mnóstwo nowych problemów. Wpierw zacząłbym od przeinstalowania na nowo Windowsa 7, uaktualnieniu wszystkich sterowników i przetestowaniu w grze.

 

Jeśli chodzi o aktualizację biosu - gorąco odradzam, jeśli kompletnie się na tym nie znasz i nie masz doświadczenia - a widzę, że go nie masz. Bardzo łatwo załatwić na amen komputer. Jeśli chcesz podjąć ryzyko, poproś kogoś doświadczonego (szczególnie jeśli chodzi o bios karty - chociaż nie widzę sensu jego zmiany).

 

No ja na kilku komputerach miałem problem z wysokim DPC na Windows 7 a na Windows 10 nie ma problemów.

 

 

Odnośnie aktualizacji biosów to jest to zalecane by mieć najnowszy bios a dlaczego bo naprawiają różne błędy które były w starszych rewizjach.

 

Nawet płyty nie podałeś, pewnie sekcja zasilania nie wyrabia i tyle.

 

Sekcja zasilania nie ma nic do wysokiego DPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz clean mema zainstalowanego przypadkiem? Ja w Falloucie spadki do kilku FPS miałem randomowo - okazało się, że ten głupi program czyścił cache co jakiś czas i gra się zawieszała, hehe w sumie taką funkcję spełnia, ale rozwiązali to jakoś kulawo najwyraźniej...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Nie masz clean mema zainstalowanego przypadkiem? Ja w Falloucie spadki do kilku FPS miałem randomowo - okazało się, że ten głupi program czyścił cache co jakiś czas i gra się zawieszała, hehe w sumie taką funkcję spełnia, ale rozwiązali to jakoś kulawo najwyraźniej...:)

 

Ale tu widać co powoduje mu lagi/droppy w fps bo ma opóźnienia w DPC na poziomie 8000/12000us a powinien mieć poniżej 100us a najlepiej w okolicy 20us.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...