Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

paweq17

problem z WIFI 5 Ghz (UPC 120 MB/s)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na wstępie bardzo dziękuję za wszelką pomoc i odpowiedzi.

Przechodząc do sedna - posiadam laptop ASUS z serii X550LNV pracujący na Windowsie 8.1 64bit mający na wyposażeniu kartę WIFI obsługującą pasmo sieci bezprzedowowej 2,4 Ghz do max 40 mb/s.

Problem polega na tym że tylko i wyłącznie na paśmie 5 Ghz jestem w stanie wykorzystać pełną prędkość mojego łącza UPC 120 mb/s.

Z tego powodu dokupiłem kartę zewnętrzną na USB D-Link DWA-171 obsługującą nawet do 433 MB/s bezprzewodowej sieci i ogólnie chwaloną.

Niestety pomimo zainstalowania wszystkich i najnowszych sterowników, wyregulowania ustawień sprzętów oraz zmian kanałów, bandwitch czy wymuszenia 802.11 Mode na 802.11 n/ac (najszybszej) w routerze - na speedtestach prędkości dochodzą maksymalnie do 35 Mb/s ... w porywach w nocy do 40 Mb/s oczywiście mowa o WIFI w paśmie 5 Ghz.

Laptop stoi w tym samym pomieszczeniu w odległości jakiś 2 m od routera Horizon.

 

Dziwne w tym wszystkim jest to, że na telefonach czy tabletach prędkości tej łącza 5 ghz osiągają raz 24 Mb/s a raz 116 mb/s...ale raczej dużo "sprawniej" działa Internet.

na moje oko problem leży albo po stronie laptopa albo tej zewnętrznej karty D-Linka, zresztą sam nie wiem.

 

Używanie Internetu po kablu nie wchodzi w grę.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze aby uzyskać lepsze prędkości zarówno AP jak i karta WiFi muszą spełniać te same parametry. Zacznijmy od Horizona:

 

WiFi: 802.11 a/b/g/n 2.4 GHz & 5 GHz

Czyli już na wstępie widać, że o AC to możemy sobie jedynie pomarzyć (IEEE 802.11). Niestety nie znalazłem info w jakim trybie MIMO pracuje ten sprzęt. Załóżmy że to będzie minimum, czyli 150Mbps. Czyli transfer na poziomie 40MBps jest jak najbardziej poprawny. Zarówno w paśmie 2,4 jak i 5 GHz. Zarówno Asus (jeśli jest karta AW-CB161H) jak i karta DWA-171 pracują w standardzie N z prędkością 150Mbps. I niestety więcej z tym sprzętem nie osiągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności Horizon, nie potrzebne dałeś się wciągnąć w tą ofertę wszystko na jednym urządzeniu, najlepiej by było gdybyś pogadał z operatorem na temat zmiany urządzenia do internetu, jeżeli masz telewizję w UPC to Horizon będzie działał tylko w charakterze dekodera, natomiast do internetu warto się zakręcić za Connect Boxem, będziesz miał wsparcie AC 1200 i wtedy można myśleć już o szybkich transferach po Wi-Fi, inaczej zostaje tylko kabel albo dokupienie własnego routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast nie wyjdzie ci z Connect Boxem to pozostaje kupienie jakiegoś routera z AC (wystarczy 433Mbps, bo i tak sprzęt nie obsłuży więcej - laptop w ogóle, a karta D-Linka ma tylko 433Mbps) i ustawienie go jako Access Pointa. Wystarczy coś z AC750 (N300+AC433) lub ewentualnie AC1200 (N300+AC867).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po "regulacji sygnału" nie ma znaczącej poprawy...tzn teraz jest do 50 MB/s...

 

bez zmiany oferty (mam wyjątkowo korzystną) i stwierdzenia braku awarii nie można zmienić sprzętu. Na dodatek chcą za kolejną nieuzasadnioną wizytę technika 50 zł.

 

Czyli teraz żeby mieć ponad 100 MB/s (potrzebny do pracy) po WIFI muszę dokupić router ? Jaki polecacie ?

 

Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po "regulacji sygnału" nie ma znaczącej poprawy...tzn teraz jest do 50 MB/s...

Jakiej regulacji? Tu się nic nie reguluje...

 

bez zmiany oferty (mam wyjątkowo korzystną) i stwierdzenia braku awarii nie można zmienić sprzętu. Na dodatek chcą za kolejną nieuzasadnioną wizytę technika 50 zł.

Bo wszystko działa tak jak pozwala sprzęt.

 

Czyli teraz żeby mieć ponad 100 MB/s (potrzebny do pracy) po WIFI muszę dokupić router ? Jaki polecacie ?

Niekoniecznie router. Masz dwie opcje.

- Albo karta sieciowa w standardzie N300 (dwie anteny; aktualnie masz N150 i 50Mbps) i powinno być ok 70Mbps.

- Albo kupić router i ustawić go jako Access Point (wyłączyć DHCP, połączyć portami LAN, czasami rouetry mają wbudowaną opcję ustawienia jako Access Point).

 

W drugim przypadku, zakładając że masz te karty na USB z AC, wystarczy router obsługujący AC433.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że Horizon udostępnia 5GHz WiFi AC. Tyle, że trzeba wciąć pod uwagę że sieć 5GHz będzie mieć bliższy zasięg. Horizon nie ma żadnych zewnętrznych anten i na ogół jest wciśnięty gdzieś blisko telewizora, dlatego po stronie PC potrzeba sieciówki która udostępni konkretniejszą antenę niż mini karta autora. Warto również ustawić, któryś z niższych kanałów.

 

2zr2qh2.png

 

Sam korzystam na codzień z neta od UPC 120Mb/s plus właśnie Horizon, w stacjonarce siedzi karta Gigabyte GC-WB867D-I (w środku karta Intel-a) i nigdy nie ma problemu z wyciągnięciem maksimum. Przy czym komp jest po drugiej stronie mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czy autor wątku znajdzie to w swojej konfiguracji. Bo może mówicie o dwóch różnych urządzeniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej regulacji? Tu się nic nie reguluje...

 

regulowali podobno zdalnie podczas rozmowy telefonicznej z wsparciem, potem technik przyjechał wszystko sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...