Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

animatiV

Czego mogę się spodziewać po oddaniu Gigabyte GTX970 na gwarancję?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Około 2,5 roku temu zakupiłem w sklepie EMAG (w tedy Agito) kartę graficzną Gigabyte GTX 970 G1 Gaming.

Oddałem ją na gwarancję opisując następujące problemy:

- Na ekranie widać paski podczas korzystania z bardziej wymagających gier, na początku [od razu po pierwszym uruchomieniu ] tylko w ciemniejszych miejscach lecz teraz są wszędzie. Problem był od razu po zakupie i uruchomieniu karty graficznej. Myślałem że problem zaniknie, że jest to tylko przejściowy błąd i wszystko się uspokoi. [Myślenie laika] W końcu wzrok mi się do tego przyzwyczaił, niestety do tej pory on się bardzo nasilił. Do tego stopnia że granie w gry jest uciążliwe. Pozostało jakieś 1,5 miesiąca Gwarancji producenta. W celu zidentyfikowania problemu kupiłem drugą przejściówkę DVI-VGA lecz problem nie ustąpił a nawet wydajność karty spadła do 10FPS w testach i grach. Zmieniłem na poprzednią i wydajność wróciła. Zmieniłem na inny slot w płycie głównej co również nie dało żadnego efektu. Zmieniłem na zintegrowaną grafikę i problemu nie było, w tym momencie też nie ma.

- Z karty graficznej dochodzą lekkie piski. Zauważyłem że jest to powiązane z występowaniem pasków na ekranie.

- Ostatnio mój komputer miał problem z uzyskaniem sygnału od karty graficznej, automatycznie przełączając się na zintegrowaną. Mój monitor przechodził w stan uśpienia. Po przełączeniu się na zintegrowaną nie było problemu. Dwa razy udało się odpalić kartę po piątym resecie komputera.

 

Przechodząc do rzeczy. Sklep przyjął reklamację i nadał RMA. Grafika została dokładnie zapakowana i wysłana na widniejący adres w liście przewozowym.

 

Czego mogę się spodziewać? Czy grafika zostanie naprawiona, wymieniona na nową lecz taką samą czy wymieniona na inny model? Czy jest szansa że wymienią ją na GTX 1060 6GB która jeszcze nie dawno kosztowała o 200 zł mniej od mojej karty [kupiłem ją za 1549zł].

Ile może trwać reklamacja? Czy będzie wykonywana w serwisie sklepu czy dodatkowo wysyłana do producenta?

Pierwszy raz wysyłam sprzęt o takiej wartości na gwarancję stąd moje pytania.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Specyfikacja komputera: I5-4690K [bez OC], 2x4GB RAM, Zasilacz Seasonic X-650 KM3 Gold, Płyta Główna Asus Z87-A, Obudowa SPC Gladius X60 Pure Black + 5 wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklaną kule mamy?

Pewnie wymienią, jak sie skończyły leżaki magazynowe gtx970 to dostaniesz 1060 6gb, albo jakieś jajca będą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Dostaniesz GTX 1070 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz GTX 1070 :E

Ja bym poniżej gtx 1080Ti nie brał. :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Ja bym poniżej gtx 1080Ti nie brał. :E :E

Ale ja pisałem poważnie :P

GTX 1060 to karta z niższej półki niż GTX 970, ja bym się kłócił :E

Skoro miałem kartę trzecią w kolejności w rodzinie 9xx to chcę również trzecią w rodzinie 1xxx :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisałem poważnie :P

GTX 1060 to karta z niższej półki niż GTX 970, ja bym się kłócił :E

Skoro miałem kartę trzecią w kolejności w rodzinie 9xx to chcę również trzecią w rodzinie 1xxx :lol2:

Chyba tak to nie działa :E

Musi być karta wydajności równej bądź lepszej.

Ja kupę lat temu za 4850 dostałem 5770.

My tu o wymianie, a i tak najpewniej naprawią. :E

Mi wyżej wspomnianego 5770 gigabyte dwa razy naprawiało, aż w końcu sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Agito mam dobre doświadczenia. Zrobili rebranding, ale chyba nie będzie cyrku.

Kart z artefaktami się raczej nie naprawia. Zaproponują ci wymianę i tak jak pisał jedyny poważny komentator powyżej, jeśli nie ma 970, to będą ci chcieli dać coś innego. Teoretycznie powinna to być inna 970, ale jak nie będzie, dostaniesz coś nowszego. Ja bym się kłócił właśnie o 1060 6GB, a jak bedą chcieli dać 1060 3GB, to się buntuj, że ma "mnij ramuw, a ty masz horom curke". Jeśli nie będą mieli 970 i bedą ci chcieli wcisnąć szmelc pokroju 1050ti, zażądaj zwrotu kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Chyba tak to nie działa :E

Musi być karta wydajności równej bądź lepszej.

Nie może być to karta gorsza, ogólnie, chyba nie ma tam mowy o "wydajności" ;)

 

A GTX 970 ma na papierze lepsze parametry, 256 bit, więcej CUDA itd. :E

Ja bym próbował choćby dla zasady :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o szklaną kulę czy tam magiczną :), bardziej rozchodziło mi się aby ktoś z doświadczeniem w gwarancjach mógł by mi poradzić czego mogę się spodziewać. Jak już pisałem, na gwarancję oddaję pierwszy raz i nie wiem co mogę dostać po jej zakończeniu.

 

Na GTX 1070 nawet nie liczę bo to był by cud gdy by mi ją odesłali. GTX 1060 6GB jest bardziej prawdopodobny w tej cenie. Nie ma 970tek w sprzedaży i w magazynach a naprawa może okazać się zbyt trudna, nie opłacalna lub nie możliwa.

 

1080 nie ma takiej możliwości. Nie piszmy głupot.

 

Z Agito mam dobre doświadczenia. Zrobili rebranding, ale chyba nie będzie cyrku.

Kart z artefaktami się raczej nie naprawia. Zaproponują ci wymianę i tak jak pisał jedyny poważny komentator powyżej, jeśli nie ma 970, to będą ci chcieli dać coś innego. Teoretycznie powinna to być inna 970, ale jak nie będzie, dostaniesz coś nowszego. Ja bym się kłócił właśnie o 1060 6GB, a jak bedą chcieli dać 1060 3GB, to się buntuj, że ma "mnij ramuw, a ty masz horom curke". Jeśli nie będą mieli 970 i bedą ci chcieli wcisnąć szmelc pokroju 1050ti, zażądaj zwrotu kasy.

Właśnie tak zrobię. Albo dadzą mi taką samą kartę albo domagam się 1060 6gb. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o szklaną kulę czy tam magiczną :), bardziej rozchodziło mi się aby ktoś z doświadczeniem w gwarancjach mógł by mi poradzić czego mogę się spodziewać. Jak już pisałem, na gwarancję oddaję pierwszy raz i nie wiem co mogę dostać po jej zakończeniu.

 

Na GTX 1070 nawet nie liczę bo to był by cud gdy by mi ją odesłali. GTX 1060 6GB jest bardziej prawdopodobny w tej cenie. Nie ma 970tek w sprzedaży i w magazynach a naprawa może okazać się zbyt trudna, nie opłacalna lub nie możliwa.

 

1080 nie ma takiej możliwości. Nie piszmy głupot.

Z doświadczenia możesz się spodziewać wszystkiego, kartę wymaca sklep/dystrybutor może i nawet dojdzie do producenta. :E GL&HF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w internecie że mogą ją przetrzymywać nawet 2 miesiące. Czy to prawda?

Raczej serwis firmy Gigabyte ma przeciętne opinie w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w internecie że mogą ją przetrzymywać nawet 2 miesiące. Czy to prawda?

Raczej serwis firmy Gigabyte ma przeciętne opinie w internecie.

Jak zaczną świrować to zostaje odwołanie do sądu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bez żartów, to czasem tak jest, że dla kogoś jest ważny jeden konkretny parametr.

ja kiedyś walczyłem z jednym sklepem bo chcieli mi wymienić kamerę na lepszą, ale bez jednej opcji którą moja miała... (a ja akurat z niej ciągle korzystałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak to nie działa :E

 

To zależy czy ktoś się umie bawić czy nie :E

 

Siadł mi GTX 980Ti, teoretycznie mogli by mi wcisnąć 1070 i spadaj Pan na drzewo, ale posłałem na rękojmie pisemko tak złożyłem że oddali pieniądze w wysokości wartości karty na premierę, także poszedłem po 1080Ti do sklepu i praktycznie za darmo wziąłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. O sklepie Agito słyszałem dobrą opinię, także z reklamacją raczej nie powinno być problemu. Co do czasu oczekiwania trzeba być cierpliwym. Karta odesłana do sklepu jest wysyłana na serwis, potem czeka na naprawę a naprawiona wraca do sklepu i dopiero ze sklepu wysyłają do Ciebie.

 

W specyfikacji komputera nie podałeś jaką posiadasz obudowę. Często jest tak, że pakowanie dosyć mocnej karty graficznej do za małej ciasnej obudowy z jednym tylnym wentylatorem jest przyczyną przegrzania i awarii karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. O sklepie Agito słyszałem dobrą opinię, także z reklamacją raczej nie powinno być problemu. Co do czasu oczekiwania trzeba być cierpliwym. Karta odesłana do sklepu jest wysyłana na serwis, potem czeka na naprawę a naprawiona wraca do sklepu i dopiero ze sklepu wysyłają do Ciebie.

 

W specyfikacji komputera nie podałeś jaką posiadasz obudowę. Często jest tak, że pakowanie dosyć mocnej karty graficznej do za małej ciasnej obudowy z jednym tylnym wentylatorem jest przyczyną przegrzania i awarii karty.

 

nie do udowodnienia...

 

 

no i tu jedziemy z gwarancji - a nie rękojmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewaj się zwrotu naprawionej karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja to gwarancja wszystko zależy od producenta. Agito/Emag nic nie ma do tego. Producent może ci nawet odesłać tą samą kartę, z stwierdzeniem o nieznalezieniu usterki. Wtedy lepiej zgłosić niezgodność towaru z umową i po prostu odebrać kaskę. Ogólnie zwykle lepiej się wychodzi na rękojmie niż gwarancji. Dużo krótsze terminy i kasa do ręki jak karta nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorry. można skasować mój post odnośnie tej sytuacji :E

 

Czyli kolega jest zdany na łaskę/nie łaskę gwaranta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewaj się zwrotu naprawionej karty ;)

 

Jak GPU jest klepnięte to raczej spodziewał bym się GTX 1060 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Witam. O sklepie Agito słyszałem dobrą opinię, także z reklamacją raczej nie powinno być problemu. Co do czasu oczekiwania trzeba być cierpliwym. Karta odesłana do sklepu jest wysyłana na serwis, potem czeka na naprawę a naprawiona wraca do sklepu i dopiero ze sklepu wysyłają do Ciebie.

 

W specyfikacji komputera nie podałeś jaką posiadasz obudowę. Często jest tak, że pakowanie dosyć mocnej karty graficznej do za małej ciasnej obudowy z jednym tylnym wentylatorem jest przyczyną przegrzania i awarii karty.

 

Obudowa to SilentiumPC Gladius X60 Pure Black - gdzie mam zamontowane pięć wentylatorów. 1- Góra 1- Dół 1- Tył 2- Przód. Karta miała jeszcze sporo miejsca w obudowie.

 

Gwarancja to gwarancja wszystko zależy od producenta. Agito/Emag nic nie ma do tego. Producent może ci nawet odesłać tą samą kartę, z stwierdzeniem o nieznalezieniu usterki. Wtedy lepiej zgłosić niezgodność towaru z umową i po prostu odebrać kaskę. Ogólnie zwykle lepiej się wychodzi na rękojmie niż gwarancji. Dużo krótsze terminy i kasa do ręki jak karta nie działa.

 

Tyle że już sporo czasu minęło od zakupu więc raczej rękojmia odpada.

 

Jak GPU jest klepnięte to raczej spodziewał bym się GTX 1060 ;)

Mam wielką nadzieję że tak się stanie lecz ile to może potrwać... Czytałem na stronie Emag że mają 3 dni na wpisanie paczki do systemu i powiadomienie mnie o tym, więc jeszcze jutro mają czas (paczka doszła w piątek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny sklep i karta, bo 280x, ale za każdym razem (4? 5 razy?) przysyłali naprawioną. To znaczy, tak mówili, ale nie naprawiali i w końcu poszła na rękojmię z żądaniem zwrotu kasy. Naprawa karty jest w porządku z punktu widzenia prawa, a nikt nie biznesu w tym, byś dostał nową grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale karta producenta Gigabyte? Pamiętaj że jestem w takiej sytuacji gdzie już jest bardzo mało lub po prostu nie ma takiej grafiki w sklepach czy w magazynach. Więc naprawa może być utrudniona. Oby tylko potrwało to jak najkrócej i pomyślnie żeby znowu coś się nie popsuło za parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma w sklepach to nie znaczy ze serwisy nie mają refurbished ( czyli odnowione i doprowadzone do stanu - zgodne z umową ) Jesteś skazany na serwis gigabyte a nie na sklep. Możesz dostać inną używaną kartę ( sprawną ) - zgodną z umową - takie prawo mają serwisy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...