Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotrek1995312

Problem z zużyciem GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj kupiłem nową kartę graficzną, jaką jest msi gtx 1050ti gaming 4g (bez x). Problem polega na tym, co jest wskazane w temacie, czy na niskim zużyciu gpu np w grze Playerunknown battleground. Przez większość czasu utrzymuje się w okolicach 50-70, skacze czasami do 80-90, ale potrafi spaśc nawet do, UWAGA, 10%, przez co mam 5-10 fpsów wtedy. Zasilacz to Antec vp 500 pc. Nie mam pojęcia, co może być tego przyczyną, dlatego liczę na szybką pomoc. Temperatura zarejestrowana w msi afterburner wynosi max tak 62 stopnie. Dodam, iż przy użyciu 10% gpu, spadało napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu procesor Ci ogranicza? Ściągnij MSI AF i zobacz zużycie proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużycie procka od 90 do 96%, często jest też 70-80. Procek to i5 3350p, więc wątpię, aby w taki sposób ograniczał tą kartę. A na pewno nie do 10% użycia. Przed chwilą sprawdziłęm cs:go, użycie gpu wynosi 20-30% !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w CS będzie niskie zużycie GPU na pascalach, sprawdź najlepiej zużycie obu komponentów we Wiedźminie, albo GR Wildlands, albo innej bardziej wymagającej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na maxymalnych detalach? I czego zużycie cepa czy grafiki? Ja na przykład na gtx 1060 w BF3 mam 50-70% zużycia grafiki i około 100-120fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BF 3 zużycie jest normalne 80 min/95 max %, żadnych spadków fpsów itd. Zużycie procka 70-85%. Na maksymalnych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek Ci nie ogranicza tylko grafika nie ma potrzeby więcej z siebie dawać, u mnie w BF3 jest tak samo, choć Playerunknown battleground ma większy narzut na procek, co zapewne jest przyczyną, jeśli tak faktycznie jest to spróbuj zmniejszyć zasięg renderowania obrazu, i zobacz czy problem sie rozwiąże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...