Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

milanixxx

Synology DS216 i dostęp z zewnątrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam w firmie Synology DS216. Podpięty jest po kablu do routera, jak i 2 inne kompy i stamtąd mam do niego dostęp. Potrzebuje mieć do niego dostęp również z domu. I pytanie jak to zrobić?;) Coś mi tam się nawet częściowo udało jakąś aplikacją od Synology, ale ona zaczęła mapować mi pliki na dysku w PC z domu, a nie do końca o to mi chodziło. Chce po prostu wejść na tego NASa jak na normalny dysk. Czy zrobić to za pomocą VPN, czy jakoś inaczej? Dzięki za podpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie tunel VPN zapewni bezpieczeństwo, bo chyba nie zamierzasz otwierać zasobu dla internetu? Jeśli "Chce po prostu wejść na tego NASa jak na normalny dysk" to tylko VPN.

Jak podejść? Widzę że googlować umiesz, ale czy masz jakieś większe doświadczenie w IT? Bo jeśli nie, to lepiej to komuś zlecić niż samemu coś źle zrobić. Chociaż postawienie OpenVPN na Linuxie wcale trudne nie jest. Zobacz co napisałem w tym poście Sieć-VPN-w-małej-firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam rade, bardziej chodziło mi czy VPN czy jakieś inne ciekawe sposoby są. Widzę, że VPN. Poszukam, poczytam i z tym powalczę. Dane oczywiście są tylko dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam rade, bardziej chodziło mi czy VPN czy jakieś inne ciekawe sposoby są. Widzę, że VPN. Poszukam, poczytam i z tym powalczę. Dane oczywiście są tylko dla mnie.

Na Synology masz przeciez serwer VPN - wystarczy go zainstalować i skonfigurować. Jest jeszcze kwestia IP (stałe/zmienne, zewn/wewn) - ale to załatwisz przy pomocy ddns/quickconnect. Wszystko jest w NASie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...