Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

olaboga4

Wybór obudowy ~400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam składać PC do grania w granicach 5000zł (cena max. za samą jednostkę). Chciałbym zacząć od wyboru obudowy. Chciałbym żeby była możliwie cicha. Budżet około 400zł. Proszę o sugestie co do marki, budowy lub o konkretne propozycje. Proszę też opinie o tym Cougarze. Recenzje ma pochlebną:

 

http://www.komputronik.pl/product/274224/cougar-challenger.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widząc na foto i czytając dane (rozsądne wymiary, oraz przód wentylatory 1x20fi przód i 1x12fi tył w standardzie) wygląda na całkiem przyzwoitą co do utrzymania temperatury pracy podzespołów, jednak nie ma wzmianki o wyciszeniu od wewnątrz matami wygłuszającymi.

 

Wyciszone obudowy ktore znam to;

- Corsair 330R i 330R Titanium

- Fractal R5 różne wersje

- Silentium Pc Pax M70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olaboga4 Cougar Challenger to typowa obudowa dla graczy, ale poza tym nie polecałbym jej. Po 1-sze piszesz o ciszy, a ona do cichych konstrukcji nie należy, Dwa brak filtru na górze. W cenie do 400 zł polecałbym jeśli zakupu dokonujesz w komputroniku Fractal Design Define S - Window, ewentualnie NZXT S340. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obudowa ma być pod chłodzenie powietrzem albo AIO to moim zdaniem lepszym wyborem od Define S będzie Define C lub Define Mini C. Do powietrza/AIO nie jest potrzebne aż tyle miejsca ile oferuje Define S, a ponadto zyskujemy "piwnicę" na zasilacz i dyski oraz możliwość ofiltrowania góry obudowy w razie potrzeby. Tracimy za to jedno miejsce na dysk 3,5" (3 kontra 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jeden karty zdecydowanie bym polecał define mini C, płyta matx. Wejdzie zarówno duże AC jak i aio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Chyba bym wolał obudowę średniej wielkości. Jedyne co mogę ocenić to jej wygląd. Chciałbym żeby ładnie wyglądała pod biurkiem. Cougar Challanger był przesadzony, ale coś mnie casualowego bym chciał, a jednocześnie żeby nie było tandetne i względnie dobrze wyciszone. Nie dodałem wcześniej że zależałoby mi też na oknie w obudowie.

 

Podobają mi się produkty firmy NZXT. Za zaproponowanych powyżej podoba mi się jedynie: Obudowa Nzxt S340 - USB 3.0 - czarny z oknem

 

Czy możecie mi polecić firmy na które warto zwrócić uwagę i powiedzieć na jakiej podstawie oceniacie czy obudowa będzie głośna czy nie skoro domyślnie szukam takiej z matami wygłuszającymi? Chciałbym posiadać możliwość zainstalowania napędu optycznego. Wiem, że w niektórych modelach nie jest to przewidziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź phanteksa enthoo pro m, albo p400S w wersji TG. Od NZXT jest s340 elite, a niedługo fractal wypuści wersję TG define C. Edit: 5,25 ma tylko enthoo pro m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Chyba bym wolał obudowę średniej wielkości. Jedyne co mogę ocenić to jej wygląd. Chciałbym żeby ładnie wyglądała pod biurkiem. Cougar Challanger był przesadzony, ale coś mnie casualowego bym chciał, a jednocześnie żeby nie było tandetne i względnie dobrze wyciszone. Nie dodałem wcześniej że zależałoby mi też na oknie w obudowie.

 

Podobają mi się produkty firmy NZXT. Za zaproponowanych powyżej podoba mi się jedynie: Obudowa Nzxt S340 - USB 3.0 - czarny z oknem

 

Czy możecie mi polecić firmy na które warto zwrócić uwagę i powiedzieć na jakiej podstawie oceniacie czy obudowa będzie głośna czy nie skoro domyślnie szukam takiej z matami wygłuszającymi? Chciałbym posiadać możliwość zainstalowania napędu optycznego. Wiem, że w niektórych modelach nie jest to przewidziane.

to, czy obudowa będzie głośna, zależy od tego, co do niej włożysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź phanteksa enthoo pro m, albo p400S w wersji TG. Od NZXT jest s340 elite, a niedługo fractal wypuści wersję TG define C. Edit: 5,25 ma tylko enthoo pro m.

Dzięki. Po dłuższym researchu doszedłem faktycznie rozważam Obudowa PHANTEKS Enthoo Pro M Tempered Glass Edition (PH-ES515PTG_BK), ale również Obudowa be quiet! Pure Base 600 Window Black.

Co do Enthoo to widzę sporo komentarzy o różnych niedoróbkach. Ogólnie skłaniam się bardziej ku be quiet!. Co sądzisz?

 

to, czy obudowa będzie głośna, zależy od tego, co do niej włożysz...

Zdaję sobie z tego sprawę, ale te same komponenty w lepiej wyciszonej obudowie będą pracowały ciszej, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze będzie ciszej, bo często wyciszone obudowy mają uwalony airflow, co podnosi temperatury i z wentylatorami na auto jest porównywalnie. Co do obudowy to skłaniałbym się ku enthoo pro m/p400s w wersjach TG. Be quiet ma starszą konstrukcję (brak piwnicy, klatki 3,5 na froncie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze będzie ciszej, bo często wyciszone obudowy mają uwalony airflow, co podnosi temperatury i z wentylatorami na auto jest porównywalnie. Co do obudowy to skłaniałbym się ku enthoo pro m/p400s w wersjach TG. Be quiet ma starszą konstrukcję (brak piwnicy, klatki 3,5 na froncie).

 

Co do piwnicy braku piwnicy to faktycznie minus dla be quite!, brak klatki 3,5 na froncie nie jest dla mnie problemem. Martwi mnie natomiast spora ilość negatywnych komentarzy co do jakości wykonania i spasowania Enthoo Pro. Widzę sporo komentarzy że można trafić na gorzej wykonaną sztukę, co nie powinno mieć miejsca w obudowie z takiego przedziału cenowego. Z tego powodu jeszcze się zastanawiam którą z nich brać. Czy be quite! ma Twoim zdaniem jakieś czynniki które ją dyskwalifikują w Twoich oczach? Podkreślam, że jestem laikiem i sprzęt składam że pograć sobie w parę nowych tytułów. Nie będą to zastosowania profesjonalne = jeden, góra dwa dyski, jedna karta graficzna, chłodzenie powietrzem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...