Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

glove

TV bez smart + NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się do Was z prośbą o poradę.

Posiadam TV Samsunga bez smarta. Chciałbym sobie ułatwić życie i nie biegać więcej z pendrive'm aby móc obejrzeć film. Chodzi o filmy w 1080p zazwyczaj mkv.

I tu zrodził mi się pomysł aby zakupić pierwszego NASa, ale nie wiem co wybrać.

 

Chciałbym aby spełniał on kilka funkcji:

1. Podłączenie do TV - czy najlepiej kupić coś w rodzaju Qnap 253A i podłączyć TV i NASa po HDMI? Kupić tańszego NASa i do tego jakiegoś TV Boxa? Czy może jest możliwość podpięcia TV i NASa przez USB i możliwe byłoby odpalanie filmów przez TV jako USB device?

2. Pobieranie plików - korzystam z NoPremium i Jdownloadera, czy jest możliwe aby wrzucać pliki do ściągania i zostawić sobie NASa na noc a on sobie ładnie wszystko pościąga?

3. Dostęp do plików - tu sprawa najprostsza, chciałbym aby mieć dostęp do plików z kompa, laptopa i TV.

 

Nie mam jakichś szczególnych upodobań co do producenta, czy to Qnap, Synology, Asustor...

Chciałbym aby działał płynnie i bezproblemowo.

 

Czy w ogóle jest to możliwe? ;)

 

Póki co brałem pod uwagę Qnap tas-168/268 ale znalazłem opinie, że ma problemy z płynnością działania oraz jak wspomniałem wcześniej 253A, dość droga opcja ale jeśli najlepsza to czemu nie.

Skupiłem się na tych bo mają HDMI, ale jeśli inne opcje są lepsze lub równie dobre to jestem otwarty na różne rozwiązania.

 

Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś pomyśleć o jakiejś małej jednostce PC z której podasz sygnał po HDMI.

Jeśli nie chcesz inwestować w system operacyjny to KODI załatwi chyba wszystkie kwestie, które wymieniałeś. Nie wiem jak chodzi klient torrentowy, nie sprawdzałem- niemniej z tego co widzę jest zaimplementowany.

 

Co do hardware to szukałbym czegoś takiego:

 

2001054975kxs1f.jpeg

 

albo takiego

 

20170611_185311vnuqx.jpg

 

albo takiego (niestety VISION jest już trudny do dostania)

 

img_2386-25xbpj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda obsługa serwisów typu Nopremium w QTS od QNapa czy DSM od Synology. Też pytanie jak chcesz to obsługiwać, pilot, klawiatura i mysz? A może smartfon?

 

Połączenie po HDMI jest najwydajniejsze, ale miałem podobne dylematy kiedyś jak Ty. Mam jeden telewizor, który też nie ma smarta i też tam chciałem oglądać filmy ;) Do tego celu złożyłem komputer, który leży pod głównym telewizorem. Nie patyczkowałem się i wsadziłem go w tanią obudowę i leży sobie wygodnie:

 

bGrUATb.png

 

Mam tam Windowsa + Plexa, który mi kataloguje filmy. Jak chce to na głównym TV albo sobie podłączam przez HDMI albo wygodniej (SMART TV) odpalam aplikacje PLEXA i mi strumieniuje filmy bezprzewodowo na telewizor. Na drugim telewizorze w sypialni zakupiłem Chromecasta i te same filmy sobie puszczam przez aplikacje telefonie na ten właśnie telewizor. Nic nie nosze, nic nie przepinam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 3 do zrobienia tym TV BOX MXQ PRO S905x z allegro, 2 to tylko jakiś NAS lub lapkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobno urządzenie NAS do ściągania filmów a osobno urządzenie do ich odtwarzania z NASa (RaspberyPI 2 w obudowie z systemem LibreELEC) które podłączone jest do drugiego wejścia HDMI w moim stareńkim Panasonicu. Wszystkie ripy bluray na mkv na h264 lecą bez problemu, tylko z h265 FullHD (na razie o wiele rzadsze) są problemy. NAS to Debian na Dell FX160. Wcześniej miałem BananaPI ale sprzedałem bo miniPC to bardziej eleganckie rozwiązanie. Ludzie zamiast Debiana instalują OpenMediaVault czyli typowy NAS ale ja znam linuksa i nie potrzebny mi interfejs graficzny.

 

Oczywiście możesz też kupić gotowce czyli jakiegoś Qnapa jako NAS i np. FBOX 3 jako odtwarzacz multimedialny który podłączysz do telewizora. Wszystko to kwestia gotówki lub twoich umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...