Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dezyderiusz

Radeon RX 560 2gb Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy, więc jeśli piszę w niewłaściwym miejscu, proszę mnie upomnieć.

 

Mam mały problem. Zakupiłem nową kartę graficzną (Radeon RX 560 2gb) z myślą wykorzystania jej do gier. Zamontowałem, zainstalowałem sterowniki, odpaliłem BF1, fps maksymalnie dochodzą do 25.

Próbowałem przeinstalować sterowniki z wykorzystaniem programu DDU, co nie pomogło. Słabo się na tym znam, więc więcej pomysłów, co mogę zrobić, nie miałem.

Podobnie dzieje się gdy odpalam mniej wymagającego BF4. Max 40 klatek, w bardziej obciążających momentach gry spada do 25-30.

 

Mój sprzęt to:

 

Procesor: AMD A10-7800

Płyta główna: MSI A88XM-E35 V2

Karta graficzna: Radeon RX 560 2gb

RAM: 8gb DDR3 1600MHz

 

Z tego co wyczytałem w sieci to ludzie podkręcają karty, aby osiągnąć większą wydajność.

Ale sprawdzając w GPU-Z jak działa karta pokazuje mi, że podczas gry CORE CLOCK dochodzi do max. 640MHz, MEMORY CLOCK max. 875MHz. Ustawiona jest na 1300MHz/1750MHz.

Czy to znaczy, że karta do końca nie wykorzystuje swojego potencjału, czy możliwe, że procesor nie daje rady?

 

Proszę o pomoc i wyrozumiałość, jeżeli piszę nie tu gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to po prostu masz słaby procesor do tych gier dlatego tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakiś eco mode ustawiony czy coś i dlatego szybciej nie działa, albo brak mocy w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, tylko nie mam pojęcia gdzie, bądź w jaki sposób mogę to sprawdzić. Bo tak jak pisałem wcześniej, taktowanie dochodzi dokładnie do podanych wartości i ani MHz więcej. Jakieś pomysły?

 

A zasilacz z tego co wiem, nie należy do najsłabszych, 500W. Więcej o nim nie wiem, jeśli to pomoże to mogę jutro otworzyć kompa i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za słaby procek

GTX 960 spokojnie robi 60FPS na ustawieniach medium a na filmiku jest low

 

Dla pewności Masz podpięty monitor pod 560?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji znajdę jakiś dobry procesor do tej płyty głównej?

 

Tak monitor jest podpięty pod 560.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie minely 2 tygodnie od zakupu to zwroc ja i bierz gtx'a 1050, twoj proc to nie demon predkosci do tego pogorszyles sprawe parując go z radeonem..

w BFa 1 raczej komfortowo nie pograsz, ta gra ostatnio dostala jakas aktualizacja ktora mocno pogorszyla wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że to ma znaczenie, a czytając testy pomiędzy 1050, a rx 560, stwierdziłem, że drugi będzie lepszy.

 

Niestety kupiłem ją trochę wcześniej niż 2 tygodnie temu.

 

Nie, to nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 jest minimalnie szybszy od rx'a 560, co prawda przy twoim procesorze duzej roznicy pomiedzy tymi kartami by nie bylo, ale za to bys mial wyzszy minimalny FPS.

zmiana ustawien nic nie daje bo procesor jest za slaby do tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepszego procesora na tą platformę nie kupisz niestety  Ja sprzedałbym obecny procek, płyte i kupił np. i3 na lga 1150(np.i3 4130, 4150) i jakaś płytę h81m (CPU+MOBO +-400PLN Możliwość wsadzenia w przyszłości dużo wydajniejszego procka). Ostatecznie coś na lga 1155 np i5 (2400, 2500) i jakaś najtańsza sensowna płyta na H61M (większe ryzyko że padnie bo jest już trochę stara. CPU+MOBO +-450PLN) 

Ram będzie pasować z tego kompa 

tańszych zestawów nie opłaca się kupować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal GPU-Z, włącz w nim render test i przejdź na zakładkę sensors, sprawdź czy GPU Load masz 99% - jeśli tak , to znaczy , że w tych BF-ach nie karta a procesor cię ogranicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na rx 460 czyli w zasadzie pododbne gpu gram w bf1 w full hd medium stale 60 fps bez problemu. W bf1 pomoże załączenie dx12 ale generalnie ten procesor jest słabiutki. Ja mam spadki fps nawet na i5 w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie oszukiwac masz bardzo ale to bardzo slaby procesor i dlatego tak to wyglada.sprzedaj swoja plyte i procka + dolozenie paru groszy i bedzie niebo a ziemia czyli kupic i5 2500(200pln) + plyta glowna (150pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to i5 2500 też nie jest powalająco wydajny. Czy to jest pewne, że nie będzie tego samego problemu? Wiadomo, nie chcę wydawać kolejnych pieniędzy na płytę i procesor jeżeli różnica będzie znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500 jest wyraznie wydajniejszy od twojego procesora, tutaj nie ma tematu.

ta i5tka z tym rxem 560 w BF1 na srednich 1080p powinna dac rade wygenerowac te 50-60klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. W takim razie czym powinienem się sugerować przy doborze płyty głównej. Prócz tego, iż wiem, że potrzebny jest socket lga 1155?

 

I oczywiście chciałbym, aby wyszło mnie to jak najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, potrzebujesz plyty pod 1155.

poszukaj jakiejs markowej pod h61 do 150zl napewno znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 jest minimalnie szybszy od rx'a 560, co prawda przy twoim procesorze duzej roznicy pomiedzy tymi kartami by nie bylo, ale za to bys mial wyzszy minimalny FPS.

zmiana ustawien nic nie daje bo procesor jest za slaby do tej karty.

gtx1050 jest znacznie szybszy od tego rxa, zwlaszcza przy tak slabym procku i nienaprawionym od wielu lat narzucie sterownika na cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj 1050 jest troszkę lepszy od rx 560, ale zdarzają się gry takie jak Ghost Recon: Wildlands gdzie gtx wyprzedza RX 560 aż o 10fps. To nie jedyna gra bo podobnie jest w Dishonored 2 czy też Forza Horizon 3 tylko tu jest już mniejsza przewaga ale i tak wynosząca +5 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...