Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomol012

Optymalizacja szybkości wydruku dużych plików

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam kwestię z gatunku R&D. Drukujemy w firmie pliki, które mocno rosną na drukarce (około 5-krotnie, np. PDF, 55 stron, 50 MB na dysku ma 229 MB na drukarce). To dlatego, że w PDFie są zawarte bardzo małe znaki, które muszą zostać precyzyjnie wydrukowane. Są one w postaci specjalnej czcionki. Drukujemy na sterownikach PostScript, gdyż PCL nie oddaje precyzyjnie tego fontu.

 

Problem polega na tym, że każda kartka drukuje się długo - około 40 sekund (drukarka OKI MC361).

 

I teraz do rzeczy: zaobserwowałem ostatnio, że jeśli w drukarce zabraknie papieru lub skończy się toner, to w okienku "Zobacz co jest drukowane" dokument jest dalej przetwarzany po czym po wymianie toneru lub dołożeniu papieru wydruk jest błyskawiczny (tak jak najzwyczajniejsza kartka z tekstem). W związku z tym powstał pomysł żeby w jakiś sposób wstrzymać wydruk aż do momentu jak dokument zostanie zbuforowany i dopiero wtedy przesłać go na drukarkę żeby wydrukował się szybko. Dzięki temu wydruk dużych dokumentów na samej drukarce trwałby szybciej i drukarka nie byłaby zajęta np. na godzinę.

 

Teraz pytanie: to buforowanie odbywa się na komputerze czy na drukarce? Wiem już że nie wystarczy wypiąć komputera z sieci, bo wtedy pojawia się błąd wydruku i nawet jeśli coś jest przetwarzane po stronie komputera to po podłączeniu z powrotem długo trwa przesyłanie. Więc trzeba by jakoś zaimitować na drukarce sytuację braku tonera lub papieru ale w taki sposób żeby drukarka mogła w międzyczasie drukować inne, pojedyncze pliki. Czy takie coś jest wykonalne? :)

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonwertujcie jakiś plik z PDF do PS i spróbujcie taki plik wysłać na drukarkę. Zobaczycie czy to wina szybkości transmisji (jakim interfejsem się komunikujecie z drukarką) czy drukarki czy komputera (jeśli tylko śmignie).

Biorąc pod uwagę wielkość danych problemem może być samo przesyłanie - interfejs sieciowy w drukarkach z reguły jest 100Mb/s, czyli w sekundzie maksymalnie przerzucisz 12,5MB.. USB to też 2.0, nie 3. A strona oki po specyfikację odsyła mnie do instrukcji, gdzie całej nie chcę pobierać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przesyłanie PS nic nie daje (próbowałem komendy copy w wierszu polecenie) - czas wydruku niemal identyczny.

Drukarka jest wpięta do sieci.

Wielokrotnie próbowaliśmy też po USB, ale nie ma przyspieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże zaznaczenie we Właściwościach Drukarki -> karta Zaawansowane -> Rozpocznij drukowanie po umieszczeniu w buforze ostatniej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło, ale w ten sposób doszedłem do tego, że nie tylko przetwarzanie ale i przesyłanie dokumentu trwa długo. Do dlatego, że po zbuforowaniu całego dokumentu po stronie komputera rozpoczyna się przesyłanie, które zajmuje ok 30 sekund per strona.

 

Czy da się zatem przyspieszyć ten przesył (podłączenie po USB nie pomagało)?

Drukarka jest w sieci po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...