Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dso94

[Zestaw] 4700zł Gry/M-OC/Moc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc i ocenę.

 

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=178320

 

Oto zestaw jaki chciałbym kupić. Mam pytanie odnośnie GPU, a mianowicie czy takie będzie odpowiednie i pasujące do reszty zestawu?

 

Posiadam części z poprzedniego komputera: Chieftec CTG-500-80P 500W 80+, dysk HDD (1TB) SATA III, dysk SSD (128GB) SATA III,

obudowa Modecom a30 + modecom cr-108:

 

https://www.emag.pl/obudowa-logic-a30-400w-pl-1049943-at-a303-10-log400a-0002/pd/DD9LKMBBM/

 

I pytanie czy wszystko się do niej zmieści?

 

I ostatnie pytanie, poczekać jeszcze trochę, zważywszy na premiery nowych CPU, czy jednak cena raczej za wiele się nie zmieni?

 

Wszelkie uwagi i propozycje mile widziane.

 

Poprawione, dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszyk w porządku, ale do tego zestawu obudowa do wymiany i to koniecznie https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m35-spc128-707485/

Co do coffee, to zależy jakie masz oczekiwania. Ceny mają być rozsądne jak na intela. W i5-8400/8600K powinieneś się wstrzelić w tym budżecie,

ale jeśli myślisz o I7-8700K, to będzie trzeba sporo dokładać :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc. Wszystkie rady wprowadzę w czyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem ten zasilacz powinien poradzić sobie gdybym zaczoł podkręcać procesor? A jaką kartę graficzną polecacie? Oczywiście w granicy rozsądku(cena do 2,5 tys), mam tu na myśli gtx 1080 tylko nie wiem, który byłby najbardziej odpowiedni czy może najbardziej wydajny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc.

Nie chcę przeciągać niepotrzebnie ale znajomy znajomego mówił że na zimę karty graficzne mają stanieć nawet o 1000 zł. Prawda to? Słyszeliście o czymś takim, bo jak dla mnie to zanosi się na odwrotną sytuację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś cena spadnie, ale jak szybko tego Ci nie powiem. Krypto ciągle opłacalne więc hype się utrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze, ale mimo wszystko bym celował w jakąś okazję 1080, zawsze te 2-3 stówki w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie uciekła mi jedna wczoraj, czym jestem zrozpaczony.

Jedyna strona na której spodobałem się ze znacznymi promocjami to Morele.

A jeżeli pojawiłaby się to brać najlepiej z Zotaca, Palita, MSI... Polecasz może jeszcze jakiś producentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne modele, Zotac Zotacowi nie równy itd, to samo się tyczy innych producentów.

Głównie się patrzy na kulturę pracy bo wydajnościowo wszystkie te karty są podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna przydatna rada, dziękuje. Cóż poczekam i zobaczę może coś się pojawi na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...