Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

duniek

jakaś tam rzeźba 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule

 

składam powoli w wolnym czasie z wykorzystaniem czesci ktore mam w domu

 

specs

2x e5-4660v3 QS razem 28cores/56threads

8x16gb micron ecc-r quad channel

asus z10pe-d8 ws

gtx1080 (narazie jedna ale moze bedą dwie lub trzy)

psu fractal r3 1000 lub ax760/860W

buda ld pc-v7

dyski nie wiem jeszcze ale 6-8x 500GB samsung evo 850 i 8x 3tb wd green

 

chłodzenie

ek supremacy na cpu

na ram zalozone alumionowe radiaory z blokow mipsa (bedą bloki monarch X2 albo radiatory -(czarne/zlote - musze przemyslec)

ek full 1080 phoenix fullcover

aquacomputer airplex revo420/360 na top

aplachool ut60 280 na front

złaczki chyba xspc 10/16

weze białe

wentyle noiseblocker 140mm

 

Obodowa oczywscie nie miała otworow pod dystanse pod duze plyty ssi-eeb (max co wchodzi domyślnie to zwykla atx/eatx), buda jest full alu wiec zrobienie dodaktowych otworow poszlo szybko

 

tn_img_4030a2q5q.jpg

tn_ff1fps46.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te dwie chłodnice wystarczą do 2-3 1080tek ? :P buda niby duża, niby pod LC a tak na prawdę to gówno mieści :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, piękny set. Potężny build ale tak jak piszą moi przedmówcy. Buda ciasna, zasilacz jak na 2-3 gtx 1080 i całą resztę to i 1kW może być na styk. Chłodnice to tylko na front i top chyba, że coś poza budą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie panowie

 

1350W platimax w zapasie siedzi

 

ale raczej nie bede podpinał 3

 

dwie stykną do tego kompa

 

3 bedą w innym

chociaz nie wiem czy jest sens bo bede miał 4-way 980 niedlugo na blokach :E

 

tak czy inaczej rzezby ciąg dalszy

 

bylem przekonany ze dystanse mocujące do blokow ek pasują rownoczesnie do 115x jak i 2011

 

gwinty sie zgadzaja ale te pod 115x są troche wyzsze wiec blok był z 5mm nad powierzchną CPU

 

oczywiscie moglem zamowic 8 srubek lga2011 EK special - za 60zł + pewnie wysylka 30, ale bez jaj - nie dam 100zł za 8 srubek :E

 

rozstawilem pro tool set

tn_img_407609u40.jpg

 

chwila roboty i done (dla porownania ta złota srubka to org dedykowana od EK do LGA2011)

 

tn_img_40754iuna.jpg

 

 

nie wyglada, ale po pierwsze dziala, po drugie i tak nie bedzie widac tych srub pod duzą nakretką EK, po trzecie - darmowo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś wygląda głupio, ale działa, to znaczy, że nie jest głupie :E zresztą, w końcu temat to "rzeźba" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne śruby do LGA2011 to 4.50 zł za set

http://www.angela.pl/p11275,phobya-cpu-screw-kit-socket-2011-4-pcs-black.html

Jak bierzesz złączki czy płyn do LC ze sklepu czy cokolwiek innego warto to zgarnąć

chociaż patent jaki zastosowałeś też działa.

 

Będą węże czy rurki akrylowe w loop ?

 

Co do 3WAY lub 4WAY SLI GTX1080 to szkoda na to nerwów,stery skopane,olej to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jakby siadły na dlugosc to czas oczekiwnia 5 dni

a akurat mialem chwile to wyrzezbilem :E

 

chcialem jeszcse kropelką podkleić nakretki ale kontra wystarcza

 

białe weze 10/16 bo takie mam - 2-3m nowego i jakies kawałki - wstepnie patrzylem na kawalki i moze nawet uda sie wykorzystac

 

co do 3way, wiem ze nie bede miał przewagi na 2-way ale mam 3x monitory dell up2715K (5K) (2x DP kazdy) i nie da sie inaczej podlaczyc jak na 3-way (oczywiscie w surround)

 

bo normalnie to mozna wziac tanią quadro NVS 510 i podlaczyc kazdy jako osobny monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie dosyć restrykcyjny loop przy dwu blokach CPU i trzech GPU plus pozostałe elementy LC,

mocna pompa potrzebna a najlepiej turbo loop.

 

Te dwie chłodnice 420+280 mm bez mocnego nawiewu niewiele tu zdziałają w stresie...będzie gorąco,

to przy TRI SLI GTX1080 +2x Xeon E5-4660 V3 set z poborem mocy ponad 700W przy full load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zaczałem sie bawic węzami :E, i w sumie jak juz dwa byly zalozone poszlo z górki, oczywiscie wszystko podlaczone byleby dzialalo, weze siadły praktycznie z minimalnumi przycieciami wiec nawet nowego nie musialem zuzywac :E

 

tn_img_4083l7sq2.jpg

 

tn_img_40849rsns.jpg

 

do ogarniecia kable i wentyle oraz srubki do nich

 

(niestety noiseblockery na top gdzies wcieło i dalem 3x140mm prolimatech vortex aluminium

 

wszsytkie wetnyle puszczone są na stałe na 5V z molexa (mam z 10 roznych aquaero wiec moze podlacze pozniej)

 

 

Zasilacz jaki uzylem to corsair ax760

pompka EK DCP4.0 PWM

 

na 12V pogrom i wiry,

 

płynu weszła pełna butelka 1,5l (pod sam korek wiec nawet wiecej)

 

po podłaczeniu pompki dodatkowo pod PWM na CPU FAN jest bardzo cicha i bardziej slychac prolimatechy na topie

 

 

100% load cpu (x2) + 99% ramu skutkowało poborem 350W z gniazdka :o

 

po 2-3h temp CPU1 48-50*C (drugi w kolejnosci) CPU2 42-44*C

 

ram 55-70*C

 

gpu idle wzrosło z 27 do 34 wiec temp wody (tak wlalem kranówe :lol2: ) pewnie kolo 30-32*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> topowy sprzęt

> zalane kranówką

 

:E

 

Jak tempy GPU przy obciążeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to za 40zł z wysyłką sprzedam Ci cały koncentrat (czysty) od Mayhems'a. Ja używam barwionego więc nie potrzebuję, a do kranówy wlejesz i będzie pełnowartościowy coolant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytuł tematu zobowiązuje :E

 

tak na serio to kranówka tylko na chwile bo chcialem tylko stestowac czy to dziala (prockow wczesniej nie odpalalem na tej plycie)a plyte tylko na chwile do biosu i to chyba z pol roku temu :E

 

do jednego korka w toporezie przy pompce dalem kranik wiec mysle oproznienie bedzie szybkie w razie czego

 

do co płynow to mam rozne dedykowane i chyba jeszcze z 3 litry aquacomputer DP ultra (przeroczysty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocna pompa potrzebna a najlepiej turbo loop.

Hmm, gdy pytałem Cię o mój układ i D5 do niego to stwierdziałeś, że D5 sobie da radę. Więc nie wiem gdzie tkwi problem. Mój układ jest Ci znany a ten jest zbliżony. Oczywiście ma jeden blok fc na gpu ale dochodzą do tego dwa na ram i teoretycznie dwa na mobo.

Pytam o to ponownie bo każdy mówi co innego. Raz D5 spokooojnie wystarczy a gdzie indziej, że jednak nie.

 

pompka EK DCP4.0 PWM

 

na 12V pogrom i wiry,

Hałas musi Ci nie przeszkadzać. :cool: Przecież to się drze jak po.... :/ Walczyłem z nią i.... sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miodzio secik, bardzo podoba mi się samo mobo :thumbup:. Widać, że płyta profesjonalna, bo radiatory mają sensowną konstrukcję, nie to co w 'gejmingowych' płytach gdzie siedzi blok aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

High @

Obecny set Duńka z jedną grafą to jedno

a to co pisałem o turbo loop tyczyło się planowanego przez Duńka układu z trzema blokami na TRI SLI GTX1080

plus dwa bloki na CPU plus dwie chłodnice.

 

U Duńka ma działać to LC a nie być wysublimowane stylistycznie,bardzo ciche i jednocześnie bardzo wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hałas musi Ci nie przeszkadzać. :cool: Przecież to się drze jak po.... :/ Walczyłem z nią i.... sprzedałem.

 

No wlasnie po podpieciu samego molexa jest masakra (zreszta analogicna sytyuacja z ddc na 12V)

Po podpieciu PWM do CPU-FAN 4pin jest taka cisza ze myslalem ze pompa sie zepsuła (to samo mialem z DDC na 9V)

 

tylko niewiem jak tym sterowac teraz :hmm:

 

Mysle ze spokojnie set pociągnałby drugą 1080, oczywiscie wg TDP byłby problem, ale nawet pro aplikacje mysle ze nie obciązyly by równoczesnie 100% cpu i 100% gpu.

 

Jesli składałbym aby dzialalo i dla kogos dla kogo kazda minuta przestoju to straty, dałbym poprostu dwie pompy, w razie awarii - mozna nie trzeba rozwalac wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...