Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrekk12345

Problem z dociskiem coolera do procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kiedyś zadałem już pytanie nt. wysokich temperatur rdzeni, ponad 20 stopni wyższych niż temperatura procesora, ale nie otrzymałem odpowiedzi.

Zacząłem szukać przyczyn, wyjąłem płytę, zdjąłem chłodzenie i okazuje się, że słabo dociska ono do procesora (Scythe Grand Kama cross B). Rzadka pasta (Revoltec Diamond) nałożona na większości procesora nawet nie rozprowadza się po jego całości po założeniu chłodzenia. Chłodzenie jest mocowane na te standardowe plastikowe kołki (push-piny). Zauważyłem, że ta podstawka procesora z tyłu płyty wygina się po założeniu chłodzenia. Poniżej foto:

 

 

5d76d7908b5f5.jpg

 

 

Kupiłem nawet taki backplate: i przykręciłem chłodzenie śrubami do niego, ale on też się wygina, problem nie jest rozwiązany.

Czy ma ktos pomysł jak rozwiązać ten problem? Nie chciałbym wymieniać chłodzenia, bo poza tym jest całkiem niezłe. Dodam, że tak samo działo się po założeniu zwykłego box-a intela (sprawdzałem również na 2 procesorach, żeby wykluczyć, że ma nierówną podstawę). Jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Kołki to dziadostwo,najlepszy system mocowania to śruby w których masz zawsze możliwość siły docisku a najlepsze są z sprężyną gdybyś za mocno dokręcił.

Możesz użyć podkładek ale ryzykujesz,że się złamie.

 

Sprzedaj obecny i kup sobie nowy na śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wygina się to docisk jest

Nieprawidłowo zamontowane chłodzenie moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predatormax jak już pisałem, teraz jest na śruby. Dokupiłem dodatkowy backplate, taki jak na tym zdjęciu:

 

4ceb58d5928ca.jpg

 

(który nakłada się na ten oryginalny) i przykręcam chłodzenie na śruby, ale i tak się to wygina.

 

 

tomsonx, jak zakładałem z użyciem push-pinów - na pewno było założone dobrze. Próbowałem wiele razy, zakładałem ten cooler scythe jak i boxowy cooler, za każdym razem nie było dobrego docisku do procka (sprawdzałem też na 2 prockach). Na 100% było dobrze założone. Teraz przykręciłem na śrubach i niestety nie jest lepiej.

 

Nie mam pojęcia już gdzie lezy problem... Czy to normalne, że backplate się wygina po założeniu coolera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Jak się wkręcało śruby do backplate,lekko czy z oporem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Żeby wygiąć taką blachę musiałeś całkiem nieźle dokręcić. Może to błąd? Pod wieloma chłodzeniami wygina się lekko laminat płyty. Najważniejsze aby czapka procesora była równoległa do podstawy radiatora.Coś dziwnego: mimo mocnego dokręcenia, podstawa radiatora "nie ma siły" rozsmarować pasty na procku? Może po prostu przykręcasz nierównomiernie i dokładnie nie przywiera. Nie chce mi się wierzyć, że procek jest schowany poniżej ramki gniazda i ramka blokuje docisk.Edycja: Sprężyny na śrubach dociskowych to dobry pomysł. Ograniczają nadmierny docisk do procka i równomiernie rozkładają siły. To nie są części metalowe w tokarce, które muszą być skręcone na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomimo różnych prób wciąż procesor nie ma dobrego kontaktu z chłodzeniem to istnieją jeszcze 2 możliwości: IHS procesora jest krzywy lub podstawa chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie prawie na pewno krzywe nie jest, sprawdzałem 2 chłodzenia. Procki też zresztą dwa. Jak sprawdzić czy ten IHS jest prosto?

 

irulax spróbuję gdzieś załatwić takie sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...