Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KeyserSoze

[4000-5000 zł] Laptop do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupuję laptop, którego przeznaczeniem będą głównie gry i codzienny użytek (przeglądanie internetu, oglądanie filmów, czasem praca zdalna).

 

  • Cena: Początkowo założyłem, że będą to okolice 5000 zł, ale gdyby się dało taniej, to fajnie.
  • Rozmiary: Przekątna koniecznie 17+.
  • Mobilność: Bez znaczenia. Może być ciężki, a bateria nie musi długo trzymać.
  • System operacyjny: Windows 10.
  • Dysk: SSD. Wydaje mi się, że 500 GB byłby wystarczający (już bez HDD). Inne opcje (250 SSD + x HDD) też mógłbym rozważyć.
  • Pamięć RAM: 16 GB.
  • Grafika i procesor: Nie znam się. Co do procesora - celowałem w 4-rdzeniowy i7, ale o ile to jest lepsze od i5 i czy warto? Tak jak mówię - nie znam się. Podobnie z grafiką. z RAMem zresztą też (może 8 by wystarczyło?).
  • Wcześniej znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/lenovo-y700-17-i7-6700hq-16gb-512ssd-gtx960m-4gb-i6865884377.html

 

I już prawie byłem zdecydowany, ale doczytałem, że sprzęt pochodzi z wyprzedaży, może być obrysowany, etc., więc się rozmyśliłem.

 

 

W jakie gry mogę grać (o ile to istotne)? Najróżniejsze. Od strategii (Europa Universalis 4, Civilization 4,6, może Heroes 7), przez gry akcji (GTAV, Hitman, Mordhau, Mount&Blade 2), po różne starocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti za 4399zł

Z 17" matową matrycą FHD IPS. Matryca jest przeciętna, klawiatura również (oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji), ale za to w dość dobrej cenie otrzymujemy wydajne podzespoły (i5HQ, GTX 1050Ti 4GB) i dobry układ chłodzenia, który przede wszystkim będzie cichy (nawet pod obciążeniem), a temperatury będą na akceptowalnym poziomie. Laptop jest poniżej max. budżety starczy więc jeszcze na dodatkowy dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 bardziej przyszłościowe, ale pamiętaj żeby zachować względną równowagę z kartą - mocny procesor i kiepska karta na niewiele się zdadzą w grach. Skupiłbym się na grafice właśnie - biorąc pod uwagę brak możliwości wymiany 'bebechów;, nawet nie spoglądaj w stronę czegokolwiek poniżej 1050.

A lapek z wystawy - nawet jak porysowany - ze względu na znaczny upust cenowy, jest jak najbardziej warty rozpatrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Wolałbym jednak uniknąć dokupywania osobno SSD, czy innych komponentów - chciałbym mieć wszystko od razu gotowe. Przy okazji, przemekan, dobrze, że uwzględniłeś chłodzenie - nie wspominałem o tym, ale oczywiście jest to dla mnie ważne. Laptop będzie niekiedy mocno eksploatowany.

 

Co do wyboru procesora, grafiki, czy pamięci RAM. Tak naprawdę nie znam się na tym. Nie wiem ile mi da 8GM RAM, a ile 16. Nie wiem jakiej grafiki potrzebuję, żeby być usatysfakcjonowanym. To samo z procesorem. Chciałbym po prostu kupić laptop, dzięki któremu pograłbym w najnowsze gry (i te, które dopiero wyjdą) na wysokich ustawieniach. Może niekoniecznie najwyższych, ale też nie średnich.

 

Odnośnie lapków z wystawy - ja po prostu mam wątpliwości, ale jak ktoś ma coś do zaproponowania i twierdzi, że nie ma się czego obawiać, to chętnie rozważę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwa sprawa żeby i7 był tutaj przyszłościowy, będzie się nudził przy 1050Ti i laptop tylko będzie się grzał niepotrzebnie.

Sam mam i5 z GTX1060 i są gry gdzie procek działa na 100% i są gry w których działa na 70-80%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, w takim razie nie ma potrzeby trzymać się ściśle moich "wytycznych" (odnośnie procka+grafiki+RAMu). Zaproponujecie zatem coś sensownego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer wspomniany w drugim poście lub Acer VN7-793G, dysk SSD zdecydowanie warto dodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie co do procka (i5 wystarczy), a poza tym 8GB RAM jednak wystarczy.

 

Natomiast myślę nad grafiką NVIDIA GeForce GTX 970M. Testy wykazują, że jest tylko minimalnie gorsza od NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (https://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html).

 

Całość powinna wtedy kosztować ok. 4000 zł. Co sądzicie i czy coś zaproponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4200 masz świetny sprzęt od znanego kinomaniaka na allegro - Alienware 15 z GTX 1060 i i5 7300HQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor chce 17``cali. Autorze zobacz ofertę laptopów 17`3 Smart7 Clevo na xtreem.pl. Sam konfigurujesz wielkość dysku SSD i ilość pamięci ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jesr 6300HQ sprzęt używany i rok gwarancji tylko.

Podobnie masz na licytacji HP Omen 17" z i5 i 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za sugestie.

 

Pójdźmy w tym kierunku (xtreem.pl).

 

Co sądzicie o takim zestawie - LINK

Czy będzie lepszy od Acera VN7-793G? Czy coś byście zmienili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie porównywalny. Możesz dokupić do tego Acer-a ssd na system i będzie ok. Nie bój się modyfikacji laptopa i dokupienia dysku ssd na system. Może być najtańszy 120gb a gry będziesz miał na hdd.

 

W tym Clevo nie brał bym dysku ssd na tlc po takiej cenie z uwagi na szybkość i pozostał bym przy Crucialu mx300 275gb na tlc który też zapewni odpowiednią szybkość i zarazem jest pojemniejszy, oraz tańszy. mlc jest trwalsze, ale droższe.

 

Dzięki wszystkim za sugestie.

 

Pójdźmy w tym kierunku (xtreem.pl).

 

Co sądzicie o takim zestawie - LINK

Czy będzie lepszy od Acera VN7-793G? Czy coś byście zmienili?

 

Też jestem cieka jakie Macie opinie na temat tych laptopów?

Proszę o wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na notebookcheck.pl macie wątek odnośnie Clevo N87

Zerknijcie sobie na Hyberbooka też jest na kadłubkach od Clevo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 do tej karty graficznej po co ???

System kupisz mu czy jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KeyserSoze Jeżeli chodzi o karty, to tylko z rodziny Pascali bym brał, czyli od GTX1050 w górę. W tym przypadku jak masz taki budżet, to brałbym GTX 1050Ti, dlaczego? Bo to zawsze 4GB a nie dwa.

Co do procka, to zgadzam się z @Blacklio i5 spokojnie starczy, nie ma co brać i7 tylko dlatego że "ooo wyższy numerek to musi być lepsze, lepiej brać". Będzie się nudzić, a nie o to chodzi.

 

Co do RAMU, to faktycznie 8 gibsów spokojnie starczy, ale jak masz opcję wziąć 2x8GB DDR4 to dla samej opcji dual channel bym brał (w końcu nigdy nie wiadomo kiedy się przyda, prawda?). Co do prędkości, to sam jestem fanem 2400 Mhz.

Matryca, koniecznie matowa IPS. IPS-ki mają rewelacyjne odwzorowanie kolorów (nie aż tak dobre jak Retina od Apple), ale vs TN-ka, jak dla mnie nieporównywalna sprawa. Na szczęście większość producentów teraz ładuje IPSki i to w macie, więc combo idealne.

SSD to must have i nie ma co w ogóle z tym polemizować. Przesiadka z HDD, to jak zmiana roweru na nowe Camaro.

 

Winda to znowu ludzie się kłócą, ja osobiście zawsze dokupowałem dodatkowo gdzieś po taniości na promocji (na Morelach kilka razy złapałem). Jestem sceptyczny do zakupu za 50 zł czy nawet za 100 (śmierdzi fejkiem na kilometr), ale już widziałem legitne systemy chodzące po 300 zł na promocji.

 

Co do typów konkretnych modeli, to jak koledzy podawali masz Dream Machines (chyba wypada najlepiej cena względem tego co dostajesz, ale nie ma systemu) albo ten Lenovo Legion lub Acer (trochę drożej. Plus DM jest też taki, że nie naruszasz zasad gwrancji jeżeli sam zmieniasz jakieś podzespoły, a w Lenovo czy Acer od razu masz zerwanie zasad gwaracji. W moim starym Lenovo miałem taką piękną naklejkę z napisem, która mi za każdym razem przypominała o tym by niczego nie dotknąć gdy wydmuchiwałem kurz z wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne podpowiedzi. Prawie już się zdecydowałem. Możecie mi powiedzieć, czy poniższe opcje różnią się w jakiś istotny sposób:

 

Acer Aspire 7

 

Acer VN7-793G

 

Wizualnie ta pierwsza mi bardziej podchodzi. Jakoś nie jestem przekonany do tych nowych trendów z czerwonymi światełkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPDIF na wyjściu audio oraz Thunderbolt w tej droższej wersji, główne parametry bez zmian, różne obudowy w sensie wyprowadzenie gniazd, może różnić się komfortem pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 będzie sie nudzić? Jak kupisz i5 będziesz cały czas gryzł się, że nie kupiłeś i7. i7 masz 8 wątków a to robi ogromną różnicę. Być może nie w każdej grze ale na codzień odczujesz różnicę, tym bardziej że mieścisz się w budżecie.

Windowsa za 50 zł z fakturą kupują setki osób i nie widzę negatywnych komentarzy.

Ale przyznam ci szczerze, że chciał bym mieć twój problem. Super sprawa kupno nowego lapka. Gratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz z Thunderboltem. Zawsze można podłączyć dzięki temu dodatkowy monitor lub poszaleć i kupić sobie zewnętrzną kartę graficzną.

 

Dobry wybór :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 będzie sie nudzić? Jak kupisz i5 będziesz cały czas gryzł się, że nie kupiłeś i7. i7 masz 8 wątków a to robi ogromną różnicę. Być może nie w każdej grze ale na codzień odczujesz różnicę, tym bardziej że mieścisz się w budżecie.

Windowsa za 50 zł z fakturą kupują setki osób i nie widzę negatywnych komentarzy.

Ale przyznam ci szczerze, że chciał bym mieć twój problem. Super sprawa kupno nowego lapka. Gratki.

 

 

W czym się gryźć chyba że trzeba obciąć detale bo grafika nie wyrabia już, a procesor się nudzi grzeje i wyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...