Forum PCLab.pl: [4000-5000 zł] Laptop do gier - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[4000-5000 zł] Laptop do gier

#1 Użytkownik jest niedostępny   KeyserSoze 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Sierpień 2017 - 21:35

Witam. Kupuję laptop, którego przeznaczeniem będą głównie gry i codzienny użytek (przeglądanie internetu, oglądanie filmów, czasem praca zdalna).

• Cena: Początkowo założyłem, że będą to okolice 5000 zł, ale gdyby się dało taniej, to fajnie.
  • Rozmiary: Przekątna koniecznie 17+.
  • Mobilność: Bez znaczenia. Może być ciężki, a bateria nie musi długo trzymać.
  • System operacyjny: Windows 10.
  • Dysk: SSD. Wydaje mi się, że 500 GB byłby wystarczający (już bez HDD). Inne opcje (250 SSD + x HDD) też mógłbym rozważyć.
  • Pamięć RAM: 16 GB.
  • Grafika i procesor: Nie znam się. Co do procesora - celowałem w 4-rdzeniowy i7, ale o ile to jest lepsze od i5 i czy warto? Tak jak mówię - nie znam się. Podobnie z grafiką. z RAMem zresztą też (może 8 by wystarczyło?).
  • Wcześniej znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/le...6865884377.html

I już prawie byłem zdecydowany, ale doczytałem, że sprzęt pochodzi z wyprzedaży, może być obrysowany, etc., więc się rozmyśliłem.

W jakie gry mogę grać (o ile to istotne)? Najróżniejsze. Od strategii (Europa Universalis 4, Civilization 4,6, może Heroes 7), przez gry akcji (GTAV, Hitman, Mordhau, Mount&Blade 2), po różne starocie.

Ten post był edytowany przez KeyserSoze dnia: 22 Sierpień 2017 - 21:35

#2 Użytkownik jest dostępny   przemekan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2017 - 23:56

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti za 4399zł
Z 17" matową matrycą FHD IPS. Matryca jest przeciętna, klawiatura również (oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji), ale za to w dość dobrej cenie otrzymujemy wydajne podzespoły (i5HQ, GTX 1050Ti 4GB) i dobry układ chłodzenia, który przede wszystkim będzie cichy (nawet pod obciążeniem), a temperatury będą na akceptowalnym poziomie. Laptop jest poniżej max. budżety starczy więc jeszcze na dodatkowy dysk SSD.

#3 Użytkownik jest niedostępny   aitikwro 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 23 Sierpień 2017 - 08:58

i7 bardziej przyszłościowe, ale pamiętaj żeby zachować względną równowagę z kartą - mocny procesor i kiepska karta na niewiele się zdadzą w grach. Skupiłbym się na grafice właśnie - biorąc pod uwagę brak możliwości wymiany 'bebechów;, nawet nie spoglądaj w stronę czegokolwiek poniżej 1050.
A lapek z wystawy - nawet jak porysowany - ze względu na znaczny upust cenowy, jest jak najbardziej warty rozpatrzenia.

#4 Użytkownik jest niedostępny   KeyserSoze 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Sierpień 2017 - 11:08

Dzięki za odpowiedzi.

Wolałbym jednak uniknąć dokupywania osobno SSD, czy innych komponentów - chciałbym mieć wszystko od razu gotowe. Przy okazji, przemekan, dobrze, że uwzględniłeś chłodzenie - nie wspominałem o tym, ale oczywiście jest to dla mnie ważne. Laptop będzie niekiedy mocno eksploatowany.

Co do wyboru procesora, grafiki, czy pamięci RAM. Tak naprawdę nie znam się na tym. Nie wiem ile mi da 8GM RAM, a ile 16. Nie wiem jakiej grafiki potrzebuję, żeby być usatysfakcjonowanym. To samo z procesorem. Chciałbym po prostu kupić laptop, dzięki któremu pograłbym w najnowsze gry (i te, które dopiero wyjdą) na wysokich ustawieniach. Może niekoniecznie najwyższych, ale też nie średnich.

Odnośnie lapków z wystawy - ja po prostu mam wątpliwości, ale jak ktoś ma coś do zaproponowania i twierdzi, że nie ma się czego obawiać, to chętnie rozważę.

Ten post był edytowany przez KeyserSoze dnia: 23 Sierpień 2017 - 11:09

#5 Użytkownik jest dostępny   Blacklio 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Sierpień 2017 - 11:29

Wątpliwa sprawa żeby i7 był tutaj przyszłościowy, będzie się nudził przy 1050Ti i laptop tylko będzie się grzał niepotrzebnie.
Sam mam i5 z GTX1060 i są gry gdzie procek działa na 100% i są gry w których działa na 70-80%.

#6 Użytkownik jest niedostępny   KeyserSoze 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Sierpień 2017 - 12:16

Spoko, w takim razie nie ma potrzeby trzymać się ściśle moich "wytycznych" (odnośnie procka+grafiki+RAMu). Zaproponujecie zatem coś sensownego?

#7 Użytkownik jest dostępny   Blacklio 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Sierpień 2017 - 15:09

Acer wspomniany w drugim poście lub Acer VN7-793G, dysk SSD zdecydowanie warto dodać.

#8 Użytkownik jest niedostępny   KeyserSoze 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Sierpień 2017 - 20:30

Przekonaliście mnie co do procka (i5 wystarczy), a poza tym 8GB RAM jednak wystarczy.

Natomiast myślę nad grafiką NVIDIA GeForce GTX 970M. Testy wykazują, że jest tylko minimalnie gorsza od NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (https://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html).

Całość powinna wtedy kosztować ok. 4000 zł. Co sądzicie i czy coś zaproponujecie?

#9 Użytkownik jest niedostępny   Lock 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Sierpień 2017 - 22:33

Za 4200 masz świetny sprzęt od znanego kinomaniaka na allegro - Alienware 15 z GTX 1060 i i5 7300HQ.

#10 Użytkownik jest niedostępny   pabloesc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 07:44

Autor chce 17``cali. Autorze zobacz ofertę laptopów 17`3 Smart7 Clevo na xtreem.pl. Sam konfigurujesz wielkość dysku SSD i ilość pamięci ram.

#11 Użytkownik jest dostępny   Blacklio 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 07:49

Tam jesr 6300HQ sprzęt używany i rok gwarancji tylko.
Podobnie masz na licytacji HP Omen 17" z i5 i 1060.

#12 Użytkownik jest niedostępny   KeyserSoze 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 09:37

Dzięki wszystkim za sugestie.

Pójdźmy w tym kierunku (xtreem.pl).

Co sądzicie o takim zestawie - LINK
Czy będzie lepszy od Acera VN7-793G? Czy coś byście zmienili?

#13 Użytkownik jest niedostępny   pabloesc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 09:58

Będzie porównywalny. Możesz dokupić do tego Acer-a ssd na system i będzie ok. Nie bój się modyfikacji laptopa i dokupienia dysku ssd na system. Może być najtańszy 120gb a gry będziesz miał na hdd.

W tym Clevo nie brał bym dysku ssd na tlc po takiej cenie z uwagi na szybkość i pozostał bym przy Crucialu mx300 275gb na tlc który też zapewni odpowiednią szybkość i zarazem jest pojemniejszy, oraz tańszy. mlc jest trwalsze, ale droższe.

Zobacz postKeyserSoze, o 24 Sierpień 2017 - 09:37, napisał(a):

Dzięki wszystkim za sugestie.

Pójdźmy w tym kierunku (xtreem.pl).

Co sądzicie o takim zestawie - LINK
Czy będzie lepszy od Acera VN7-793G? Czy coś byście zmienili?

Też jestem cieka jakie Macie opinie na temat tych laptopów?
Proszę o wypowiedzi.

#14 Użytkownik jest dostępny   Blacklio 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 10:34

Na notebookcheck.pl macie wątek odnośnie Clevo N87
Zerknijcie sobie na Hyberbooka też jest na kadłubkach od Clevo

Ten post był edytowany przez Blacklio dnia: 24 Sierpień 2017 - 10:35

#15 Użytkownik jest niedostępny   Robocap 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 13:25

Lenovo Legion Y520-15 https://www.x-kom.pl...-gtx1050ti.html
Intel Core i7-7700HQ
Ekran IPS
NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4096 MB GDDR5
Podświetlana klawiatura
Głośniki Harman z Dolby Audio

#16 Użytkownik jest niedostępny   Beetobee 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 14:08

Tutaj masz wszystko co potrzebujesz https://www.dreammac.../G1050Ti-17PL22
i7, 16 GB, 1050 ti, 500 sdd
W tej cenie trudno będzie o coś lepszego.

#17 Użytkownik jest dostępny   Blacklio 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 14:24

i7 do tej karty graficznej po co ???
System kupisz mu czy jak ??

#18 Użytkownik jest niedostępny   Beetobee 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 14:48

System na allegro za 50 zł z fakturą.
i7 czemu nie?

#19 Użytkownik jest dostępny   Blacklio 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 14:55

Lapek ma robić za grzejnik w zimie, nieźle.

#20 Użytkownik jest niedostępny   JohnyTheMusician 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2017 - 15:17

@KeyserSoze Jeżeli chodzi o karty, to tylko z rodziny Pascali bym brał, czyli od GTX1050 w górę. W tym przypadku jak masz taki budżet, to brałbym GTX 1050Ti, dlaczego? Bo to zawsze 4GB a nie dwa.
Co do procka, to zgadzam się z @Blacklio i5 spokojnie starczy, nie ma co brać i7 tylko dlatego że "ooo wyższy numerek to musi być lepsze, lepiej brać". Będzie się nudzić, a nie o to chodzi.

Co do RAMU, to faktycznie 8 gibsów spokojnie starczy, ale jak masz opcję wziąć 2x8GB DDR4 to dla samej opcji dual channel bym brał (w końcu nigdy nie wiadomo kiedy się przyda, prawda?). Co do prędkości, to sam jestem fanem 2400 Mhz.
Matryca, koniecznie matowa IPS. IPS-ki mają rewelacyjne odwzorowanie kolorów (nie aż tak dobre jak Retina od Apple), ale vs TN-ka, jak dla mnie nieporównywalna sprawa. Na szczęście większość producentów teraz ładuje IPSki i to w macie, więc combo idealne.
SSD to must have i nie ma co w ogóle z tym polemizować. Przesiadka z HDD, to jak zmiana roweru na nowe Camaro.

Winda to znowu ludzie się kłócą, ja osobiście zawsze dokupowałem dodatkowo gdzieś po taniości na promocji (na Morelach kilka razy złapałem). Jestem sceptyczny do zakupu za 50 zł czy nawet za 100 (śmierdzi fejkiem na kilometr), ale już widziałem legitne systemy chodzące po 300 zł na promocji.

Co do typów konkretnych modeli, to jak koledzy podawali masz Dream Machines (chyba wypada najlepiej cena względem tego co dostajesz, ale nie ma systemu) albo ten Lenovo Legion lub Acer (trochę drożej. Plus DM jest też taki, że nie naruszasz zasad gwrancji jeżeli sam zmieniasz jakieś podzespoły, a w Lenovo czy Acer od razu masz zerwanie zasad gwaracji. W moim starym Lenovo miałem taką piękną naklejkę z napisem, która mi za każdym razem przypominała o tym by niczego nie dotknąć gdy wydmuchiwałem kurz z wentylatorów.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2